mokry silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

mokry silnik

Post autor: kaktus1 » pn sie 31, 2009 22:17

witam
dzis zajrzalem pod maske i zobaczylem że silnik jest caly mokry.od gory do miejsca gdzie wzrokiem siegnalem w dol.przez ostatni dluzszy czas byl"spocony" a dzis jest mokry i musialem dolac 300ml oleju bo mialem juz na min a wymiana byla 3000tys temu
czy może ten olej moczacy wszystko doprowadzic do jakies tragedii?kiedys slyszalem że jak olej dojdzie do rozrzadu to moze byc niezla kaszana.
co powinienem wymienic?uszczelka pod pokrywa jakies 2 lata ma najdrozsza w sklepie byla.
pozdrawiam


Komu w droge temu trampki na noge

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: mokry silnik

Post autor: enesen » pn sie 31, 2009 22:19

kaktus1 pisze:witam
dzis zajrzalem pod maske i zobaczylem że silnik jest caly mokry.od gory do miejsca gdzie wzrokiem siegnalem w dol.pozdrawiam

za mocno go goniłeś to sie cały spocił :grin:



domin_wil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 05, 2008 00:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: domin_wil » pn sie 31, 2009 23:06

kolego ostatnio miałem podobne problemy jak Twój z tymże u mnie mokry był cały blok silnika od strony rozrządu. okazało sie po zdjęciu pokrywy od paska, że prawdopodobnie poszedł uszczelniacz wokół wału rozrządu. Zatem u mechanika wymieniłem uszczelniacz i nowy pasek (tamten był zapryskany olejem). ciekło mi również spod korka wlewu oleju ( korek nowy rok temu kupiony) okazało się, że wystarczy co jakiś czas czystą szmatką wytszec uszczelkę korka i gwint pokrywy głowicy silnika i już nie cieknie spod korka. Jak narazie mam suchy silnik. ( troche poci się przy gaźniku ale myślę ze to nie jest nic groźnego) pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 451 gości