Świecąca lampka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ikoy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:37
Lokalizacja: Lublin

Świecąca lampka oleju

Post autor: ikoy » pt lut 03, 2006 18:20

Mam problem. Podczas jazdy jak tylko złapie temp. ok.80 C zaczyna się świecić lampka ciś.oleju. Raz się zaświeci, świeci , przygazuje gaśnie, ale nie ma zasady. Sprawdzałem olej jest ok, byłem u mechanika sprawdzał ciśnienie czy pompa olejowa pracuje ok ( przy wolnych obrotach 3 Bary), czujniki oleju sprawdzane,ok. Nadmienie tylko, że wymieniałem olej pod koniec grudnia oraz filtr powietrza. Taki problem pojawił się po tych dużych mrozach (-28), akumlator wyciągałem każdego dnia do domu. Samochód stoi na dworze. Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pt lut 03, 2006 21:28

spróbuj sprawdzic drugi czujnik cisnienia bo sa 2 ,ten od niskich obrotów on ma jakas niska wartośc ale dokładnie juz nie pamietam 0,6 do 1,2 chyba bara



Awatar użytkownika
krzysiek_morski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:13
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: krzysiek_morski » sob lut 04, 2006 02:03

A jakie robisz trasy tzn.pare kilometrów do pracy i to wszystko...silnik się nie nagrzewa (więcej szczegółw jak jeżdzisz) może skroplona woda w oleju?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 04, 2006 05:16

ikoy pisze:Mam problem. Podczas jazdy jak tylko złapie temp. ok.80 C zaczyna się świecić lampka ciś.oleju. Raz się zaświeci, świeci , przygazuje gaśnie, ale nie ma zasady. Sprawdzałem olej jest ok, byłem u mechanika sprawdzał ciśnienie czy pompa olejowa pracuje ok ( przy wolnych obrotach 3 Bary), czujniki oleju sprawdzane,ok. Nadmienie tylko, że wymieniałem olej pod koniec grudnia oraz filtr powietrza. Taki problem pojawił się po tych dużych mrozach (-2, akumlator wyciągałem każdego dnia do domu. Samochód stoi na dworze. Proszę o pomoc
Jazda w bardzo niskich temp. , to jazda na wzbogaconej mieszance przez nieco dłuższy czas. Silnik nie jest w stanie spalić całego paliwa i dostaje się ono do oleju rozrzedzając go.Nie napisałeś jaki przebieg ma autko, ani jaki olej zalałeś. Wyciaganie aku nie ma w tym przypadku znaczenia. Spróbuj zrobić dłuższą przejażdżkę, może pomoże.



ikoy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ikoy » sob lut 04, 2006 15:59

Auto ma zrobione 189200 olej miałem zalany Mobil 1 15w40 a teraz w grudniu zalałem Fordowski 15w. Nie wiem czy zrobienie dalszej trasy ma coś wspólnego. Owszem jeżdzę tylko do pracy ( ok. 15 km) i tyle. Jak odkręciłem korek od oleju to było masło takie białe, nie wiem co jest. Będę musiał może czujnik oleju wymienić i wysokich obrotów....

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 15:01 ]
Temperaturę łapię już po paru kilometrach ok.80-90 C



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » sob lut 04, 2006 16:10

ikoy pisze:Auto ma zrobione 189200 olej miałem zalany Mobil 1 15w40 a teraz w grudniu zalałem Fordowski 15w. Nie wiem czy zrobienie dalszej trasy ma coś wspólnego. Owszem jeżdzę tylko do pracy ( ok. 15 km) i tyle. Jak odkręciłem korek od oleju to było masło takie białe, nie wiem co jest. Będę musiał może czujnik oleju wymienić i wysokich obrotów....

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 15:01 ]
Temperaturę łapię już po paru kilometrach ok.80-90 C
Mam ta sama sytuacje tyle ze w golfie II wydaje mi sie ze mamy w dwojke uszczelke pod glowa do wymiany



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 04, 2006 16:15

ikoy pisze:Jak odkręciłem korek od oleju to było masło takie białe, nie wiem co jest.
To jest normalny objaw jazdy w zimie na niewielkich odcinkach. Para wodna skrapla się i w połączeniu z olejem tworzy się właśnie coś takiego. Dopóki nie ma tego na bagnecie to jeszcze nie ma powodów do obaw.



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » sob lut 04, 2006 16:20

bodzio_j pisze:
ikoy pisze:Jak odkręciłem korek od oleju to było masło takie białe, nie wiem co jest.
To jest normalny objaw jazdy w zimie na niewielkich odcinkach. Para wodna skrapla się i w połączeniu z olejem tworzy się właśnie coś takiego. Dopóki nie ma tego na bagnecie to jeszcze nie ma powodów do obaw.
tu sie niestety z toba nie zgodze... mialem wczesniej cinkola (wiem ze cinkol to cinkol a golf to golf) i jakos "masla" na bagnecie nie mialem a uczelka do roboty? bylo widac ze zwiekszylo sie cisnienie w obiegu chlodzenia (byc moze zmniejszylo sie w oleju) weze z chlodnicy byly twarde prawie jak kamien... wymiana uszczelki i jak reka odiol



ikoy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ikoy » sob lut 04, 2006 16:20

Ja tam uszczelkę mam wporządku nie ma powodu do obaw, aleczujniki oleju i wysokich obrotów chyba wymienię



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob lut 04, 2006 20:00

SwiRek pisze:
bodzio_j pisze:
ikoy pisze:Jak odkręciłem korek od oleju to było masło takie białe, nie wiem co jest.
To jest normalny objaw jazdy w zimie na niewielkich odcinkach. Para wodna skrapla się i w połączeniu z olejem tworzy się właśnie coś takiego. Dopóki nie ma tego na bagnecie to jeszcze nie ma powodów do obaw.
tu sie niestety z toba nie zgodze... mialem wczesniej cinkola (wiem ze cinkol to cinkol a golf to golf) i jakos "masla" na bagnecie nie mialem a uczelka do roboty? bylo widac ze zwiekszylo sie cisnienie w obiegu chlodzenia (byc moze zmniejszylo sie w oleju) weze z chlodnicy byly twarde prawie jak kamien... wymiana uszczelki i jak reka odiol
To jest normalny objaw tylko że cienias pewnie jeżdził na syntetyku a ten objaw jest najbardziej widoczny na mineralu choć nie tylko

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 19:02 ]
Przemo440 pisze:spróbuj sprawdzic drugi czujnik cisnienia bo sa 2 ,ten od niskich obrotów on ma jakas niska wartośc ale dokładnie juz nie pamietam 0,6 do 1,2 chyba bara
Niskiego ciśnienia ma 0.4 bar a wysokiego 1.8 bar

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 19:05 ]
Jest jeszcze taka sprawa że olej 15W40 jest olejem który zachowuje jako taką płynność do -15 stopni a u nas było -28 ja pojechałem do roboty autobusem wolałem nie ryzykować.



ikoy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ikoy » wt lut 07, 2006 19:44

No i nie wiem co dalej.Wymieniłem czujnik wysokiego ciśnienia, i nic. Ale dostrzegłem że taraz zaczyna świecic cały czas jak złapię temp.90. Pomaga mu tylko zdrowa przygazówka tak do 4500 obr/min. i to niezawsze. Może problem leży w zaworku w pompie olejowej?Może rezystor poszedł?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt lut 07, 2006 19:52

ikoy pisze:No i nie wiem co dalej.Wymieniłem czujnik wysokiego ciśnienia, i nic. Ale dostrzegłem że taraz zaczyna świecic cały czas jak złapię temp.90. Pomaga mu tylko zdrowa przygazówka tak do 4500 obr/min. i to niezawsze. Może problem leży w zaworku w pompie olejowej?Może rezystor poszedł?
A czy jak świeci kontrolka to słyszysz panewki? To jest dość charakterystyczny odgłos.



ikoy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ikoy » śr lut 08, 2006 19:51

Nie panewek nie słyszę . Silnik chodzi jak żyleta. Myślę że oddam go do dobrego elektryka i niech sprawdzi czy nie ma gdzieś przerw czy spięć. Tutaj będę szukał. Ale z obserwacji widzę że nie tylko ja mam ten problem po tych mrozach..



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » śr lut 08, 2006 19:56

No jakaś epidemia :grin: . A może jedź do mojego majstra niech posłucha tych panewek bo to trzeba wiedzieć co słuchać.

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 18:58 ]
Ty ale to bedzie EUREKA na forum jak ktoś w końcu znajdzie problem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 528 gości