Odgrzybianie klimatyzacji - można samemu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pt maja 16, 2008 14:09

Podepne się do tematu, u mnie też czuć dziwny zapach ale tylko jak wyłącze klime i działa sam nawiew, po chwili ten zapach zanika i jest juz ok,przy włączaniu klimy nic nie śmierdzi. Co to może byc??


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

brylant691
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 11, 2008 13:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: brylant691 » pt maja 16, 2008 15:24

może właśnie ktoś napisze jak krok po kroku dokładnie samemu wyczyścić klimatyzacje i nawiewy żeby było git i odnośnie tego wcześniejszego pytania co najpierw filtr wymienić czy najpierw wyczyścić nawiewy Proszę o Pomoc z góry dzięki jak co to piszcie na e maila brylant691@wp.pl



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » pt maja 16, 2008 16:49

Ja też właśnie mam ten sam problem klima była nabijana, odgrzybiana, założony nowy filtr kabinowy i objawy są takie jak u Was. Jak klima chodzi nic nie śmierdzi ale jak ją tylko wyłączę czuć zapach stęchlizny.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » pt maja 16, 2008 17:21

panowie,bo prawda jest taka,że sama wymiana filtra kabinowego może nie zawsze byc wystarczająca . Kto z was wymieniał filtr osuszacza?!
on ma żywotnośc 3 lata i co ten okres się go wymienia,choc to raczej prosta operacja (w większości aut,poza np laguną ,bravo/brava )to radzę to zrobic w jakiś stacjach gdzie robią klimę.Jeśli to nie wystarcza to trzeba rozebrac troche auta i wyczyścic dokladnie parownik,skraplacz i inne pierdoły
Kilka innych faktów wznych przy klimie:
-przegląd klimy z wymianą czynnika co 2 lata....zaznaczam WYMIANA,a nie dobijanie,bo czynnik ma ok2 lat żywotności
-wymiana filtra osuszacza co 3 lata w środku jest środek pochlaniający wilgoc który z czasem sie zbryla
-wymiana filtra kabinowego co 10-15tys km
-przy odgrzybianiu zawsze wymieniac filtr kabinowy
-co roku zaleca się zrobienie diagnostyki klimatyzacji
-starac się włączac zimą klimę min co 2 tygodniena conajmniej 15 minut

[ Dodano: 16 Maj 2008 17:23 ]
brylant691 pisze:co najpierw filtr wymienić czy najpierw wyczyścić nawiewy
najpierw wyjąc filtr kabinowy,potem ogdrzybic i założyc NOWY filtr kabinowy.
Odgrzybianie środkami grzybobójczymi warto też zrobic od strony filtra kabinowego,wkladając też wężyk do przewodu wlotu powietrza

[ Dodano: 16 Maj 2008 17:32 ]
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 17:26 przez Leon_Wechtel, łącznie zmieniany 2 razy.


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr maja 28, 2008 11:48

To i ja sie podepne pod temat. U mnie tez czuc dziwny zapach jakby stechlizna czy cus. najgorzej jak otworze okna z przodu i zawiewa wiatr to od tylu auta ciagnie do przodu ta stechlizna. Filtr kabinowy wymieniony, sprobowalem tego preparatu carplan co sie na 10min wlacza klime i obieg zamkniety, ale nie wiele to pomoglo. Zauwazylem ze ten zapach dobiega z wyjsc nawiewow na nogi dla pasazerow z tylu. Sprawdzilem w miare mozliwosci czy przy padkiem jakis filc nie jest mokry bo to taki podobny zapach, ale wszysko suche, Moze ktos ma jakies podobne doswiadczenia i znalazl sposob na ten smrod. :crazy:



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » śr maja 28, 2008 12:20

ThoMass, pewnie trzeba by parownik wyczyścic,bo tam sporo syfu sie zbiera.
Co do odgrzybiania to wyjmij filtr kabinowy i użyj środka w sprayu ,węzyk wprowadz do obudowy filtra i dalej i zuzyj prawie wszystko,reszte w kratki nawiewów.
Car plan jest g....o warty ,środek trzeba wprowadzic do obiegu klimy.polecam takie coś
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 12:21 przez Leon_Wechtel, łącznie zmieniany 1 raz.


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Pawello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 14:03
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Pawello » śr maja 28, 2008 15:18

PinkFloyd pisze:Po tym zabiegu pod autem miałęm mega kałuże co swiadczy ze cały środek ładnie osiadł na parowniku i odgrzybił go i ujscie odprowadzenia wody.
mam pytanko gdzie znajduje sie ujście odprowadzania wody w golfie IV?



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr maja 28, 2008 23:02

Leon_Wechtel pisze:ThoMass, pewnie trzeba by parownik wyczyścic,bo tam sporo syfu sie zbiera.
Co do odgrzybiania to wyjmij filtr kabinowy i użyj środka w sprayu ,węzyk wprowadz do obudowy filtra i dalej i zuzyj prawie wszystko,reszte w kratki nawiewów.
Car plan jest g....o warty ,środek trzeba wprowadzic do obiegu klimy.polecam takie coś
[url=http://images24.fotosik.pl/221/0c9efab8de6017fcm.jpg]Obrazek[/URL]
Ok sprobuje, Leon_Wechtel widze ze jestes obeznany w temacie klimy,
Jakbys mogl jakos opisac gdzie szukac tego parownika w mk4 i z czym to sie je :).
moze jakis manualik or cos tego typu. bylo by super.
Leon_Wechtel pisze:Car plan jest g....o warty
A facio w sklepie tak zachwalal ten carplan jako swietny produkt. Sprawdzilem, moze to i ladnie pachnie ale u mnie nie sprawdzil sie w ogole.
Pawello pisze:
PinkFloyd pisze:Po tym zabiegu pod autem miałęm mega kałuże co swiadczy ze cały środek ładnie osiadł na parowniku i odgrzybił go i ujscie odprowadzenia wody.
mam pytanko gdzie znajduje sie ujście odprowadzania wody w golfie IV?
Pawello Dobre pytanie...



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » śr maja 28, 2008 23:44

ThoMass, ogólnie pewnie trzeba by sie dostac za deskę bo on za nia wlaśnie siedzi
Trzeba by poszukac w necie gdzie on w dokładnym miejscu siedzi ,oby dalo sie gdzieś bokami do niego dojśc i żeby się obyło bez sciągania deski.
ThoMass pisze:Leon_Wechtel widze ze jestes obeznany w temacie klimy
nie do końca ...pracuję w servisie motoryzacyjnym,to sie czlowiek napatrzy i nasłucha...sam klimy niestety nie posiadam :(

[ Dodano: 28 Maj 2008 23:48 ]
jedyna pomoc jaka moge poratowac to to:
na podstawie mk3,choc walenie wszystkiego w nawiewy niw do końca polecam ,bardziej w obudowe filtra kabinowego i reszta w nawiewy,od obudowy filtra i tak się wszystko dalej rozejdzie
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44328


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » sob gru 20, 2008 10:59

Witam,

Jakies zalecenia co do temp zewnetrznej podczas odgrzybiania? Jest zima i potrzebuje odgrzybić klimatyzacje bo kaszel nie chce przejść po zmianie auta :blush:

Jak się ma parownik do grzania, czy powietrze też wtedy przepływa przez parownik?

Pozdrawiam
Wojciech



slavoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt sie 10, 2007 11:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: slavoo » czw mar 19, 2009 18:54

witam.Mam podobny problem w moim mk4 tyle ze czuc stechlizna ale nie przy klimie tylko wtedy gdy wlacze ciepły nawiew a silnik rozgrzeje sie do około 80 stopni.Probowałem juz srodkow w spreyu,wymienilem filtr przeciwpyłkowy i dalej to samo.Moze ktos sobie poradzil z tym problemem?



ruszmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:11
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Śmierdzi stęchlizną po włączeniu klimy

Post autor: ruszmar » pt sie 28, 2009 22:50

Panowie mam podobny problem, kilka sekund po włączeniu klimy czuć w samochodzie dziwny zapach, stęchlizny po dosłownie minucie wszsytko jest ok. Przed właczeniem klimy nic nie czuć nawet przy właczonym wentylatorze na 4. Klima, była serwisowana w czerwcu, czyli kilka miesiecy temu, był wymieniany filtr, odgrzybiana i wymieniany czynnik chłodniczy. Powiedzcie co to może być, czy może coś tam zdechło? :smoke: :okej:



Awatar użytkownika
*Tomal*
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt cze 23, 2009 14:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: *Tomal* » sob sie 29, 2009 00:51

Witam serwisuje oraz naprawiam klimy ,oraz urządzenia chłodnicze przemysłowe.
Najlepszym sposobem na odgrzybienie klimy to wymiana filtrów oraza fizyczne wymycie parownika specjalną chemią np RENEWZ.Jest to doskonały zmywacz do
powirzchni lamelowych.Odur bierze sie z powietrza,w wyniku połączenia wilgoci oraz kurzu.


MÓJ MK4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=254368&postdays=0&postorder=asc&start=0
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d85bb5389b8e7213.html][img]http://images50.fotosik.pl/285/d85bb5389b8e7213m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » wt cze 22, 2010 12:44

Koledzy a wiecie moze jak odgrzybić parownik z drugiej strony??? Mam klimatronic, odgrzybiłem go od tej strony od ktorej było dojscie, ale nadal cos czuc. Czy jak zdemontuje schowek to bede mial lepsze dojscie zeby dokladnie parownik spsikac piana???


Marcin

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości