Kontrolka airbag, brak sterownika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Kontrolka airbag, brak sterownika

Post autor: MKool » wt wrz 08, 2009 09:43

Witam
Mam jedno pytanie do znawców tematu airbag. W jaki sposób zgasić kontrolkę poduszek w liczniku? Tak jak napisałem w temacie, nie mam sterownika poduszek, wiązka z kostką nie jest do niczego podłączona. Pozostaje mi tylko odlutowanie diody z licznika czy może można przekodować licznik i wyłączyć funkcję airbag?



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » wt wrz 08, 2009 12:37

belcho99 pisze:bez vaga lub przynajmniej skanera nie podchodz bo i tak nie skasujesz
Mam vaga ale nie wiem co według Ciebie mam kasować. Żadnych błędów airbag nie ma bo nie ma sterownika. Tu chodzi tylko i wyłącznie o sam licznik.

belcho99 pisze:jak kostka odpięta to jak ma się nie świecić :panna: :panna:,
Dlatego pytam jak ją zgasić.


Nie wiem czy dobrze kombinuje ale jeśli nie można przekodować licznika to może jakieś zmostkowanie odpowiedniego pinu w jednej z kostek licznika czy nawet w kostce airbag?



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » śr wrz 09, 2009 12:32

belcho99 pisze:wariant 1 prawidłowy- dokup sterownik i go zamontuj na miejsce, kontrolka się skasuje
Ok, przyznaje to najlepsze rozwiązanie tylko teraz jaki numer powinien mieć ten sterownik bo starego już nie mam a numeru nie pamiętam. Wersja czterodrzwiowa z 4 poduszkami.



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » czw wrz 10, 2009 22:12

U mnie powinien być sterownik z numerem 1J0 909 609 A ale nigdzie nie mogę znaleźć z takimi oznaczeniami. Czy ktoś się orientuje czy można założyć jakiś zamiennik chociażby 1J0 909 609?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 435 gości