Pali bezpiecznik wycieraczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Pali bezpiecznik wycieraczek

Post autor: ŁukaszMan » sob lip 04, 2009 10:42

Panowie ostatnio miałem taką przygodę: spaliło mi bezpiecznik od wycieraczek. Myślałem,ze pewnie gdzies jest zwarcie. Rozebrałem manetke w czesci pierwsze i wszystko ok. Wyczyściłem,złożyłem i zamontowałem w auto. Następnie rozebrałem plastikową osłone pod szybą żeby dostać się do mechanizmu wycieraczek. Ale tam idzie tylko jedna wtyczka do silnika i nic więcej. Wszystko wyglądało ok. Włożyłem bezpiecznik i zaczęły działać. I tak przez dwa dni. Wczoraj wieczorem włączyłem je i usłyszałem trzask a wycieraczki zablokowały się mniej więcej na 1/3 wysokości. Musiałem je ręcznie opuścić w dół żeby głupo nie wyglądały :)

I teraz pytanko. Co z tym robić? może ktoś kiedyś miał taki przypadek? W sumie zacznę sprawdzać wszystko od nowa ale wątpie żebym coś zalazł, dlatego licze na wasze sugestie :grin:



Awatar użytkownika
tomkitomki
Passat TDI
Passat TDI
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 00:08
Lokalizacja: DąbroVWa Górnicza
Kontakt:

Post autor: tomkitomki » sob lip 04, 2009 10:51

ŁukaszMan Miałem podobny problem Okazało się że zacierała się tulejka na której pracują wycieraczki i silniczek nie dawał rady i paliło bezpiecznik aż dym szedł z pod kierownicy Rozebrałem mechanizm wycieraczek przeczyściłem i przesmarowałem tulejki i śmigają do dnia dzisiejszego :grin:

[ Dodano: 05 Lip 2009 09:59 ]
ŁukaszMan i jak zbadałeś golfika
Ostatnio zmieniony sob lip 04, 2009 10:52 przez tomkitomki, łącznie zmieniany 1 raz.


NIE PIJ za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
http://forum.vw-passat.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » śr wrz 02, 2009 10:05

panowie ja mam problem z tylna wycieraczka.Otoz nie dziala wycieraczka ale spryskiwacz dziala bez zarzutu.I teraz tak zuwarzylem ze nie ma bezpiecznika nr4 czyli od tylnej wycieraczki .Wstawilem nowy 15A no i sie okazuje ze go pali od razu po przkreceniu stacyjki.Co to moze byc?Wydaje mi sie ze gdyby problem lezal w tylnej wycieraczce to by go palilo dopiero przy probie jej uruchomienia a nie od razu po przkreceniu stacyjki?Co myslicie?



Awatar użytkownika
Whisper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Whisper » śr wrz 02, 2009 10:50

Miałem podobnie z wycieraczkami z przodu. Po sprawdzeniu manetki przerywacza i silniczka okazało się ze silniczek. Po wymianie jest super. Rozkrecilem stary silniczek i posypala się z niego masa rdzy :)



Awatar użytkownika
pawelsliwka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw lut 19, 2009 12:28
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: pawelsliwka » śr wrz 02, 2009 10:56

riggs pisze:panowie ja mam problem z tylna wycieraczka.Otoz nie dziala wycieraczka ale spryskiwacz dziala bez zarzutu.I teraz tak zuwarzylem ze nie ma bezpiecznika nr4 czyli od tylnej wycieraczki .Wstawilem nowy 15A no i sie okazuje ze go pali od razu po przkreceniu stacyjki.Co to moze byc?Wydaje mi sie ze gdyby problem lezal w tylnej wycieraczce to by go palilo dopiero przy probie jej uruchomienia a nie od razu po przkreceniu stacyjki?Co myslicie?
Spróbuj sprawdzic kable miedzy klapa a dachem w tych gumowych łączeniach bo lubia sie czesto przecinac i wciaga je pod dach i zwarcie masz gotowe!!!


Wozidełko:)!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=231521

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » wt wrz 08, 2009 09:33

sprawdzilem kable sa ok wiec co moze jesze byc nie tak ze pali bezpiecznik od razu po przkreceniu stacyjki?



Awatar użytkownika
pawelsliwka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw lut 19, 2009 12:28
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: pawelsliwka » wt wrz 08, 2009 10:29

riggs, Spróbuj zrobić tak jak kolegaŁukaszMan, czyli:
ŁukaszMan pisze:Rozebrałem manetke w czesci pierwsze
albo tak jak kolegatomkitomki, pisze:
tomkitomki pisze:Okazało się że zacierała się tulejka na której pracują wycieraczki i silniczek nie dawał rady i paliło bezpiecznik
Nic wiecej w tej chwili nie przychodzi mi do głowy gdzies tutaj powinien byc problem!!!???


Wozidełko:)!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=231521

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości