Mk4 - wycieraczki chodzą jakoś wolno

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Mk4 - wycieraczki chodzą jakoś wolno

Post autor: martines » sob lut 04, 2006 12:50

Nie wiem co jest! Wycieraczki zwolniły. Swoja szybkosc pozostawił tylko I bieg. II i III w zasadzie niczym sie od siebie nie różnią. Nie wspomnę o wycieraniu szyb po spryskaniu płynem - mozolna praca w jedna strone delikatnie szybsza spowrotem.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » sob lut 04, 2006 14:35

miałem podobną przypadłość w poprzednim autku a efektem końcowym było że staneły mi całkiem
najlepiej znajdz sobie ciepły garażyk i rozbież całe podszybie poodkręcaj ramiona wycieraczek i sprawdz stan tych grzybów do których są przykręcone możliwe że smaru jest już tam niewiele a zarazem jest zanieczyszczony i powoduje opory a najlepszym sposobem czego nie napisałem na początku to odepnij silnik od mechanizmu wyceraczek i zobacz jak działa sam silniczek jeżeli będzie chodził szybciej to znaczy że musisz przesmarować wsie łączenia no i przedewszystkim grzyby a jeżeli silniczek chodzi bez zmian po odczepieniu tzn. coś z nim jest nie tak niby robota niewielka ale pierniczenia sporo

POWODZENIA


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob lut 04, 2006 14:51

Podratuje Cie i powiem Ci ze jest to wada mk IV, jedyne co Ci pozostaje to jak najszybciej to wszystko rozebrac, gdyz mozesz spalic silniczki. Nie musisz odpinac calego ukladu od silniczkow, wystarczy ze zdejmiesz podszybie, uprzednio sciagajac ramiona wycieraczek. Odepniesz caly mechanizm i musisz zdjac z prowadnic od silniczkow (z tych bolcow) ramiona poruszajace prowadnice. Tam wlasnie tkwi przyczyna, dam sobie reke uciac ze bedziesz tam mial pelno rdzy, gdyz zastosowano tam tulejke, ale jedynie na 2/3 dlugosci, co powoduje wlasnie rdzewienie tej pozostalej 1/3. Oczyscisz, nasparujesz zlozysz i wycieraczki beda pieknie banglac po szybie. U mnie po 4 miechach od kupna auta wycieraczki wogole stanely :grin:



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » sob lut 04, 2006 15:46

UcHO wielkie dzięki ide zaraz do garażu...



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob lut 04, 2006 22:09

Mam podobnie ale tylko przy dużuch mrozach, teraz kiedy mrozy były mniejsze wycieraczki znowu pracowały normalnie, to też może być przyczena rdzy czy poprostu wina mrozu?



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz lut 05, 2006 01:57

Ja po przeczyszczeniu tego wszystkiego nie zauwazylem roznicy.
w moim przypadku wycieraczki chodzily caly czas sobrze, z dnia na dzien padly i ledwo ledwo sie poruszaly. Kazdemu zalecem przeczyszczenie bo to pare h roboty, a jak popala sie silniczki to i pare stowek pojdzie.

ps.
dowiedzialem sie od znajomego z salonu vw ze w porach deszczowych i zimowych wlasnie maja po 8-10 aut dziennie w serwisie z powodu samych wycieraczek :goof:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości