Wycieraczki - coś im odbiło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maclaim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 01, 2007 21:16
Lokalizacja: Bychawa
Kontakt:

Wycieraczki - coś im odbiło

Post autor: Maclaim » ndz cze 14, 2009 11:17

Wczoraj odpaliłem auto i ciągle chodziły wycieraczki, nawet w trybie spoczynku, jak przestawiłem manetkę na tryb wycierania i spoczynku to ustało, włączyłem światła to nadal balanga przez 15km :grrr: postał sobie całą noc i jest wszystko ok, co to może być? manetki już się wyrabiają na stykach czy co :chytry: bo nie chce mieć takiego farta że 30C upału, a jadę z wycieraczkami na full działającymi :helm:


Moje MK3 GTD
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=271239][img]http://img819.imageshack.us/img819/5374/snc00107l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz cze 14, 2009 11:25

manetki już się wyrabiają na stykach czy co
No to bym stawiał...
Ewentualnie jeszcze gdzieś w kostce jakieś styki świrują.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz cze 14, 2009 11:27

Najpierw wymień przekaźnik wycieraczek (nr.19 lub 99) i jeśli problem będzie powtarzał się nadal to daj znać.
Możliwe, że to wina manetki lub nawet silniczka wycieraczek. Ale najpierw to bym wymienił przekaźnik, a potem manetkę.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 14, 2009 11:37

Maclaim, wyjmij przekaźnik jak nie będą chciały się wyłączyć i napisz czy się zatrzymały, to nam coś wniesie.,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwgolfmk291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 09, 2008 19:09
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: vwgolfmk291 » ndz sie 30, 2009 11:22

Witam! Od pięciu lat jestem szczęśliwym posiadaczem golfa II z roku 91 1,6 TD i wczoraj pojawił się taki problem. Mianowicie jechałem w deszczu i właczylem wycieraczki, po chwili spod kierownicy polecial dymek ale wycieraczki nadal chodzily. Wyłączyłem je i właczylem... sytuacja się powturzyła, znowu dymek. Dodam że od jakiegoś czasu wycieraczki dziwnie sie zacinaja tzn nie chodzą płynnie tylko tak "skacza" Co może być tego przyczyną? Nic jeszcze nie grzebałem ale stawiam że szlak trafia styki w przełączniku zespolonym, iskrzy i stad ten dymek. Co proponujecie? Pozdrawiam


Olaf Zabrze

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 30, 2009 11:50

wymienić, albo rozebrać, wyczyścić, będą tam zwęglone wypalenia obok styków to trzeba to dokładnie wypucować a powstałe zagłębienia wypełnić klejem dwuskładnikowym, wyszlifować i ma grać. No chyba że to nie manetki tylko styki przy silniku, czy też przekaźnik. Dymek wskazuje jednak na palące sie styki w manetkach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwgolfmk291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 09, 2008 19:09
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: vwgolfmk291 » ndz sie 30, 2009 11:57

ok dzieki za porade... zabiore sie za to w wolnej chwili i jak zrobie to dam znac z jakim skutkiem. Pozdro


Olaf Zabrze

strzemien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 16:19
Lokalizacja: sce

wycieraczki wariują

Post autor: strzemien » wt wrz 22, 2009 16:24

od pewnego czasu moje wycieraczki same się załączają gdy poruszam manetką jest ok jednakże po chwili znowu im odbija, w związku z tym kilka pytań, czy za te warjacje odpowiada przekaźnik nr 72 lub 99 i czy może to być wina zużytej manetki proszę o pomoc bo nie wiem co robić opisów na internecie do bezpieczników jest wiele jednakże nie wiem za co dokładnie te dwa w/w przekaźniki odpowiadają i jak się ewentualnie dobrać do manetki bo się buję o poduszkę w kierownicy (informacyjnie golf III 1.9 tdi kombi 1998r)



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt wrz 22, 2009 18:08

strzemien pisze:nr 72
On jest w MKIII od wycieraczek?

Z Twojego opisu wnioskuję, że padła Ci manetka - kup inną i wymień...


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt wrz 22, 2009 18:21

strzemien pisze:za co dokładnie te dwa w/w przekaźniki odpowiadają
72 za tylną wycieraczke
99 za przednie



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt wrz 22, 2009 19:22

wojtas4589 pisze:99 za przednie
19 lub 99. 99 jest programowalny.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 22, 2009 19:52

strzemien, masz na pewno 99 ale winne sa manetki, w których nadpalają się styki. Wyjmij je wyczyść nadpalenia i wżery, wyrównaj klejem dwuskładnikowym wyszlifuj drnym papierem. Albo kup sprawne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wycieraczki - coś im odbiło

Post autor: jeryk10 » wt wrz 22, 2009 20:17

Maclaim pisze:Wczoraj odpaliłem auto i ciągle chodziły wycieraczki, nawet w trybie spoczynku, jak przestawiłem manetkę na tryb wycierania i spoczynku to ustało, włączyłem światła to nadal balanga przez 15km :grrr: postał sobie całą noc i jest wszystko ok, co to może być? manetki już się wyrabiają na stykach czy co :chytry: bo nie chce mieć takiego farta że 30C upału, a jadę z wycieraczkami na full działającymi :helm:

Moze byc taki objaw ze jak poda deszcz to przecieka ci woda do srodka i leci prosto na skrzynke bezpiecznikowa zalewa ja poprostu Potem po jakims czasie sniedzieja styki i gupieje elektryka np wycieraczki Sam tak kiedys mialem wlaczaly sie bez powodu wycieraczki W Twoim przypadku moze byc cos innego ale warto to sprawdzic na przyszlosc



Awatar użytkownika
pscola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:34
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: pscola » pn paź 26, 2009 13:16

J musze właczyć światła zeby działały wycieraczki i dmuchawa. Wie ktoś co się stało???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości