Tarcze czy warto toczyc??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Tarcze czy warto toczyc??

Post autor: Polak » sob wrz 12, 2009 00:06

Witam.Panowie mam taki problem bo od dłuższego czasu mam straszne drgania na kierownicy ale tylko podczas hamowania.Opony, felgi są proste i przy każdej wymianie ogumienia z letniego na zimowe lub odwrotnie są wyważane.Drgania występują zarówno na kołach zimowych jak i na letnich felgach aluminiowych. Zawieszenie nie dawno było zrobione z przodu i była zrobiona zbieżnosc i problem dalej nie ustąpił wiec jestem pewny że powodem są zwichrowane tarcze hamulcowe bo problem nasila się gdy się bardziej rozgrzeją więc moje pytanie czy warto toczyc tarcze hamulcowe bo klocki są jeszcze dosyc grube.Znajomy mechanik który pracuje w Daewoo mówi że u nich w firmie taka usługa kompletna bez zdejmowania tarcz kosztuje 90 zł czy to się opłaca?? Ile kosztują dobre tarcze hamulcowe i klocki i jakie byscie polecili ?? Czy długotrwała jazda przy silnym biciu kierownicy przy hamowaniu wpływa na trwałosc zawieszenia.Z gory dziękuje za wszystkie rady.PozdraVwiam



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 12, 2009 08:21

generalnie po czesci wpływa to na zawieszenie ale bardziej wpływa na bezpieczeństwo.
Po pierwsze niewidomo jak bardzo zwichrowana jest tarcza wiec nie powiedziane ze toczenie przyniesie oczekiwany efekt. To urzadzenie stosuja mechanicy do prztoczenia tarcz które maja zagłebienia od klocków co powoduje ze powierzchnia tarcz jest nierówna.
Nie polecam tego zabiegu bo jest to na chwile.
Lepiej zainwestowac troche kasy w dobre klocki i tarcze i jezdzic bezpiecznie i komfortowo.
Polecam Firme ATE ;) zarówno do tarcz jak i do klocków :bigok:
pozdroS!

[ Dodano: Sob Wrz 12, 2009 08:25 ]
24.0122-0150.1 nr ATE tarcze przód
13.0460-7117.2 nr ATE klocki przód
według katalogu pod silnik AXR :bigok:



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tomi36 » sob wrz 12, 2009 08:38

Nowe tarcze i klocki mam pecha zawsze na długo nie starczają.Teraz parę razy się przekonałem i szukam zawsze idealne używki wtedy na długo zapominam o hamulcach.Nie wiem chyba materiał nie taki w tych nowych jak w oryginalnych niemieckich,ale co nowe to nowe mówi jeden mój znajomy.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 12, 2009 09:36

tomi36 pisze:ale co nowe to nowe mówi jeden mój znajomy.
i to jest racja :)



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob wrz 12, 2009 10:14

Mi w mk4 nily tarcze Brembo. Oddalem to stoczenia - bylo dobrze moze z dwa tygodnie. Tak wiec zupelnie szkoda roboty podwojnej. Raz tarcze zwichrowana juz nie bedzie miala wytrzymalosci na obrobke termiczna imho

Obecnie uzywam zestawu Mikoda (nawiercano/nacinana) + klocki Ferodo Premium. Zadowolony z tego jestem baaaardzo :bigok:
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 10:15 przez SToRM, łącznie zmieniany 1 raz.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob wrz 12, 2009 10:52

SToRM pisze:Oddalem to stoczenia - bylo dobrze moze z dwa tygodnie. Tak wiec zupelnie szkoda roboty podwojnej.
Przykład z zycia, wiec teraz juz chyba wszystko jasne ze nie warto toczyc tego :)
pozdrawiam! :okej:
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 10:55 przez kawowy19, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » ndz wrz 13, 2009 19:15

Ja przetaczałem tarcze oryginaly VW bo biły. Szkoda było je wywalać bo w ogóle rantu nie miały. Od przetoczenia jezdze prawie rok i nie ma żadnego problemu. Co do brembo to tarcze tej firmy mocno się popsuły. U brata moment sie pokrzywiły



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » ndz wrz 13, 2009 20:44

Przetaczać bez sensu szkoda roboty i kasy .Polecam taki zestaw tarcze ATE klocki TEXTAR chodzi u mnie jak dzidzia, BREMBO to dziś chyba najgorsza marka pod względem jakości spadły na ryj i to na samo dno.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości