belka od mkII w mkIII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
0rzeł
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt gru 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

belka od mkII w mkIII

Post autor: 0rzeł » sob sie 29, 2009 10:42

Witam z góry przepraszam jeżeli temat już był ale nie znalazłem i dodam że bardzo mi się śpieszy. Mam do kupienia prawie za darmo cała belke z przewodami hamulcami itd wyciagnieta z golfa II belka jest z "korektorem siły hamowania" ( nie wiem czy to sie fachowo tak nazywa) i z tarczami dość sporych rozmiarów podejrzewam że z KR'a, chce to włożyć do mk III 1.8 ABS w wersji z bębnami z tyłu. Pytanie czy to będzie dobrze współgrało?
Ostatnio zmieniony sob sie 29, 2009 10:44 przez 0rzeł, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob sie 29, 2009 10:56

nie przekładaj całej belki tylko same tarcze... jak zdejmiesz zaciski z tarcz i odkręcisz nakrętkę trzymającą łożysko , to zostanie Ci sam czop, przykręcony na 4 lub 6 śrub... odkręcasz i masz gotowy element do założenia na twojej belce. Swoje bębny demontujesz tak samo odkręcasz nakrętkę łożyska, zdejmujesz bęben rozpinasz ręczny wyjmujesz szczęki , znów odkręcasz 4 albo 6 śrub i odkręcasz czop od bębnów... Tak na marginesie czop od bębnów i czop od tarcz jest identyczny tylko różni się mocowaniami do zacisku...

można powiedzieć że Plug'n'Play

jest mniej zabawy niż z belką, bo nie musisz rozpinać zawieszenia, i spokojnie można to zrobić w jedną osobę...

[ Dodano: 29-08-09, 10:59 ]
z VAGcat.com

Obrazek


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
0rzeł
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt gru 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: 0rzeł » sob sie 29, 2009 15:28

jeszcze jedno pytanie czy pompa hamulcowa da sobie z tym radę? nie będzie słabiej hamować, i tak w ogóle czy to jest dobry pomysł z taka zamiana?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob sie 29, 2009 20:01

pomysł bardzo dobry, należałoby jeszcze poelpszyć hamulce z przodu auta... POMPA da sobie rade spokojnie... ja w mk2 załżyłem 256x22 z przodu i 210 x10 z tyłu i seryjna POMPA 20MM DAŁA SOBIE radę...
Ostatnio zmieniony sob sie 29, 2009 20:01 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 186 gości