Slabe ogrzewanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Slabe ogrzewanie

Post autor: yaroz » ndz sty 02, 2005 16:33

Mam problem z ogrzewaniem w golfie mk3 1.9TD.Problem jest taki iż za chiny szyby nie chca się odparować i są tłuste od środka.Wykluczam nagrzewnice bo dywaniki są suche, dodam jeszcze że słabo wieje powietrze na przednią (czołową) szybę.Na bocznych i środkowych nawiewach powietrze wieje tak jak powinno.Rozebralem deskę i nie widziałem żeby spadł ktorys z kanalow nawiewu.Co jest grane???

Jeszcze jedno pytanko wymieniał ktoś może uszczelkę pod miskę olejową w Golfie Mk3 1.9 TD 93r, bo pytałem się w sklepie i gość mi powiedział że są 3 rodzaje i trzeba wyciągnąć starą żeby zobaczyć:zwykla z korka, gumowa a trzecia to uszczelka z jakąś blachą???.Jest możliwość dowiedzenia się jaka to uszczelka bez wyciągania starej???
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2007 18:39 przez yaroz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » ndz sty 02, 2005 20:09

nie pale :-) pije tylko :pub: :-) ale nie jak prowadze :grin:



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » ndz sty 02, 2005 20:44

co do szyb sprawdź czy nie masz filtr przeciwpyłkowego jak tak to napeweno do wymiany



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

Post autor: lanumisu » ndz sty 02, 2005 21:04

Sprawdz jeszcze czy zaluzje dobrze dzialaja. Mialem to samo: zlamane bylo mocowanie linki odpowiedzialnej za nawiew na szybe. Pancerz linki chodzil razem z mechanizmem pokretla, a sama linka sie nie przesuwala.
Zamocowalem linke do sasiedniej za pomoca tasmy izolacyjnej i po klopocie.



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » ndz sty 02, 2005 21:05

Jest filtr przeciwpylkowy.Trzeba wymienic???



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » ndz sty 02, 2005 21:07

ciegna od pokretla dzialaja bo sprawdzalem jak sie przestawia na szybe to ciegno sie rusza.



Awatar użytkownika
ESTEBAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: ESTEBAN » ndz sty 02, 2005 22:24

Wymień filtr przeciwpyłkowy. Ja u siebie zmieniałem i git teraz jest. Szybki nie parują!!



dino84

Post autor: dino84 » pn sty 03, 2005 13:19

ESTEBAN pisze:Wymień filtr przeciwpyłkowy. Ja u siebie zmieniałem i git teraz jest. Szybki nie parują!!
Jak wsiadam do samochodu po okolo 1 minucie paruja mi szyby. Strasznie mnie to denerwuje. Jesli wymienie ten filtr to pomoze??
Jesli jest zapchany to nie przepuszcza powietrza i dlatego paruja szyby??



Awatar użytkownika
bob40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 26, 2004 02:36
Lokalizacja: Radom

Post autor: bob40 » pn sty 03, 2005 19:45

poprostu wyjmij filtr (musisz odkręcić plastik z podszybia) załącz dmuchawę i zobaczysz czy jest różnica :grin: u mnie była kolosalna :grin:
jeśli tak , to filterek do wymiany
pozdrawiam


Mk III 1,8 GT i Mk I Cabrio

oka2003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 17, 2006 18:47
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: oka2003 » śr sty 18, 2006 12:27

Mam problem z ogrzewaniem w golfie 3. Nagrzewnica działa, płyn jest, przewody od nawiewu w komorze silnika się nagrzewają a w środku leci tylko zimne powietrze. Z kratek wentylacyjnych wyjełem jakby kamień ( wygląda jak taki z wody) i sporo syfu (gąbka). Co zrobić żeby działało ( nawet bez regulacji temp. - jeśli jest zepsuta ? Rozebrałem konsolę, zdjąłm obudowę ze skrzyni , od strony pasażera u dołu widać że linka pracuje dodrze (teoretycznie) dżwignia się przesuwa, za konsolą słyychać że coś się otwiera przy max. przekręceniu pokrętła ogrzewania a powietrze leci zimne. Jak wygląda układ przepływu zimnego powietrza z dmuchawy ? Jak wygląda układ przepływu ciepłego powietrza ? Czy przewody doprowadzające ciepłe powietrze mogły się czymś zasyfić przed dojściem powietrza do układu wewnątrz samochodu ? Poratujcie bo jeżdze bez ogrzewania a jest -10



Awatar użytkownika
BartekN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 27, 2006 21:18
Lokalizacja: Starachowice/Lublin

Post autor: BartekN » czw mar 09, 2006 21:35

Witam

Co moze byc przyczyna ze podczas wlaczonego ogrzewania czuc lekki zapach plynu chlodniczego?Dywaniki mam suche,plynu nie ubywa.Moze ktos spotkal sie z czyms podobnym??Co z tym zrobic?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 09, 2006 22:09

Prawdopodobnie powoli szykować się na nową nagrzewnicę. Pewnie nieszczelność jest tak niewielka że jeszcze poza zapachem nic sie nie dziej tzn szyby nie parują i nie jest mokro. Ale to się w końcu stanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: logan » czw mar 09, 2006 22:16

Jak co to tutaj pisze jak ten filtr wymienic:

http://vwforum.pl/pp/filtr.html

Ja do siebie dalem filtr K 1006A z Filtrona, kosztawał 23,50, a roznica kolosalna


Hell is worth all that...

Blog o kosztach użytkowania Golfa - http://mojgolfik.blogspot.com/

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » czw mar 09, 2006 23:20

1. Jezeli masz uwalona nagrzewnice to tak szybko ci sie dywaniki nie zmocza poniewaz plyn zbiera sie w obudowie nagrzewnicy....
2. system sterowania kierunkiem powietrza sklada sie z dwoch "dziurawych" blach oklejonych taka wlasnie jakby gąbką.... po pewnym czasie szlag ja trafia i leci zimne powietrze.... trzeba wymontowac caly zespol ogrzewania, rozebrac i wymienic "okladzine"

zyczę powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 374 gości