Elektryczne szyby i domykanie w nie ORI instalacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

florek41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 21, 2008 12:45
Lokalizacja: Strumień

Post autor: florek41 » czw wrz 03, 2009 21:06

Ale szyby mi działają bez zarzutu, jedynie to całe domykanie z kluczyka nie, więc myslałem, że jeśli kupię sterownik centralnego zamka z funkcją domykania, to wtedy on przejmuje kontrolę nad domykaniem i działa wtedy tylko z pilota, dobrze rozumuję ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 03, 2009 21:15

nie za bardzo, taki sterownik wytworzy impuls na domykanie i co dalej? Ten impuls sam szyb nie domknie, musisz go wpiąć w sterownik szyb taki jak masz. W sumie jeśli o same szyby idzie to zyskałbyś tylko możliwość operowania szybami z pilota, oprócz operowania z kluczyka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

florek41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 21, 2008 12:45
Lokalizacja: Strumień

Post autor: florek41 » czw wrz 03, 2009 21:24

to w takim razie, tak teoretycznie, gdzie wpina się kabel od takiego sterownika, między przycisk, a sterownik, czy między sterownik, a silnik ?

Jeśli mialbym pilota, to korzystałbym z niego, więc domykanie z kluczyka nie byłoby takie potrzebne.

zobaczymy co jutro uda się wykombinować, o ile się coś uda, bo właśnie zaczęło lać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 03, 2009 21:48

florek41 pisze:Jeśli mialbym pilota, to korzystałbym z niego, więc domykanie z kluczyka nie byłoby takie potrzebne.
miałbyś to i to
a kabel od steronika centrala lub alarm wpiąłbyś do sterownika szyb, on jest od tego żeby zająć się samymi szybami, bo silniczki dużo prądu potrzebują,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » czw wrz 03, 2009 22:11

A masz szyberdach?



florek41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 21, 2008 12:45
Lokalizacja: Strumień

Post autor: florek41 » czw wrz 03, 2009 22:13

mam, elektryczny, ale też nie działa :grin:, wydaje się, że silnik poszedł się paść. ale pewien nie jestem.

Masz jakiś pomysł ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » czw wrz 03, 2009 23:25

Ja na twoim miejscu zrobilbym tak: Wywalil cale to cudo z auta. Silowniki wiazki do nich itp opchnal na allegro razem z ta super centralka i zakupil org. Widze ze przelaczniki, boczki, raczki masz. Wiec pozostaloby tylko do kupienia prowadnice i wiazki drzwiowe i pod deska(jezeli nie chcialbys sie bawic w dorabianie). Wtedy robisz wszystko metoda plug&play i all smiga:). Co do dachu no to na allegro silnik kupisz juz za ok 60zl. Najlepiej zdjemij ta plastikowa oslonke silnika wypnij wtyczke i na przekreconym zaplonie naciskaj przycisk od sterowania dachem a miernikiem sprawdzaj czy pojawia sie napiecie. Powinno pojawic sie na trzech kabelkach (uchyl otworz zamknij).

[ Dodano: 03 Wrz 2009 23:26 ]
A co do tych roznych wtyczek to u mnie jest podobnie:P. Wydaje mi sie ze to zalezy od wersji wyposazenia co jest podlaczone a co nie.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt wrz 04, 2009 10:07

Szyby na bank nie są ori - są to nieoryginalne podnośniki, przystosowane do mkIII. Spotkałem się już z takimi - identycznymi. Ten moduł to nie jestem do końca pewien, czy do domykania szyb jest - może być też jakimś wyłącznikiem przeciążeniowym, czy coś. W każdym razie można zrobić tak, ze go wywalić a elektrykę od szyb podłączyć dokładnie tak samo jak w mkII. Potem dokupić moduł domykania z allegro i temat załatwiony.
A jeszcze pokaż zdjęcie przełączników szyb od strony pinów - bo pewnie nie są ori :) - choć wyglądają na takie same. Ori przełączniki mają tylko jeden styk przełączny, a w tych pewnie będziesz miał tak, jak w mkII jest zrobione - dwa styki przełączne.

