Elektryczne szyby - otwieraja się przy otwieraniu auta.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Elektryczne szyby - otwieraja się przy otwieraniu auta.

Post autor: Lipek81 » ndz sie 30, 2009 13:58

Temat dotyczy mkIII mojego znajomego. Ma on wszystke szyby elektryczne, oraz elektryczny szyber, a także ori centralny zamek. Problem jest taki, ze przy otwieraniu samochodu otwierają się też szyby. Przy zamykaniu - to wiem, zamyka sie szyber i wszystkie szyby, ale przy otwieraniu jest to już problem. Szytby otwierają sie natychmiast po przekreceniu kluczyka - cieżko jest otworzyć samochód tak, aby szyby choć trochę się nie odsunęły. To jest normalne?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sie 30, 2009 14:46

zobacz ,czy podczas otwierania od strony pasażera jest tak samo.



Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » ndz sie 30, 2009 16:07

Nie jest to normalne. Spokojnie da się otworzyć samochód tak aby szyby się nie otwierały. Zrób tak jak pisze edzio - otwórz od strony pasażera.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » ndz sie 30, 2009 16:45

Hmmmm u mnie jest tak samo, ale dzieje się tak tylko gdy zamknę samochód i po chwili otworze. Myślałem ze to coś z mikrostykiem ale był sprawny. Niektóre golfy chyba już tak mają;p U twego kumpla pewnie jest tak samo niech zamknie samochód odczeka powiedzmy pare minut i zobaczy czy się okna otworzą.
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 16:48 przez omlet161, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 30, 2009 17:09

Lipek81, coś jest zwalone na pewno, czy to auto ma jakiś alarm lub sterownik centrala dołożony, z funkcją domykania? Może to być z tym związane - cczyli błąd w połączeniu, albo któryś kabel uwalony od modułu szyby kierowcy, na przykład plus po zapłonie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sie 30, 2009 19:04

Samochód nie ma dołożonego żadnego nieoryginalnego sterownika, żadnego alarmu, pilota itp. Jedyną nieoryginalną rzecza w tym układzie jest podnośnik szyby kierowcy - nie jest on taki sam, jak inne podnośniki - to jest jakiś zamiennik, ale dedykowany do golfa mkIII - nawet ma tę funkcje z przytrzymaniem przycisku przy opuszczaniu. Do tego podnośnika jest dołożona przejściówka która łaczy gniazdo silnicza z wtyczka z instalacji drzwi. Wszystko jest jakby fabrycznie wykonane (ta przejściówka i podnosnik) - ale nie oryginalne. Najlepsze jest to, że ta szyba akurat otwiera się dobrze - trzeba chwilę przytrzymać kluczyk, zeby zaczęła się otwierać - reszta na ori podnośnikach otwiera się bez żadnej zwłoki.

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 19:08 ]
A - jeszcze mi się przypomnialo - czy te szyby się jakoś programuje, czy coś? Bo nie jestem pewien, ale czy to mogło się stać po odłączeniu aku?
I drugie pytanie - szyby po wyłączeniu zapłonu jeszcze przez jakiś czas działają. Potem trzeba znowy przekecić kluczyk - ile czasu one działają po wyłączeniu zapłonu?

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 19:16 ]
omlet161 pisze:Hmmmm u mnie jest tak samo, ale dzieje się tak tylko gdy zamknę samochód i po chwili otworze
- a faktycznie, ja właśnie tak próbowałem - zamknąłem kluczykiem i potem zaraz kluczykiem otwierałem. Czyli, ze jakbym poczekał, to byłoby ok?



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » ndz sie 30, 2009 19:39

normalne jest takie zachowanie:
1. przełączniki szyb po wyjęciu kluczyka ze stacyjki działają jakiś czas( nie mierzyłem i nie wiem dokładnie ile), później już nimi szyb nie zamkniesz, z wyjątkiem włącznika w dzrzwiach kierowcy
2. jak domkniesz szyby kluczykiem w drzwiach to w ciągu kilkunastu sekund każde ponowne otwarcie będzie kończylo uchylaniem sie szyb. Poprostu jeżeli domkniesz i chcesz znowu otworzyć auto ale tak żeby szyby się nie otworzyły to musisz poczekać kilkanaście sekund



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 30, 2009 19:52

Lipek81 pisze:ale nie oryginalne
myślę że to będzie przyczyna. Moduł szyby powinien zareagować ze zwłoką a nie natychmiast - z wyjątkiem krótkiego czasu po zamknięciu zamka kiedy reaguje od razu. Moduły szyb wysyłają też sygnał na szyber - dopiero po zamknięcu wszystkich szyb, ta automatyka musi być zaburzona przez nieoryginalny podnośnik.
Lipek81 pisze:czy te szyby się jakoś programuje
w nowszych mk3 tak, chyba od 95 roku. Ale w tej kwesti progamowanie nie będzie miało znaczenia - tu chodzi o nauczenie szyby gdzie ma skrajną pozycję, żeby wiedziała że jeśli coś ją zatrzyma w pozycji niedomknietej (przysłowiowa rączka dzieccka) to ma się cofnąć. Sstarsze moduły Brose tej funkcji nie mają i w związku z tym się ich nie programuje.
Lipek81 pisze:szyby po wyłączeniu zapłonu jeszcze przez jakiś czas działają. Potem trzeba znowy przekecić kluczyk - ile czasu one działają po wyłączeniu zapłonu?
nigdy nie mierzyłem, kilka minut chyba. Ale potem też zadziałają jeśli otworzysz drzwi na skutek zadziałania krańcówki drzwi kierowcy (albo naciśnięcia jej palcem jeśli chcesz otworzyć szyby mając otwarte już drzwi).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » ndz sie 30, 2009 21:11

enesen masz racje ja mam to samo jak zamkne i otworze sie sie lekko uchyla szyby ,oprocz tego jak domykam kluczykiem to od strony pasazera mi sie nie domyka i nie wiem co jest grane


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sie 30, 2009 21:12

A macie gdzieś może jakąs instrukcję do tych szyb - chodzi mi o ich funkcję, bo widzę, że tutasj trochę bajerów jest - reaguje na drzwi kierowcy, liczy czas po zamknieciu itp. Coś jeszcze może mają?



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » pn sie 31, 2009 20:05

MarioVWGTI pisze:enesen masz racje ja mam to samo jak zamkne i otworze sie sie lekko uchyla szyby ,oprocz tego jak domykam kluczykiem to od strony pasazera mi sie nie domyka i nie wiem co jest grane

sprawdź kable w przelotce w drzwiach bo od strony pasażera również działa domykanie szyb



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 31, 2009 20:27

Lipek81, nie ma już nic więcej chyba oprócz tego co napisano. Możesz zerknąć na instrukcję do MK3 gdzieś jest link na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn sie 31, 2009 21:08

Wygląda na to, że rzeczywiście jest tak, ze jak się trochę odczeka, to działąją ok. Czyli problem można uznać za rowiązany.



Awatar użytkownika
daro81
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 861
Rejestracja: sob sty 03, 2009 11:50
Lokalizacja: Gdańsk/Przodkowo
Auto: Golf 3 GTI, Karmann Ghia
Silnik: AQN
Kontakt:

Post autor: daro81 » pn sie 31, 2009 21:19

a u mnie jak otwieralem kluczykiem drzwi to central sie otwieral i jakos dziwnie przekrecal mi sam zamek delikatnie od strony pasazera i tez opadaly mi szyby i wina byla zamka bo sie pozapiekal i obracal delikatnie.


nisko,szeroko,szybko
https://www.facebook.com/pg/VWolfGarage/posts/?ref=page_internal

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości