Dziwny chrobot przy gwałtownym przyspieszaniu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Dziwny chrobot przy gwałtownym przyspieszaniu.

Post autor: mikew_86 » wt wrz 08, 2009 18:30

Podczas normalnej jazdy z biegu na bieg do 2 tys. obrotów wszystko jest ok, ale przy gwałtownym depnięciu i przeciągnięciu na biegach do 3-4 tys. słychać chrobot. Nie wpływa on na płynność jazdy i ustaje po odpuszczeniu gazu. Dzieje się tak tylko przy gwałtownym dodaniu gazu, kiedy auto zrywa do przodu. Przed wirusem było tego mniej, po wirusie się nasiliło. Ostatnio auto było na przeglądzie więc na tyle na ile tam sprawdzają było ok. Auto było hamowane przed wirusem i silnik jest zdrowy, turbina też (domyślam się że wynika to z jakiegoś ruchu spowodowanego gwałtownym przyrostem prędkości i przeciążeniu).

Kiedy jechałem w 4 osoby z pełnym bagażnikiem auto nie miało już takiego zrywu jak na pusto co jest oczywiste przy sporym obciążeniu, a mimo dodawania gazu równie mocno chrobotanie się nie pojawiało (mniejsze przyspieszenie, przeciążenie). Czego to może być wina ?

silnik 144KM/333Nm kręcony na 165KM/380Nm
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 18:31 przez mikew_86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt wrz 08, 2009 18:49

Występuje to na wszystkich biegach? Może koła zrywają przyczepność i ASR zaczyna działać??



mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Post autor: mikew_86 » wt wrz 08, 2009 18:53

ASR mam wyłączone (przynajmniej na przycisku). Koła tracą przyczepność... całkiem możliwe, bo mam szerokość opony 195 do tego dość wytarte na przodzie, a może to przeguby ? wahacze ?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » wt wrz 08, 2009 19:28

Najszybciej to wygląda na początek końca przegubów przy skrzyni lub kole ,ale raczej to pierwsze.podobne objawy wyniknęły u kola w mk3 i okazało się ze padał prawy przegub przy skrzyni.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Post autor: mikew_86 » śr wrz 09, 2009 07:26

Zauważyłem też, że przy włączonym systemie kontroli trakcji chrobotanie w znacznym stopniu ustępuje. Również kiedy daję buta, ale płynnie na pedale gazu nie chrobocze, dopiero kiedy wcisnę gwałtownie na pół i auto bardzo szybko wskakuje na obroty wtedy słychać ten dźwięk, średnio głośno. Podjadę dzisiaj do znachora to oceni co to może być.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 294 gości