zamiana szyb zwykłych na elektryczne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

zamiana szyb zwykłych na elektryczne

Post autor: radekb1987 » czw wrz 10, 2009 19:17

Witam.
Kupiłem golfa 3 (dokładnie wczoraj :hmm: ) mam elektryczne lusterka i szyberdach, szyby jednak są na korbkę. Dodam jeszcze że golfik 3 drzwiowy rok 1996. Mam pytanie czy jest to wykonalne żeby wstawić tam elektryczne szybki znaczy wstawić siłowniki i zmienić boczki w środku na takie ze sterownikami od szyb, da się jakoś "ukraść" prąd z lusterek do szyb? Czy bardziej opłacało by się kupić całe drzwi na jakimś złomie i zwyczajnie podmienić. Aha i możecie jeszcze podpowiedzieć co zrobić z trzeszczącymi mocowaniami pasów pasażera i kierowcy? Trochę to denerwuje podczas jazdy .... :grrr:
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Dodam jeszcze że nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić temat więc jeśli się pomyliłem to przepraszam i proszę przenieść :jezor:

@down
proszę więc o linki. nie mogę tego sam znaleźć bo nie znam się na tym za bardzo .....
Ostatnio zmieniony czw wrz 10, 2009 19:42 przez radekb1987, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 10, 2009 19:32

Umieściłeś temat dobrze, tylko zupełnie niepotrzebny ci jest bo wszystko było wiele razy opisywane. W skrócie - kupujesz podnośniki elektryczne i zakładasz zamiast mechanicznych bez kłopotu - pozostaje zaślepić dziurę po korbce - coś musisz wymyśleć sobie są różne zaślepki w sklepach. Siłowniki obu drzwi muszą być tego samego typu bo były dwa starsze i nowsze, czyli najlepiej z tego samego auta. Poza tym rączki z przyciskami i wiązki - najlepiej nie tylko te do drzwi ale jeszcze wiązka tzw centralna która łączy oba moduły i doprowadza do nich napięcia i masę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » czw wrz 10, 2009 20:21

Jeśli chodzi o zaślepki to polecam okrągłe gumowe zaślepki z śrub mocujących lusterko w fiacie ducato (2 edycja,ja miałem z 99r.)



radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » czw wrz 10, 2009 20:37

Ok .. nie znam się na tym ale czy nie wyjdzie taniej kupno calych drzwi i ich zamiana? Ja tej elektryki sam nie zrobię bo z wykształcenia jestem całkowicie kimś innym (kierunek poligraficzny) a tu tak trzeba kupić części poszukać kogoś kto to złoży do kupy i jeszcze mu kasę zapłacić. Z wymiana całych drzwi byłby mniejszy problem (tak myślę). I co z tymi trzeszczącymi pasami? Jak jadę to trzeszcza mi miejsca przy słupkach w których są zamocowane pasy. Można coś z tym zrobić?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw wrz 10, 2009 22:13

Ale jakbyś kupil całe drzwi, to i tak musiałbyś robić elektrykę - żadnej praktycznie różnicy nie ma - czy kupisz całe drzwi, czy same podnośniki - i tak elektrykę musisz robić i tak. Poza tym w ogóle chcesz znaleźć elektrykę szyb razem z drzwiami i to jeszcze pewnie w takim samym kolorze co Twoje auto - po przecież nie będziesz malował? No to życzę powodzenia. A no i jeszcze tapicerka wewnątrz - pewnie byś chciał, żeby była taka sama, jak ta Twoja oryginalna. No na prawdę, zyczę powodzenia w szukaniu....

Jeżlei nie potrafisz tego przełozyć, to poszukaj kogoś na forum z mazur - kogoś, kto to założy :) .



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw wrz 10, 2009 23:44

tu masz link w którym jest wszystko opisane (zdjęcia które są niedostępne po kliknięciu otwierają się w nowych oknach przeglądarki). Jak byś był z małopolski to bym ci to zrobił za piwo ale masz chyba trochę daleko więc życzę powodzenia w zakładaniu, a muszę powiedzieć że naprawdę warto.


Obrazek

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » pt wrz 11, 2009 18:47

Znalazłem na allegro coś takiego: http://moto.allegro.pl/item731237570_go ... od_3d.html na innej aukcji tego faceta jest też lewy nie będę zawalał linkami cena ta sama. Czyli 60 zł sztuka, czy za taką kwotę opłaca się to kupić? Do tego muszę jeszcze dołożyć wiązkę i dwa podnośniki? Czy lepiej kupić nowe zamienniki czy używane oryginały? I czy jest ktoś z okolic Olsztyna kto mógłby pomóc to zrobić za jakąś opłatą?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt wrz 11, 2009 19:27

Jakby się Tobie chciało przejechać do Pruszcza Gdańskiego, to na przyslowiowe piwo moge to Tobie zrobić. A ceny - nie mam pojęcia - poszukaj, pojeździj po szrotach, zobacz, jakie tam są ceny. Najlepiej samemu wytarbgać cały zestaw z samochodu - masz pewnośc, ze będzie tam wszystko.


