Problem ze wstecznym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ukciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 10:50
Lokalizacja: Białystok

Problem ze wstecznym

Post autor: ukciak » czw wrz 10, 2009 12:01

Witam użytkowników.
Wiem, że temat jest juz tak oklepany jak schabowe ale problem aktualny.
Nie wchodzi mi wsteczny... VW mk2 silnik 1,3 na wtrysku, skrzynia 4 biegowa, oznaczenia skrzyni nie znam. Wszystkie biegi wchodzą mi dobrze tylko wsteczny nage mi sie nie wbija. pierwszy raz ten problem zlikwidowałem za pomocą montażówki. Pomogłem sobie w ten sposób wbić bieg. Potem było o.k. Następnie jadąc autem jak sobie przypominam wpadłem w dziórę na naszej polskiej nawierzchni i znowy wsteczny sie zgubił, nie mineło 3 dni w drodze powrotnej ponownie wpadłem w dziórę i wsteczny znalazł się. Wiem że to głupe jest ale tak był faktycznie. Problem pojawił sie 2 tygodnie temu ponownie i do tej pory nic nie wymyśliłem a wstecznego nadal nie ma. Nawet zrobiłem niezły rajd i nic...Bardzo proszę o pomoc.
Sprawdziłem mechanizm od drążka zmiany biegów i jest wszystko o.k. Poduszki pod silnikiem też wykluczone, a wstecznego dalej nie ma.
Co z tym fantem zrobić, już mnie to denerwuje. Pewnie jakas głupota a ja nerwy sobie szarpie
Pozdrawiam....


Proste są dla twardzieli, zakręty dla myślących...

ukciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 10:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: ukciak » pt wrz 11, 2009 09:21

Witam.
Dziękuje za szybką odpowiedź. Znajomy mechanik też coś wspominał o wodzikach. A tak apropos, wczoraj znalazł sie wsteczny. Nic przy nim nie robiłem. Ten wsteczny to chyba ma dosyć już roboty i chodzi na balangi gdzieś :)
A żeby sprawdzić wodziki czy są krzywe czy połamane, to tylko przez rozebranie skrzyni mozna sprawdzić???
pozdrawiam.

[ Dodano: 11 Wrz 2009 09:22 ]
Przepraszam nie wodzik tylko wybierak...


Proste są dla twardzieli, zakręty dla myślących...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt wrz 11, 2009 10:20

belcho99, kolga nie ma linek :) , nie wiem czy to czasem nie skrzynia z dolnym wybiraniem biegów, wybierak na dole , a jak nie to z góry, a cięgna to sa te druty , na nich są plastikowe "panewki" one lubieją sie wycierac i pękac,


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt wrz 11, 2009 11:22

belcho99 pisze:no mi o te cięgna właśnie chodziło :D :okej:
no to nie sa linki :) i ich sie nie rguluje kluczykiem 13 :)
mozna co najwyzej pobawic sie obejma na dole przy wybieraku :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ukciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 10:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: ukciak » pt wrz 11, 2009 16:05

Kurcze aż muszę sprawdzić przy skrzyni, bo nie za bardzo wiem o co chodzi. Ale jeżeli nie trzeba by było wyciagać całej skrzyni to byłbym w raju. Bo nie chce mi się całego dnia marnować i klnać na ta skrzynie... kurcze a dopiero będe mógł sprawdzić w poniedziałek bo dziewczyna pojechała do domu nim... :(
A juz bym z checią leżał pod autem.

[ Dodano: 21 Wrz 2009 22:06 ]
przepraszam koledzy że tak długo nie pisałem. Nie mam jak i kiedy sprawdzić tego wybieraka. Ale znowu wsteczny pojawił się.
Pozdrawiam...


Proste są dla twardzieli, zakręty dla myślących...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 311 gości