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 10:09 ]
Spotkałem się też bardziej zaawansowanymi podnośnikami, które miały opcje takie jak ori podnośniki, nawet wtyczka pasowała do ori instalacji.



florek41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 21, 2008 12:45
Lokalizacja: Strumień

Post autor: florek41 » pt wrz 04, 2009 11:19

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pogrzebałem przy tym trochę i znalazłem kable odpowiadające za domykanie :grin: , później opiszę co i jak.


Powiedzcie mi, czy moge wykorzystać + z centralnego, ten odpowiedzialny za domykanie właśnie, jako zasilanie centralki szyb na czas domykania ?

Bo sprawdziłem i ta centralka jest podłączona pod zapłon i kiedy nie ma w niej prądu nie domknie szyb, więc musi dostać prąd na czas domykania.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 04, 2009 13:28

nie to jest styk nisko obciązalny, ale możesz poprzez przekaźnik,.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt wrz 04, 2009 13:42

jeśli masz tam napięcie dopiero po kluczyku , to ktoś po prostu wykorzystał tą centralką jako odciążenie styków w oryginalnych wyłącznikach , oraz jako wyłącznik przeciążeniowy w przypadku jakby ktoś trzymał przycisk nawet po całkowitym zamknięciu szyb , domykanie z pilota jest możliwe tylko wtedy jak masz ciągle napięcie na centralce



florek41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 21, 2008 12:45
Lokalizacja: Strumień

Post autor: florek41 » pt wrz 04, 2009 16:59

No panowie, problem rozwiązany ! :bigok:

kable sterujące domykaniem to 2 z tej wiązki nie podpiętej
Obrazek

nie umiałem dojść ktore to są, bo jeden z nich, ten który właśnie był potrzebny do domykania elektryk przylutował do masy z zasilania centralki i to mnie zmyliło.
Podłączyłem zielony centralnego zamka do fioletowego i szary centralnego do niebiesko-czerwonego w centralce, ale nie działało to po przekręceniu kluczyka w drzwiach, dopiero kiedy do centralki podłączyłem zasilanie z aku, wtedy się domknęły bez problemu, ale z kolei problemem było to,że nie chciałem, aby szyby dało się otworzyć po wyjęciu kluczyka.

Tak, jak pisał Paweł Marek , wykorzystałem przekaźnik, o którym pomyślałem zaraz po napisaniu poprzedniego posta.
Kupiłem taki o:
Obrazek

i podłączyłem, na razie na 'pająka'
85 do masy
86 do + który pojawia się kiedy kluczyk w drzwiach jest przekręcony w pozycję 'zamknij'
87a do + po stacyjce (zapłon)
87 do + od aku (przez bezpiecznik ofc.)
30 do kabla zasilającego centralkę

i takim sposobem wszystko działa jak trzeba, czyli kiedy trzyma się kluczyk w zamku przekręcony na zamknij, to przekaźnik dostaje sygnał, że ma do centralki podać + od aku, a centralka w tym samym momencie dostaje impuls, ze ma domknąć szyby i to robi.
Kiedy kluczyk w zamku jest w pozycji neutralnej, albo otwiera drzwi nic się nie dzieje, a do centralki przekażnik podaje + po zapłonie i dopiero kiedy go włączymy to szyby działają. :green_fuck:


Więc obyło się bez kupowania nowej centralki za 50zł, a wystarczył przekaźnik za 4zł i trochę główkowania.


miś fazi, zgadza się, ze do sterownika centralnego musi być stały + podłączony, ale do szyb niekoniecznie, nie wiem jak było to wcześniej zrobione, ze działało, ale ważne,że teraz będzie działać.
Wiedziałem, że ta centralka szyb ma funkcję domykania i nie jest wykorzystana jako odciążenie przycisków, bo przed wizytą u elektryka domykanie działało.


jutro wszystko polutuję jak należy, poizoluję i schowam tą wkurzającą centralke, żeby jej nie widzieć więcej na oczy, bo zjadła sporo pracy i nerwów :grin:


Dzięki wielkie za pomoc ! :kufel: :kufel:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 294 gości