A jeszcze - moi rodzice mieszkają w Bartoszycach - czasami zajeżdżam do nich na kilka dni (ale raczej rzadko - chyba na święta najprędzej) - wiec jakbyś zebrał wszystko, to mógłbys podjechać - oczywiście jeżeli udałoby sie nam zgrać.



Awatar użytkownika
Misiek518302554
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 21:52
Lokalizacja: Ok skawiny

Post autor: Misiek518302554 » pt wrz 11, 2009 19:30

http://moto.allegro.pl/item727989755_un ... mocja.html

osobiscie kupiłem kiedyś taki zestaw z ciekawości, zamontowałem go w moim poprzednim golfie(mk3) i w miejscu dziur po korbach przykręciłem obudowy na przełączniki szczerze to montaż zajął mi jakieś 6godzin, ale wszystko bardzo dokładnie przygotowywałem i nie robiłem nic na skróty a montowałem to 1.5 roku temu i nowemu właścicielowi nic sie jeszcze z nimi nie stało :bajer:


Mk2 in progress-02%

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » pt wrz 11, 2009 19:58

Fajnie wygląda ten zestaw nie wiem tylko czy sam dam radę to złożyć do kupy. To moje pierwsze auto i nigdy jeszcze czegoś takiego nie robiłem a przeraża mnie myśl że coś popsuje i albo będę jeździł z rozwalonym albo będę musiał płacić nie wiadomo ile za naprawę a jak trafie na jakiegoś Cześka mechanika to jeszcze mi zrobi tak że się tylko pogorszy :panna: A co do szrotu jutro właśnie jadę rano na diagnostykę a później chcę skoczyć popatrzeć na lampy tylne bo mam lewa zbitą (w sumie to jest na plastiku pęknięcie tylko) i zbiera się rosa w środku :kac: z tym spotkaniem to może nie jest zły pomysł ale nie w święta nie będę komuś szybami dupy zawracał, poszukam tu na rynku lokalnym jakiegoś majsterka w miarę dobrego i zobaczymy co powie może da radę zrobić za nie dużą kasę i problem będzie z głowy :grin:
Ostatnio zmieniony pt wrz 11, 2009 20:04 przez radekb1987, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Misiek518302554
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 21:52
Lokalizacja: Ok skawiny

Post autor: Misiek518302554 » pt wrz 11, 2009 20:58

powiem tak że do zestawu dostałem instrukcje jak dla totalnego laika bez żadnej wiedzy technicznej, fakt ze jest to czasochłonne, ale jak się chce to sie zrobi, do instalacji podpinasz tylko dwa kabelki a reszta jest juz cała gotowa tylko kostki pospinasz, a z tego co widze to na niektóre zestawy są dwu letnie gwarancje, a na elektryke ze szrotu gwarancji nie dostaniesz, bynajmniej nie mówie ze jest to instalacja bez wad ale ja osobiscie nie miałem zadnych problemów z tym zestawem :bajer:


Mk2 in progress-02%

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » sob wrz 12, 2009 06:56

A czy nie było żadnych problemów z podnoszeniem szyb? Poczytałem w internecie i widziałem rożne opinie ludzie pisali między innymi że silniczki są za słabe żeby podnieść szybę do góry albo że robią to bardzo wolno.



Awatar użytkownika
Misiek518302554
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 21:52
Lokalizacja: Ok skawiny

Post autor: Misiek518302554 » sob wrz 12, 2009 09:14

jak sie przyłożysz i sobie wszystko dobrze przygotujesz to nie bedzie zadnych kłopotów, tyjkp trzeba wszystkie mechanizmy dobrze przygotowac, nasmarowac wszystko co się da, i bedzie git :helm:


Mk2 in progress-02%

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » sob wrz 12, 2009 11:07

Co do szybek to znalazłem firmę. Podobno robią tanio i dobrze, zobaczymy bo dziś zamknięte było tylko pon-pt. A z diagnostyki wyszło super :D tylko ręczny muszę zrobić i wymienić tłumik środkowy. Czyli reszta kasy zostanie na modyfikacje :helm: szukam jakiegoś radyjka dobrego i głośników do tego ;d myślę żeby wstawić cały komplet Pioneer'a



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości