odprysk lakieru, gwarancja i AC

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Denat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 03, 2009 08:49
Lokalizacja: Sląskie

odprysk lakieru, gwarancja i AC

Post autor: Denat » pn sie 31, 2009 12:37

Witam,
Nad tylnim błotnikiem zauważyłem bardzo mały odprysk czarnego lakieru. Jest on głęboki bo widać srebrną blachę ale za to bardzo mały (ok. 2 - 3 mm). Spowodowany jest uderzeniem drzwi sąsiedniego auta na parkingu. Krawędz drzwi uderzyła w moje auto stąd widać też bardzo małe wgniecenie ponad odpryskiem w kształcie pionowej linii długości ok. 4 - 5 cm. Wgniecenie to jest praktycznie niezauważalne.
Dodatkowe informacje:
1. auto na gwarancji
2. auto ma AC
3. nie znam sprawcy
Tyle faktów, teraz mam do Was pytania:
1. Czy mogę samodzielnie zając się "zamalowaniem" ww. odprysku za pomocą zaprawki nabytej w ASO bez utraty gwarancji na lakier ?
2. Ile może pi razy oko kosztowac taka usługa w ASO ? (w ramach gwarancji oczywiście tego nie zrobią)
2. Czy zawacać sobie głowę z ubezpieczalnią ? (nie schodzą poniżej 500 zł). Koszt naprawy pewnie byłby dużo większy niz 500 zł razem z wyprostowaniem ww. wgniecenia, ale jest to tak małe, że nie chcę tego ruszać, tyma bardziej, że jak mieli by coś klepać to mnie ciarki przechodzą.

Przede wszystkim zależy mi na zabezpieszeniu tych 3 mm przed korozją. W dalszej koleności jest aspekt gwarancji (nie chce jej stracić), potem koszty a na końcu biorę pod uwagę ubezpieczalnię.
Co radzicie ?
Pozdrawiam, Michał



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 31, 2009 12:52

gwarancja i tak nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń lakieru, chyba że rzeczoznawca potwierdzi wadę fabryczną lakieru, W ASO przy najbliższej wizycie serwisowej mogą ci to zrobić ale przy całkowitej odpłatności z twojej strony, ja tam bym na taki odprysk nie ściągał z polisy OC, mała zaprawka + dobry lakiernik + polerka i po sprawie, w ASO niczego nawet nie zauważą,



Denat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 03, 2009 08:49
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Denat » pn sie 31, 2009 15:56

mettenos pisze:gwarancja i tak nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń lakieru, chyba że rzeczoznawca potwierdzi wadę fabryczną lakieru, W ASO przy najbliższej wizycie serwisowej mogą ci to zrobić ale przy całkowitej odpłatności z twojej strony, ja tam bym na taki odprysk nie ściągał z polisy OC, mała zaprawka + dobry lakiernik + polerka i po sprawie, w ASO niczego nawet nie zauważą,
Rozumiem, że usługa taka w ASO jest duuuzo droższa niż taka sama u dobrego lakiernika a efekt ten sam. Z polisy OC nie mogę ściągnąć bo sprawca nieznany. Ważne aby nie stracić gwarancji. Zrobie chyba tak jak radzisz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 31, 2009 17:42

Denat pisze: Z polisy OC nie mogę ściągnąć bo sprawca nieznany.
zgadza się, moja pomyłka "klawiaturowa", chodziło mi o AC



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pn sie 31, 2009 20:14

Poszukaj firmy w twojej okolicy co świadczy takie usługi jak ja i po sprawie.
www.eurograd.pl



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 31, 2009 20:20

Wiesiek74, tyle że tu chodzi o lakierowanie odprysku a nie wyciąganie wgniecenia bez lakierowania

[ Dodano: Pon 31 Sie, 2009 ]
WRÓĆ - niedoczytałem, Mea Culpa



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pn sie 31, 2009 20:29

tak, lepsza mała zaprawka pędzelkowa przepolerowana, jak szpachla i 50cm/kw nowego lakieru. :partyman:



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » wt wrz 01, 2009 09:31

Mała zaprawka albo w ogóle bym tego nie ruszał chyba że strasznie przeszkadza a pewnie autko młode to szkoda.



Denat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 03, 2009 08:49
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Denat » wt wrz 01, 2009 14:53

GoF pisze:Mała zaprawka albo w ogóle bym tego nie ruszał chyba że strasznie przeszkadza a pewnie autko młode to szkoda.
No właśnie nie przeszkadza, martwię sie tylko o korozję.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 01, 2009 16:34

Denat pisze:
No właśnie nie przeszkadza, martwię sie tylko o korozję.
za dużo się nie umartwiaj, ja od długiego czasu mam dużo odprysków a maska wygląda prawie jak czarna biedronka i nie ma śladów korozji, pomimo że lakier odpadł jest tam jeszcze ocynk, chyba że jest to na tyle mocne że faktycznie widać "gołą blachę"



Denat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 03, 2009 08:49
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Denat » śr wrz 02, 2009 08:33

mettenos pisze:za dużo się nie umartwiaj, ja od długiego czasu mam dużo odprysków a maska wygląda prawie jak czarna biedronka i nie ma śladów korozji, pomimo że lakier odpadł jest tam jeszcze ocynk, chyba że jest to na tyle mocne że faktycznie widać "gołą blachę"
No własnie nie wiem, czy to jest jeszcze ocynk czy już goła blacha. Pod czarnym lakierem w tym miejscu widać jeszcze warstwę chyba jakiegoś podkładu koloru kremowego a potem kolor srebrny.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 394 gości