problem z płynem chłodniczym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

problem z płynem chłodniczym

Post autor: Lexyy » wt wrz 08, 2009 22:15

Witam :D

Mam problem z silnikiem 1.4AKV, problem polega na tym ze ubywa i przybywa mi płynu chłodniczego, węzę są trosze twardsze,ale śmiało można ścisnąć samochód po 2min ma 90st, rano po odpaleniu i mocniejszym prze gazowaniu autko puści na moment czarnego dyma, śmierdzi benzyna, na końcówce wydechu czarny nalot,w czasie jazdy nie kopci, w zbiorniczku wyrównawczym brak bąbelek z powietrzem,płyn nie jest tłusty, pod korkiem nie ma masła ani żadnych substancji, olej myślę ok, dodam ze autko bardzo mało jeździ dziennie może 1km i to nie zawsze, myślę ze za mało km przejechane żeby się coś wykreowało
Przez weekend wezmę autko w trasę i trochę nim przejadę

Pytanie :D
-czy to może być początek uszczelki pod głowica(małe przebieg dzienny-objawy nie za klarowne)

-jaki koszt sprawdzenia czy w płynie są spaliny

- jest jeszcze jaki sposób sprawdzenia owej podejrzanej uszczelki

- możne to coś innego, mały przebieg...
Proszę o rady pozdrawiam :smoke:
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 22:16 przez Lexyy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » wt wrz 08, 2009 22:58

Lexyy, z tego co wyczytałem to szukasz na siłę usterki. Jak widzę to już trochę na forum poczytałeś tematów a przynajmniej szukałeś skoro wymieniasz pewne objawy które u Ciebie nie występują. Pamiętaj, że płyn chłodniczy ma właściwości rozszerzania się i kurczenia i raz będzie go więcej a raz mniej. Co do uszczelki pod głowicą to już inna sprawa chociaż jeżeli puściła by to miałbyś plamy białego oleju w płynie. Jeżeli uszczelka puszcza to widać na bloku silnika świeże zacieki oleju. Ech :chytry:



Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

Post autor: Lexyy » wt wrz 08, 2009 23:48

Jeżeli uszczelka puszcza to widać na bloku silnika świeże zacieki oleju. Ech :chytry:[/quote]

to chyba nie prawda, chodzi o to ze auto po min możne dwóch osiąga tem. 90 st termostat ok wymieniany, otwiera się przy ok90st dolny waz goracy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości