[mk3]Źle pracuje na benzynie!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ewelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 19:36
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

[mk3]Źle pracuje na benzynie!!!!!!

Post autor: Ewelina » ndz lut 05, 2006 22:01

Mam problem z moim golfem AAM, mam go na gazie i odpalam go zawsze na benzynie ale ostatnio zaczyna mi się coś zalewać co to może być?? Czy już jest do wymiany wtrysk??? :niewiem:
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2006 12:49 przez Ewelina, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lut 05, 2006 22:07

witam koleżankę z Opolszczyzny na forum, ja mam wprawdzie mk2 to Ci za bardzo nie mogę pomóc, ale ludzie co mają mk3 to Ci napewno pomogą, powodzenia


:-k ...

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » ndz lut 05, 2006 22:09

źle pracuje,tzn. jak?faluja obroty,pracuje nie rowno,przerywa czy moze gasnie?dokaldniej prosimy :D

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » ndz lut 05, 2006 22:28

Do sprawdzenia gumowa podstawa wtrysku - lubi pękać a wtedy łapie lewe powietrze i zakłóca pracę silnika.
Jeśli nie to, proponuje zdjąć klemę z akumulatora na kilkanaście minut. Po takim restarcie na 90% powiniem pracować jak należy. Jak z kolei to pomoże ale nie na długi czas, to bedzie to oznaczać że instalacja gazowa powoduje błedy w kompie auta.
Aha. Sondę lamda możnaby też sprawdzić
pozdro


To jest miejsce na Twoja reklamę

Ewelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 19:36
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Źle pracuje tzn.....

Post autor: Ewelina » wt lut 07, 2006 18:56

Źle pracuje tzn odpala na strzał ale nie pracuje na wszystkie gary, są wymienione przewody, kopółka, palec, świeca, oraz guma pod wtryskiem. Sonda była sprawdzana 3 miesiące temu, ale tylko na inspekcji gazowej a nie na typowym oscyloskopie. Troche warjuje aparat zapłonowy..... Mapół centymetrowe skoki na lampie stroboskopowej, ale na gazie pracuje prawidłowo tylko na benzynie miesza po garach i lekko jakby sie zalewał. robi puuu....puuuuu.....puuuuu....... ale nie skaczą mu obroty tylko przebiera :panna: :niewiem:



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » wt lut 07, 2006 19:31

hehe...widze fachowy opis zaraz pomyslimy:)

No trzeba wykluczyc sonde ale nie trzeba jej odrazu na oscyloskopie sprawdzac.Jesli gazownicy podlaczyli pod kompa od gazu to mieli tez dokladny obraz z sondy na wykresie jej przebiegu w sofcie do regulacji i komunikacji z kompem gazowym(sinusoida,ale nie pamietam dokladnie jaka ma czestotliwosc napiecie sygnału).
Jesli chodzi na gazie dobrze to wykluczyc mozna ze bieze gdzies lewe powietrze.
Zla praca na benzynie moze swiadczyc o tym,ze cos jest nie tak w ukladzie zasilania.Moze padl wtrysk i zalewa go,albo komputer dobiera zbyt bogata mieszanke (za malo powietrza za duzo wachy - ale to wlasnie wskazywaloby na sonde).
Jednak jest jakis punkt zaczepienia - aparat zaplonowy byc moze zbyt pozno daje iskre i akurat padlo na ten gar co nie chodzi,wyrzuca wache niedopalona i smierdzi :niewiem: a na gazie ma emulowany sygnal i nie wykazuje bledu dlatego pracuje dobrze.

powodzenia

pozdrawiam



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » wt lut 07, 2006 19:33

Prawdopodobnie masz problem z prawidłową emulacja sondy lambda przez komputer LPG, w czasie pracy na gazie komputer LPG powinnien emulowac sonde lambda to znaczy oszukiwac komputer benzynowy że niby pracuje na benzynie i tutaj masz pewnie kłopot, po jezdzeniu na LPG komputer benzynowy jest ogłupiany , łapie błędy i potem podaje zbyt bogata mieszankę że az zalewa silnik.
Tu jest podobny temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

[ Dodano: Wto Lut 07, 2006 6:38 pm ]
Zobacz jeszcze tu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=23250


pozdro!

Ewelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 19:36
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Ewelina » ndz lut 12, 2006 09:30

Na razie bardzo dziękuje na pomoc. Jeszcze jest troche za zimno na majsterkowanie ale jak znajde przyczyne to na pewno odpisze! Pozdrawiam :kwiat:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz lut 12, 2006 10:41

MAsz to samo co ja :grin: Mam ten sam silnik i tez na gazie i takie same objawy.Jest to wina kompa(tak jak ktos tam wyżej napisał)poprostu jak chodzi na gazie to komp od benzyny łapie błędy i jak odpalasz to nie chce dobrze chodzic.Zrób sobie taki jeden test. Odłącz sobie akumilator gdzies na 10min i potem sprawdz jak bedzie chodzil na benzynie...(komputer sie zrestaruje i wszystko bedzie ok dopuki znow nie pojezdzisz na gazie i nałapie błędów).Ludzie pisali ze przydalbym sie taki starter ze jak wlanczas stacyjke to robi ci za kazdym razem restart kompa o benzyny-bo to byloby dobre wyjscie bo by rowno chodził. ALe nie jestem pewnien jak to sie ma do kompa, bo moze go szybko szlak trafić :hmm: Wes sobie w domu nacikaj co chwile reste w kompie...



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » ndz lut 12, 2006 10:48

Miałem to samo, na benzynie szarpał, jakby chodził na 3 gary, za bardzo się tym nie interesowałem to krótko zawsze chodził na benzynie, ale przyszła zima aku się rozładował, odłączyłem naładowałem odpalam i chodzi pięknie. Dodam jeszcze, że na gazie zawsze silnik pracował płynnie, proponuję spróbować bo to nic nie kosztuje.


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz lut 12, 2006 11:35

najlepszym rozwiazaniem bedzie reset kompa odłaczyc zasilanie na pare minut i podłaczyc spowrotem problem powinien usatac ale gdzy sie znowusz pojawi to trzeba bedzie szukac przyczyny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 251 gości