Gaśnie silnik przy hamowaniu(tym razem gaz)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

konradsiwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 23, 2006 17:05
Lokalizacja: kraków

Gaśnie silnik przy hamowaniu(tym razem gaz)

Post autor: konradsiwy » pn sty 23, 2006 17:44

mam pewien problem jestem posiadaczem Golfa2 z 90 roku ma instalacje LPG i teraz na gazie (-25) raczej nie odpala ale na benzynie owszem potem gdy auto sie już rozgrzeje przełączam sobie na gazik i niestety przy hamowaniu czyli przy spadku obrotów samochód gaśnie trzeba go lekko przed hamowaniem przegazować nie wiem co jest czy tafił szlak jakąs część przez te mrozy:( bo wcześniej tak nie miałem jeździłem ponad 1,5 roku tylko na gazie teraz mi się pojawił ten problem gdy przez te mrozy zaczęłem przełączać na gaz prosze o fahową pomoc. Dzięki.
Ostatnio zmieniony wt sty 24, 2006 17:36 przez konradsiwy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » pn sty 23, 2006 17:50

Sądzę że gaźnik jest do regulacji, najprawdopodobniej zbyt bogata mieszanka jest ustawiona, trzeba także wyregulować obroty na biegu jałowym

uprzejmie prosi sie o niepisanie całego postu pogrubioną czcionką !! //Quatro7



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn sty 23, 2006 17:57

czy problem z gaśnięciem poajwia sie też na postoju, przy wciśnięciu hamulca?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

fibolek

Post autor: fibolek » pn sty 23, 2006 20:01

Najprawdopodobniej masz padnietą podstawę gaźnika tj taka guma z kowałkiem chyba metalu wtopionego w nią pod gaźnikiem.A pali ci tak ponieważ łapie lewe powietrze i przelewa gaz.



Awatar użytkownika
marcin21c
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 00:18
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcin21c » pn sty 23, 2006 22:35

hej hej ja mam taki sam obiaw ale mam pełen wtrysk, na benzynie go nie sprawdzałem ale na gazie to mi się zdaża, jak ostro chamuję to mni gaśnie, jak jest dobrze rozgrzany to nawet da się wytrzyma ale na zimnym i średnio zimnym to koszmar mam 1,3 cl NZ rok 91, zresztą mam opis obok

pozdro wielkie dizęki za akąkolwiek pomoc


GOLFIK 1,3 NZ '91 de best kar

Golf 3 Syncro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 12:28
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Golf 3 Syncro » pn sty 23, 2006 23:03

Sprawdź:silniczek krokowy,pompe paliwa,przekaźnik pompy paliwa.pozdrawiam



fibolek

Post autor: fibolek » pn sty 23, 2006 23:14

Jeżeli gaśnie ci podcas jazdy szybkiej i nagłegho hamowania to może być objaw przygasania(stłumienia) gazu dolotowego w mikserze.Ale to odnośnie gaźniora a z pełnym wtryskiem to jak Golf3 Synchro pisze.



mazja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 17:57
Lokalizacja: Węgorzewo

Post autor: mazja » wt sty 24, 2006 13:19

Nie wiem czy się to przyda ale kiedyś miałem podobny problem w poldku - gasł albo spadały obroty silnika. Przyczyną była nieszczelność na połączeniu węża z kolektora ssącego z siłownikiem podciśnieniowym wspomagania hamulca. W tym wypadku wystarczyło dać podkładkę miedzianą i po sprawie. Proponuję sprawdzić szczelość tego węża i połączeń z tym siłownikiem i kolektorem. Nieszczelność może powodować zasysanie lewego powietrza i chyba większe spalanie. Nie wiem dokładnie bo nie jestem fachowcem :-(


Co z tego, że złom.
Już nie złom ale "oooo" czyli inna marka ale koncern ten sam :-)

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr sty 25, 2006 20:36

Dokładnie tak jak pisze kolega mazja. dlatego pytałem, czy problem jest też wtedy, kiedy depnie się hamulec na postoju?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr sty 25, 2006 20:55

mam pytanie - czy to normalne jak sie jedzie i sie mocno docisnie gaz to auto gasnie? wiem ze reczny jak zaciagne na maksa zeby ladnie sie zakrecic.. to trzeba na sprzegle, bo inaczej gasnie


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
marcin21c
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 00:18
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcin21c » śr sty 25, 2006 20:58

zaraz zaraz, od począdku

primo: jak sprawdzi silniczek krokowy czy jest sprawny (na jałowym biegu trochę pływają mi obroty niewiem od ilu do ilu bo obrotomirerza niemam, ale laik powiedział by że płynnie mi chodzi)
secundo: jak sprawdzi (gdzie ten wąż jest, przepraszam za głupie pytanie) wąż dochodzący do kolektora ssącego

czyś problemu na postoju przy wciskaniu chamulca niema, tylko najgożej jak zimny jest tzn zaraz po przełączeniu z benzyny na gaz (parę kilometrów potem też) a przy rozgrżanym tak bardzo ostro to jeszcze nie chamowałem więc niewiem.


GOLFIK 1,3 NZ '91 de best kar

Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » pn lut 06, 2006 15:45

Też to mialem za dużo powietrza dostaje- czasami jak zakładaja gaz to odwracają chwyt powietrza albo przysłaniają żeby tyle nie dostawał.Miałem tak na początkumarcin21c, konradsiwy, wymienialiście ostatnio filter powietrza?Jak mialem stary to było ok potem wymieniłem na nowy to gasł, najprościej na regulacje -powinni to zrobic a jak nie to przysłoncie trochę chwyt powietrza.Ja przez pewien czas wyjąłem go z tego uchwytu i było ok.Ale potem regulacja i nie ma problemu.To są uroki gazu


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » pn lut 06, 2006 20:42

Ja mialem to samo u siebie przy tych mrozach 25 stopniowych i wyzszych. Tez mam LPG drugiej generacji i mono wtrysk. Podjechalem do gaziarzy na regulacje zmienil sklad mieszanki pojedzilem chwile i to samo. Skonczyly sie mrozy powyzej 25 stopni skonczyl sie problem gasniecia silnika ;)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Panel089
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 06, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Panel089 » pn lut 06, 2006 22:15

Czy gaśnie ci też na benzynie ?? Mam taki jam problem wydaje mi się że to nie jest kwestia
wyregulowania gazu. Gaz regulowałem w warsztacie 2 miechy temu i tez mi tak gaśnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości