Bezpieczniki i przekaźniki w PF

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Bezpieczniki i przekaźniki w PF

Post autor: gogi » śr sie 20, 2008 20:22

Siemka,
duzo czytalem i szukalem, ale nie znalazlem czegos co by pasowalo do mojego Skarbona.
Byc moze ktos dostrzeze jakies wady :)
Z elektryka nie mam za duzych klopotow, ale co jakis czas np przestaja dzialac wycieraczki itp.

Tu fotka
Obrazek

Prosilbym wlascicieli PF (lub pasjonatow) o wskazowki czy jakis przekaznik powinien sie pojawic lub zniknac lub zamienic.
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 13:21 przez gogi, łącznie zmieniany 1 raz.


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 20, 2008 20:37

Wszystko masz ok, tyle że widzę przekaźnik do kierunków od skody chyba, a od wycieraczek jest ten z nadrukiem 19, możesz zmienić na taki z nadrukiem 99 to będą czasowo ustawiane wycieraczki jak w MK3


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » śr sie 20, 2008 21:08

Pierwszy z prawej/w gornym rzedzie jest od skody. Jesli jest to od kierunkow, to chyba wyjasnialoby dlaczego swieci mi sie caly czas dioda od kierunkow (tak powiedzmy na 30% swiatla). Jaki ewentualnie to nr (i nr katalogowy), to chetnie wymienie na VW.

Nastepne pytanie to czemu jest tyle wolnych miejsc. Myslalem, ze kazda dziurka potrzebuje brzydko mowiac bolca.

A kolejne to czemu nr 18 jest poziomo.

I czemu jest dwa razy 53.

Wiem, wiem duzo pytan, ale wszystkie schematy jak patrze to do 89 roku a reszta mi wizualnie nie pasuje do posiadanego. Chyba, ze ja mam od ciagnika? :)


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 20, 2008 21:43

no bo ty masz po 89, taki sam układ jak w mk3. Dziury jednak bywa że zostają wolne, przecież są różne wersje silnikowe i z różnym wyposażeniem, a skrzynka identyczna. Mogą dochodzić dodatkowe przekaźniki nad skrzynką, na przykład do ABS. Leżąca 18-ka chyba ci nie przeszkadza skoro służy (sorki), a 53 to standardowy przekaźnik mogacy służyć do różnych rzeczy (np sygnał dźwiękowy czy przecimgłowe jak u ciebie)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gailbraith

Post autor: gailbraith » śr sie 20, 2008 22:13

Paweł Marek pisze:możesz zmienić na taki z nadrukiem 99 to będą czasowo ustawiane wycieraczki jak w MK3
Może banał pytanie z mojej strony ale jak to będzie ich działanie wtedy wyglądało, może ktoś opisać? Że będzie można ustalić czas pomiędzy "machnięciami"?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 20, 2008 22:44

gailbraith pisze:Że będzie można ustalić czas pomiędzy "machnięciami"?
tak
Zaczyna padać, dajesz wajchę w dół, w tym momencie wycieraczki machną raz a ty od razu wajchę z powrotem w pozycję wyłączone. Kiedy szyba wymaga ponownego wytarcia ponownie dajsze wajchę w dół i zostawiasz. Wycieraczki machają co tyle sekund ile czekałeś z ponownym włączeniem w dół. Zakres chyba od 2 do 20 sekund o ile pamiętam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gailbraith

Post autor: gailbraith » śr sie 20, 2008 22:53

Paweł Marek, dzięki wielkie za wytłumaczenie i pomysł z tym przekaźnikiem.



tadw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 17, 2008 01:25
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: tadw » śr wrz 02, 2009 21:11

odświeżę ten wątek trochę. ma ktoś jak powinna wyglądać skrzynka w PFie sprzed 89 roku??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości