dwumas ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

dwumas ??

Post autor: MARTINEZ1027 » czw sie 27, 2009 10:27

witam!!
byłem dzisiaj w ASO z problemem takim ze czasem mam problem z zapaleniem tzn., pali tylko czasem sie zająknie a tak to pali od strzału ....zostawilem autko zeby sprawdzil. co to moze byc ... i facet na słuch stwiuerdzil ze to moze byc dwumas...i to moze byc tego przyczyna...zobaczymy co mi powiedza .....osobiscie nic nie słysze zeby cos stukalo rzezilo...nie wiem ....a tak na marginesie jak jest kwota wymiany tego i co trzeba wymienic ?? wiem ze to nie jest tanie .. :otepienie: dzieki iczekam na porady



Awatar użytkownika
Krigga
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 21:36
Lokalizacja: GD / WE / (WPI)
Kontakt:

Post autor: Krigga » czw sie 27, 2009 18:29

To może być milion różnych przyczyn.
U mnie to był automat rozrusznika, który nie przepuszczał wystarczającej ilości prądu, aby zakręcić odpowiednio silnikiem, mimo że na słuch silnik kręcił się normalnie.

Serwis z chęcią naciągnąłby cie na dwumas.

Podłącz VAGa i zobacz czy masz jakieś błędy.


[/URL]
[img]http://r3.fodey.com/155771c7f057a427cac6d1f25482a9a40.1.gif[/img]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: dwumas ??

Post autor: PinkFloyd » czw sie 27, 2009 18:35

MARTINEZ1027 pisze:witam!!
byłem dzisiaj w ASO z problemem takim ze czasem mam problem z zapaleniem tzn., pali tylko czasem sie zająknie a tak to pali od strzału ....zostawilem autko zeby sprawdzil. co to moze byc ... i facet na słuch stwiuerdzil ze to moze byc dwumas...i to moze byc tego przyczyna...zobaczymy co mi powiedza .....osobiscie nic nie słysze zeby cos stukalo rzezilo...nie wiem ....a tak na marginesie jak jest kwota wymiany tego i co trzeba wymienic ?? wiem ze to nie jest tanie .. :otepienie: dzieki iczekam na porady
Dwumas nie bedzie miał nic do odpalania, jak odpalisz i dwumas sie konczy to rzuca silnikiem. Zrób test od 1500 obr 5 bieg az do 3 tys obr - nie powinno rzucac silnikiem ani czuc wibracji na kabinie. Podaj oznaczenie silnika, jak VP podaj kat wtrysku, dla PD jaka masz synchronizacje wałka rozrządu, poza tym czy masz pęchezyki pwoietrza, poza tym czesto rozruszniki w TDI sie zacieraja na tulejach i gożej auto pali.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » czw sie 27, 2009 22:16

pewnie ze nie dwumas, do zapalania on nic niem ma, :chytry:



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Re: dwumas ??

Post autor: MARTINEZ1027 » pt sie 28, 2009 00:08

PinkFloyd pisze:
MARTINEZ1027 pisze:witam!!
byłem dzisiaj w ASO z problemem takim ze czasem mam problem z zapaleniem tzn., pali tylko czasem sie zająknie a tak to pali od strzału ....zostawilem autko zeby sprawdzil. co to moze byc ... i facet na słuch stwiuerdzil ze to moze byc dwumas...i to moze byc tego przyczyna...zobaczymy co mi powiedza .....osobiscie nic nie słysze zeby cos stukalo rzezilo...nie wiem ....a tak na marginesie jak jest kwota wymiany tego i co trzeba wymienic ?? wiem ze to nie jest tanie .. :otepienie: dzieki iczekam na porady
Dwumas nie bedzie miał nic do odpalania, jak odpalisz i dwumas sie konczy to rzuca silnikiem. Zrób test od 1500 obr 5 bieg az do 3 tys obr - nie powinno rzucac silnikiem ani czuc wibracji na kabinie. Podaj oznaczenie silnika, jak VP podaj kat wtrysku, dla PD jaka masz synchronizacje wałka rozrządu, poza tym czy masz pęchezyki pwoietrza, poza tym czesto rozruszniki w TDI sie zacieraja na tulejach i gożej auto pali.

hejka z dwumasem jest ok. ale okazalo sie rozrzad byl przestawiony ...moze to pomoze ..zobaczymy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości