Mk2-Coś mi ostatnio dwójka zgrzyta...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

R.mac

Post autor: R.mac » sob gru 10, 2005 02:37

:grin:
Mam dokladnie ten sam problem z drugim biegiem w mk 2. Jezdze juz tak od pol roku: nic sie nie poprawilo ale tez nic nie pogorszylo. Jezdze dalej 8)



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob gru 10, 2005 11:49

nic sie nie przejmowac, tylko jeździc dalej, tylko delikatnie wrzucać dwójkę na zimno i bedzie OK, nie wymieniaj żadnego oleju bo to nic nie da, synchronizator poprostu juz nie działa jak trzeba i olej nowy nic nie pomoże, a swoja drogą to chyba co trzeci golf co ma juz troszke kilometrów najeżdżone ma własnie problemy z synchronizatorami i to przewaznie 2-biegu.
U mnie jest to samo na zimno , ale nauczyłem sie delikatnie zapinac dwójkę i jest OK, a jak sie zagrzeje to juz bezproblemowo!
A remont skrzyni to nie ma sensu, potężny koszt i efekt może byc marny!



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn sty 16, 2006 03:16

Już nic nie zgrzyta,choć nic nie robiłem.Dziwne trochę zjawisko,ale w przypadku mojego golfa to nie pierwszy raz jak coś zaczyna sie dziac a później samo sie naprawia.Tak więc zaczynam sie powoli przyzwyczajać do tego dziwnego zjawiska i w taki sposób wymieniam tylko materiały eksploatacyjne,nie ma co grzebać za wiele,bo auto śmiga i oby tak dalej:okej:



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » pn sty 16, 2006 08:00

Ja w swoim MK II miałem olejek od automatu :/
I później miałem robioną skrzynię bo mi wysiadła i mi wymienił mechanik na zwykły olej (prawidłowy) no i od tamtej pory mam właśnie taki sam problem jak kolega z tym zgrzytaniem :/ tyle tylko że mi zgrzyta przy przełączaniu z 1 na 2, i z 2 na 3, i też jak redukuje z 4 na 3 i 3 na 2 :/
I taka jest pupa z mechanikami :ass:

Ale jak się spokojnie przerzuca jak jest zimny no to się jedzie elegancko,
tak oszczędnie :bigok:
ale jak już się rozgrzeje olej w skrzyni to można te zaoszczędzone paliwo szybko użyć ;)
:kufel:



marena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 19, 2005 08:52
Lokalizacja: mysłowice
Kontakt:

Post autor: marena » pn sty 16, 2006 09:39

WITAJCIE w moim MK4 jest to samo jak spokojnie to ok a jak po gazie i szybko z 1 na 2 to zzzzzrrrrrrr *#cenzura#* mnie to ale cóż to tylko VW !!!!!!!



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn sty 16, 2006 10:24

zgrzytajacy drugi bieg to chyba juz prawie norma w co drugim mk2, synchronizator tego biegu najszybciej pada , bo drugi bieg jest "najagresywniej" traktowany przy wrzucaniu ( z 1 na 2 najszybciej sie stara przełaczać na "siłę" żeby autoi nie straciło i tak małej prędkości) pozostałe biegi juz przeważnie sie delikatniej wrzuca bo auto ma juz wiekszą prędkość i nie ma pospiechu z telikatnym i spokojnym zapięciem wyższych biegów. U mnie też zrzyta gdy skrzynia jest całkiem zimna, ale po 1km jazdy juz wkodzi OK, nauczyłem sie tak wrzucac dwóję na zimnej skrzyni że nic nie zgrzyta , no czasem zgrzytnie jak chce ostrzej rusyc z pod świateł i nieczekam aż zjechany synchronizator wyrówna porędkości tylko na siłe zapinam dwójkę! A jeżdże juz tak baaaaaaaaaaaardzo długo i nic złego więcej sie nie dzieje ze skrzynią i napewno jeszcze bardzo długo ta skrzynia pojeździ i nie mam zamiaru tego remontować!

Także jeździć jeździć jeździc tak jak piszą koledzy wyżej!



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » pn sty 16, 2006 23:45

mialem dokladnie to samo.. przy zimnym silniku lub przy agresywnej zmianie z 1 na 2 zgrzyt.. tez myslalem ze to synchronizator. Ale niedawno bylem na warsztanie wymienic linke sprzegla bo mi padla i mechanik powiedzial mi ze brakuje mi jakies plastikowej oslony na koncu lewarka zmiany biegow... sam zaproponowal ze poszuka czegos takiego gdzies w czesciach uzywanych bo nowe to pewno bedzie kupe kasy kosztowac. I co? dzis odebralem autko zaplacilem za to 10 PLN :jezor: zgrzytanie zniknelo i lewarek chodzi znacznie lzej. Zgrzytalo mi za kazdym razem jak zmianialem na 2-ke.. wiec od razu po wyjezdzie od mechaniora postanowilem wytestowac.. seria 10 prob.. ani jednego zgrzytniecia. Jutro ide do niego wiec zapytam sie dokladnie jak nazywa sie ta czesc :-)


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » ndz lut 05, 2006 01:11

Replay dowiedziales sie co to za element?????



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » pn lut 06, 2006 23:16

na wydruku od mechanika jest napisane "wymiana zespołu sterowania biegami" a on powiedzial mi ze jest to taki plastikowy elementy łączący drazek zmiany biegow z glownym ciegnem. Brak tego elementu powodowal ze na drazku pojawial sie luz i nawet jak wbilem go w prowadnice to ciegno mialo znacznie mniejszy ruch co powodowalo zgrzytanie. Fachowej nazwy tego elementu mi nie podal bo sam nie wiedzial :-) ale wazne ze naprawil :grin:


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pn lut 06, 2006 23:37

u mnie jest to samo z tą dwójką przy zimnym silniku, jeszcze piatke czasami musze wsadzac za drugim razem.



Awatar użytkownika
SławekUKF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob sty 28, 2006 15:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: SławekUKF » wt lut 07, 2006 03:09

Chłopy i ja mam to samo. Jeżdzę tak juz 3 lata i mam to tylko w zimie. Zima minie przyjdzie wiosna lato problem zniknie. Zresztą jak daje delikatnie i powoli to jest ok poza tym tylko przez jakis 1km



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 353 gości