Dziwny pedal hamulca, nierownomierne skoki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pawsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziwny pedal hamulca, nierownomierne skoki

Post autor: Pawsen » ndz lut 05, 2006 10:04

Witam. Chcialbym sie zwrocic o pomoc.Problem polega na nierownomiernym skoku pedalu hamulca w moim passacie B2 1.6td. Gdy jadę albo stoję[silnk pracuje] i nacisnę pierwszy raz pedal hamulca to jest wszystko wporządku. Pedał wpada do połowy i jest ok. Ale gdy chcę nacisnąć szybko drugi raz to pedał da się wcisnąć tylko ze 2cm ijest strasznie twardy ale hamuje normalnie.Wszystko sie powtarza gdy nie nacisne hamulca przez nastepne 5sek czyli za 1razem dorze a pozniej pedal coraz wyzej. Serwo i pompa sprawdzone. Co to moze byc? Dziekuje z gory za pomoc.
Ostatnio zmieniony pt lut 29, 2008 13:18 przez Pawsen, łącznie zmieniany 2 razy.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lut 05, 2006 10:16

Typowy objaw zapowietrzonych hamulców, tzw rosnący pedał.



Awatar użytkownika
Pawsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawsen » ndz lut 05, 2006 10:21

wszystkie 4 kola byly odpowietrzane.zaraz po tym bylo przez chwile lepiej a pozniej wszystko wrocilo do stanu opisywanego wyzej.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lut 05, 2006 10:25

Pawsen pisze:wszystkie 4 kola byly odpowietrzane.zaraz po tym bylo przez chwile lepiej a pozniej wszystko wrocilo do stanu opisywanego wyzej.
Jeśli po odpowietrzeniu było lepiej, czy może nawet dobrze, to pewnie dostaje się gdzieś powietzre i układ zapowietrza się ponownie. Trudno powiedzieć gdzie to może być. Musisz przejrzeć cały układ, może jest jakiś wyciek, może pompa łapie powietrze



speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » ndz lut 05, 2006 10:32

Albo jeszcze może być już delikatnie przytarty któryś z tłoczków lub cylinderków (przytarty nie zatarty) i nie wracać odrazu do poprzedniego stanu. Ale też tak myślę że gdzieś sobie siedzi pęcherzyk powietrza i daje się we znaki. Najczęściej dzieje się tak przy załamaniach przewodów, lubią tam siedzieć.



Awatar użytkownika
Pawsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawsen » ndz lut 05, 2006 10:48

pompa srawna 100% przednie zaciski z przewodami gumowymi tez.Wymienilem caly plyn hamulcowy na orginal. Zostaja do sprawdzenia tylne cylinderki bo przejechane maja okolo 250tys km i tylne przewody gumowe[450tys km] przy belce bo widze ze sa popekane ale sie nie poca. Czy to moze byc ktoras z tych rzeczy?



speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » ndz lut 05, 2006 10:52

Może bo mogą być mikro pęknięcia w tych przewodach i nie koniecznie muszą się pocić ale mogą zabierać powoetrze w mikroskopijnych ilościach.



Misiek311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:51
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Misiek311 » ndz lut 05, 2006 10:54

Może masz zasłabą pompe i nienadanża wytważać podciśnienia na szybkie brugie naciśnięcie pedału
masz sładą pompe waku sprawdz sobie czy nasz szczelną instalacje i czy pompa wspomagania chamulców wytważa podciśnienie
odłacz wążyk ktury idzie da serwa i zobacz jak daje to szukaj nieszczelności może masz już zużyte srwo
ale sprawdz cz dobrze ssa p[ompa jak nie to możesz mieć uszkodzoną membrane lub płytki niewqiem jaką masz


poVWodzienia



Awatar użytkownika
Pawsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawsen » ndz lut 05, 2006 12:43

Pompa vacum wydaje mi sie ze jest sprawna poniewaz jak zgasze silnik i napompuje pedal to po odpaleniu powoli wpada.Sprawdzalem u kumpla jest tak samo.



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » ndz lut 05, 2006 21:24

albo ja nic z tego nie rozumie, albo tak powinno być.
Skoro po kolejnym naciśnięciu hamulca można go wcisnąc mniej niż za pierwszym razem, to oznacza, że serwo dobrze działa i że wogóle wszystko jest w najlepszym porządku.
Problem byłby gdyby pedał hamulca wciskał się bardziej niż za pierwszym razem, czyli wchodził głębiej w podłoge.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lut 05, 2006 22:39

jaxes pisze:albo ja nic z tego nie rozumie, albo tak powinno być.
Skoro po kolejnym naciśnięciu hamulca można go wcisnąc mniej niż za pierwszym razem, to oznacza, że serwo dobrze działa i że wogóle wszystko jest w najlepszym porządku.
Problem byłby gdyby pedał hamulca wciskał się bardziej niż za pierwszym razem, czyli wchodził głębiej w podłoge.
A z tego to ja nic nie rozumiem. Pedał hamulca za każdym razem powinien wciskać się tyle samo, obojetne ile razy go naciskasz - silnik pracuje, serwo działa.Jeśli za drugim szybkim naciśnieciem pedał jest wyższy to jest to spowodowane zapowietrzeniem układu.
Natomiast jeśli naciśniesz pedał na zgaszonym silniku - serwo nie pracuje, i w takiej pozycji zapalisz silnik to serwo zaczyna działać i pedał wchodzi głębiej - i to jest prawidłowe.



Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: CYBER » pn lut 06, 2006 11:03

mialem podobnie. problem sie skonczyl gdy dolalem znacznie wiecej plynu do zbiorniczka na pompie. okazalo sie ze moje ewolucje autem na torze powodowaly ze przy normalnym stanie plynu odrzucalo go z wejscia do pompy i lapal powietrze ...


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn lut 06, 2006 11:33

Ja mam problem trochę inny,mój golf hamuje najlepiej tylko za pierwszym razem,później pedał hamulca robi się twardy i skuteczność spada,czasami czuć czymś spalonym,oczekam pre sek i znowu zczyna hamowac dobrze,ale objaw niestety powtarza się .Wymieniłem płyn hamulcowy i klocki(mają ok.40tys.km) ale dalej to samo.Może spróbuję wymienić tarcze bo juz nie młode są a rowek ma ok. 2mm z każdej strony.Co o tym myślicie?



Awatar użytkownika
Pawsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawsen » pn lut 06, 2006 14:16

Widze CK ze masz taki sam problem jak ja.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości