Mam kilka problemów proszę o radę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
longajlent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 04, 2008 08:13
Lokalizacja: Mszana Dolna
Kontakt:

Mam kilka problemów proszę o radę

Post autor: longajlent » pn lip 27, 2009 08:09

Witam,

Mam kilka problemów z samochodem chciałbym poradzić się co sądzicie o przedstawionych niżej usterkach. (VW silnik AJM 116KM 2000 TDI)

1. Od początku kiedy kupiłem samochód pojawiał się taki problem. Samochód nagrzany - stał do słoneczka. Zdarzyło się, że odpaliłem go na postoju ze trzy razy pod rząd w krótkim czasie, przy kolejnym nie swiecila mi sie spiralka i auto nie odpalalo. Postalem ok 5-10 min i wszystko OK. Zdarzyło sie to do tego momentu kilka razy i to właśnie w sytuacjach kiedy były wysokie temp. na polu. Co o tym sądzicie.

2. Rano jak jest chłodno, w zimie przede wszystkim, kopci białym dymkiem ale do czasu jak się rozgrzeje. Przy rozgrzanym silniku nie widać takiej usterki.

Zastanawiam się czy te dwa problemy nie są związane ze świecami, ale słaby jestem w mechanice samochodów. Rzrząd, kąty wtrysków były ustwaiane i sprawdzane. Świece od zakupu nie wymieniane czyli OK. 1 roku a wczesniej nie wiadomo.

3. Ostatnio byłem u mechanika wymienił mi drążki kierownicze "gumy" itd. już dokładnie nie pamiętam co tam było ale związane z przednim zawieszeniem. Poważnie mi skrzypi od samego początku. Myślałem ze po czasie przestanie ale tu jest wrecz coraz gorzej. Sądzicie zeby do niego dzwonic z "reklamacja"?

4. Szyba z tyłu mi nie schodzi, czy majac jakies podstawowe doswiaczenie jestem w stanie sam wymnienic komplet narawczy? I jaki to koszt w przybliżeniu u mechanika.

Z góry dzieki za zainteresowanie i pomoc. Jeżeli jest jakies info na forum odnosnie moich problemow to prosze o linka.



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » pn lip 27, 2009 08:53

Kopcenie na biało w zimne dni to jak najbardziej normalne zjawisko i nie musisz się tym przejmować.


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
for.est
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:19
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: for.est » pn lip 27, 2009 09:11

1. sprawdź słynny przekaźnik 109
3. sprawdź gumy stabilizatora



Awatar użytkownika
longajlent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 04, 2008 08:13
Lokalizacja: Mszana Dolna
Kontakt:

Post autor: longajlent » wt lip 28, 2009 11:15

for.est pisze:1. sprawdź słynny przekaźnik 109
3. sprawdź gumy stabilizatora
Dzięki za odpowiedź

co do gum to byly wymieniane wiec one moga tak skrzypiec ? co ja tam moge sprawdzic ?

A z tym przekaznikiem to jakie koszta jestescie w stanie mi odpowiedziec?

[ Dodano: 28 Lip 2009 11:16 ]
kris60 pisze:Kopcenie na biało w zimne dni to jak najbardziej normalne zjawisko i nie musisz się tym przejmować.
Wporządku, myślałem że to coś z głowicą albo zle spalanie paliwa.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lip 28, 2009 11:29

kris60 pisze:Kopcenie na biało w zimne dni to jak najbardziej normalne zjawisko i nie musisz się tym przejmować.
o ile jest to tylko para wodna



Awatar użytkownika
for.est
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:19
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: for.est » wt lip 28, 2009 11:34

to, że gumy były wymieniane nie jest gwarancją ciszy. podstawa, to jakoś użytych gum, bardzo często przewija się przez forum, że jak ma być cisza to tylko oryginał
sprawdzenie jest stosunkowo proste, polej czymś co pisk zniweluje, może to być nawet woda, na kilka chwill wystarczy, może też być WD40, czy jakiś olej, ale trudno przewidzieć jak wpłynie to na użytą gumę
generalnie - jak posmarujesz i będzie cisza, to już wiesz co i jak

z przekaźnikiem, to zacząłbym od otworzenia go, oceń wtedy czy jeśli jest to wersja lutowana nie nastąpiło gdzieś utlenienie połączenia, jak wystąpiło - popraw luty



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Mam kilka problemów proszę o radę

Post autor: doggie » wt lip 28, 2009 11:35

longajlent pisze:Poważnie mi skrzypi od samego początku. Myślałem ze po czasie przestanie ale tu jest wrecz coraz gorzej. Sądzicie zeby do niego dzwonic z "reklamacja"?
powodem skrzypienia też może być uszkodzone łożysko w kolumnie McPhersona



Awatar użytkownika
longajlent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 04, 2008 08:13
Lokalizacja: Mszana Dolna
Kontakt:

Post autor: longajlent » sob wrz 05, 2009 12:25

Witam po dłygim braku odzewu, postanowiłem przedstawić jak moje drobne problemy zostały rozwiązane.

Odnosnie problemów z odpalaniem: Polutowali płytkę i wszystko działa jak należy
Skrzyiepienie: powymieniali tuleje i nie skrzypi pozatym cos sie bardziej usztywnil.

Natomiast powstal problem z podnosnikiem tylnej szyby: koszt oryginalu 350zł na allegro nie ma nawet zamiennika, dziwne a mówią że chińczyki wszystko podrabiają.

Dzięki zaporady nie minęły się z prawdą, pozdrawiam.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » sob wrz 05, 2009 12:53

co znaczy problem z podnosnikiem tylnej szyby? wiesz ze na 100% jest zepsuty?
mi od czasu do czasu nie dziala prawa tylnia szyba ale wiem na 90% ze problem jest gdzies przy przyciku opuszczania szyby bo jak nasiskam to szyba nie dziala a slychac jakby cos cyklo w tych drzwiach gdzie szyba nie dziala.

Opinia kilku mechanikow -trzeba wymienic silnik i wszystko od prowadzenia szyby koszt wlasnie 350zł uzywka 250-300 .

Jeden powiedzial ze to wina wlasnie gdzies na stykach od przyciskow.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 364 gości