[mk3]TDI - podgrzewacz płynu chłodzącego w głowicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[mk3]TDI - podgrzewacz płynu chłodzącego w głowicy

Post autor: TomTDI » pn lut 06, 2006 16:09

Czy ktoś wymieniał już świece w podgrzewaczu płynu chłodzącego? Jaki wpływ ma ten podgrzewacz na czas nagrzewania się silnika? Po wymianie termostatu (na oryginał) i czujnika dalej nie moge dogrzać silnika po 17km jazdy nie ma nawet 70C, dolny waż jest zimny.
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 12:05 przez TomTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn lut 06, 2006 20:18

pierwszy raz o czyms takim słysze?? swiece w podgrzewaczu płynu chodzacego?? :otepienie:



Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » pn lut 06, 2006 20:37

Przemo440 pisze:pierwszy raz o czyms takim słysze?? swiece w podgrzewaczu płynu chodzacego?? :otepienie:
Są takie świece, ja u siebie nie wymieniałem. Ale po wymianie termostatu przy takich mrozach po przejechaniu max 10km mam 90st. Może u ciebie zepsuty jest wskaźnik w zegarach. Można to sprawdzić przez zwarcie przewodów od czujnika wtedy wskazówka wychyla się na maksimum.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pn lut 06, 2006 20:40

Wiem ze sa 3 swiece podgrzewajace wode w układzie przy mrozach pala sie 3 a przy mniejszych temp. tylko jedna tak mam napisane w książce WKŁ i ze problem z ogrzewaniem moze byc przyczyna złego ich funkcjonowania-cyt. z książki. Oczywiście dotyczy to TDI



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lut 06, 2006 20:48

Po odpaleniu wlaczaja sie wszystkie 3 swiece, po jakims czasie jedna sie odlacza. Pozniej w miare grzania dwie przestaja grzac, a wlacza sie jedna i grzeje jeszcze przez jakis czas.
Z tego co wiem to nie we wszystkich sa te swiece (u mnie nie ma).
Mozliwe ze mialy to tylko Golfiki, ktore szly na ciezsze klimaty...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » pn lut 06, 2006 21:09

ogrzewanie wlaczone czy wylaczone?


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn lut 06, 2006 21:48

to teraz juz wiem szkoda tylko ze w benzynach ich nie ma a tez by sie przydały a moze mozna załozyc do benzyny ??



Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » pn lut 06, 2006 23:18

Popieram takie Świece żeczywiście są i służą do podgrzewania płynu chłodzącego na wejściu do centralki czyli do tego żeby w samochodzie było szybciej ciepło. Sa to standardowe Swiece żarowe 3 szt.

Ja sam niedawno sprawdzałem ich działanie w moim golfie mk3 1,9 TDi. Na szczęście wszystkie były dobre. Zeby je sprawdzić trzeba spuścic troche płynu z układu chłodzenia (jeżeli tego nie zrobicie to płym upuści sie sam jak tylko odkręcicie jedną świece ale już go nie odzyskacie :) ), odkręcic Rury biegnące do intercoolera i mamy już dobry dostęp. Potem trzeba wykręcać kazda po kolei i sprawdzać jak zwykłą świece żarową czyli kawałek kabelka i do akumulatora :). Jeżeli jest dobra to po ok 5 sek powinna już być czerwona od gorąca.

Te świece sie przydają jak jest zimno to uruchamiają sie automatycznie (nawet jak jest wyłączone ogrzewanie w samochodzie) i grzeją nam nagrzewnice. Ja jak zapale samochód rano to po ok 3 min pracy na wolnych obrotach zaczyna już leciec ciepłe powietrze z nawiewów :)

A co do sprawy nagrzewania sie Twojego TDi to nie masz sie o co martwić. Ja też wymieniłem termostat i podobnie jak ty w mrozy po przejechaniu ok 15 Km mam dopiero 70 stopni na zegarze. Pytałem sie o to wielu fachowców i od wszystkich otrzymałem taka samą odpowiedź: Silnik TDi bedzie sie tak długo nagrzewał ponieważ posiada Bezpośredni wtrysk i to znacznie obniża temperature w głowicy. Poprostu ten typ tak ma i nie masz co zachodzić w głowe bo lepiej nie bedzie. No chyba że nie masz osłony pod silnikiem to radze założyć bo to też bardzo wpływa na nagrzewanie sie silnika w czasie jazdy.

Mam nadzieje że Ci choć troche pomogłem.

POzdro Dla wSzyStkiCh TDI!



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » wt lut 07, 2006 10:14

Dzisiaj przy temperaturze -5C w drodze do pracy nawet się zagrzał do 80C. Wczoraj było -10C także nawet do 70C temperatura nie doszła. Plastik pod silnikiem mam cały. Musze sprawdzić jeszcze te świece w podgrzewaczu. Jak ktoś je wymieniał albo sprawdzał to moze wie jaki jest to symbol? Jak dzwoniłem do serwisu vw to na serwisie gość wiedział że jest coś takiego, ale na sklepie to wzioł mnie prawie za idiote. Po kilku dosadnych zdaniach w końcu znalazł i powiedział że taka świeca (jakaś długiego grzania) kosztuje 102zł!!!! Oczywiście nie chciał podac symbolu (pewnie sie obraził jak go skrytykowałem).


Dla niedowiarków że coś takiego istnieje jak podgrzewacz załączam zdjęcie co prawda z jakiegoś francuza a jak zrobie zdjęcie przy moim to zamieszcze. Ten do fracuza jest uniwersalny można montować na wężach, także jak ktoś ma benzyniaka i gaz to może sie pobawić. Co prawda alternator musi byc mocny, u mnie jest 120A.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » wt lut 07, 2006 11:09

Tak jak Ci pisałem kolego najpierw sprawdz sobie te świece a poźniej dopiero szukaj nowej jak bedzie któras spalona. Jedz do jakiegoś dobrego sklepu a nie do jakiegoś dziadka co sprzedawał części do Malucha a i TDi nie ma pojęcia. Nie jedź też do ASO bo tam są kosmiczne ceny! Poprostu najpierw sprawdz swoje bo jest duża szansa że są dobre.

A co do ceny takich świec to nie mam pojęcia bo nie orientowałem sie, wymieniałem tylko te świece do podgrzewania komory spalania i płaciłem po 50 zł za sztuke w sklepie. Możliwe że te do grzania płynu bedą droższe.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt lut 07, 2006 11:31

czy w silnikach AFN tez takie cuś jest ? mój akurat był na rynek francuski - wersja match II ?

ps. czego to ludzie nie wymyślą... coraz bardziej zadziwa mnie ten golf :P

mam ten sam problem z temperaturą...



Zientek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 07, 2005 18:11
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Zientek » wt lut 07, 2006 12:01

Nie w każdym TDI są te świece. Ja sprowadziłęm auto z niemiec i w moim nie ma, a znajomy kupował w polskim salonie i je ma. Dobra sprawa, powinno to być w każdym golfie



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt lut 07, 2006 12:09

hmmm a gdzie tego szukać przy nagrzewnicy?
mam alternator 120A, auto z Francji, wiec pewno to mam ?
może w Etce albo autodata cos jest na ten temat?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 07, 2006 12:16

cowboy pisze:hmmm a gdzie tego szukać przy nagrzewnicy?
mam alternator 120A, auto z Francji, wiec pewno to mam ?
Jesli je masz to powinny byc na kroccu wodnym wychodzacym z glowicy.
Ja mam auto z Belgii i nie ma tego u mnie. (alternator 70A)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 146 gości