Problem z GTI 2.0 8v

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » pt gru 21, 2007 21:03

Markuzo pisze:problem z tym że kurcze jakby silnikiem krokowym coś było nie tak to by odrazu raczej gasł, ja bardziej myślę ze to przepływomierz i chyba od tego zacznę.
w AGG pada TPS i on tez wplywa na wolne obroty o czym sam sie przekonalem



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt gru 21, 2007 21:04

przeplywke zbadasz na vagu. krokoeca jako takiego tam nie masz!!!



Awatar użytkownika
Markuzo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt maja 02, 2006 09:49
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: Markuzo » pt gru 21, 2007 21:12

Darcyn pisze:przeplywke zbadasz na vagu
z tego co słyszałem nie zawsze pokazuje błędy z przepływomierza

[ Dodano: 21 Gru 2007 20:13 ]
ale ktoś miał VAGA morze pamiętasz kto przywoził na spoty, bo bym sie z nim zgadał na niedziele bo warto to sprawdzić


VWóz MARKUZ :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=119690

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt gru 21, 2007 21:14

jakie bledy?? przeciez zczyta ci wartosci i porownujesz



Awatar użytkownika
Markuzo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt maja 02, 2006 09:49
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: Markuzo » pt gru 21, 2007 21:14

Itor pisze:TPS
????????????????? coś więcej :shock:


VWóz MARKUZ :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=119690

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » pt gru 21, 2007 21:17

Markuzo pisze:
Itor pisze:TPS
????????????????? coś więcej :shock:
TPS czujnik polozenia przepustnicy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 21, 2007 21:29

Trochę się uprę . AGG ma silniczek ustawiający położenie przepustnicy, jak każdy wtrysk w MK3, z wyjątkiem digifanta w GTI . Jest to tzw silnik krokowy.
Falowanie obrotów owszem zwykle wynika ze złego sterowania tego silnika przez ECU, co z kolei jest spowodowane wadliwymi informacjami od różnych czujników, np TPS. Więc silniczek krokowy może być sprawny, a obroty falują, to jasna sprawa.
Natomiast takie zawieszania sie obrotów i wracanie ich do normy bez dalszego falowania może wynikać z blokowania się silniczka w danej pozycji, spowodowanego uszkodzeniem mechanicznym. Może nie musi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » pt gru 21, 2007 21:31

Paweł Marek pisze:Trochę się uprę . AGG ma silniczek ustawiający położenie przepustnicy, jak każdy wtrysk w MK3, z wyjątkiem digifanta w GTI . Jest to tzw silnik krokowy.
Falowanie obrotów owszem zwykle wynika ze złego sterowania tego silnika przez ECU, co z kolei jest spowodowane wadliwymi informacjami od różnych czujników, np TPS. Więc silniczek krokowy może być sprawny, a obroty falują, to jasna sprawa.
Natomiast takie zawieszania sie obrotów i wracanie ich do normy bez dalszego falowania może wynikać z blokowania się silniczka w danej pozycji, spowodowanego uszkodzeniem mechanicznym. Może nie musi.
konczac temat - w AGG czujnik od krokowego i TPS porusza sie po magnetycznej sciezce ktora sie wyciera i tyle, nie da sie tego zregenerowac, mozna przeczyscic jak nie pomoze przepustnica do wymiany i nie ma bata
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 20:56 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



golfmk3gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 03, 2009 11:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: golfmk3gti » pt sie 21, 2009 15:09

Noi jak?? :grin: wiadomo co tam mu dolegalo? tak sie sklada ze mam identycznego golfa oraz identyczny problem wiec??? jak to ugryść?? czekam na info



franektm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 23, 2005 02:22
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: franektm » pn sie 24, 2009 22:35

Panowie ja tez mam AGG i problem jest taki ze przy zmienie biegow na wyzszy i agresywnym puszczeniu sprzegla chwile go przytrzyma i za chwile idzie ale strata mocy jest tak wyrazna ze o zamieszaniu kolami na 2ce mozna zapomniec... Elementow jakie wymienilem juz: aparat zaplonowy, przeplywomierz, kable, swiece, czujnik polozenie walu.
Czesto jest tez tak ze przy dojachaniu do skrzyzowania i wcisniecu sprzegla na chwile spadna obroty i wracaja do normy...



pawel kog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:50
Lokalizacja: irlandia

Post autor: pawel kog » wt sie 25, 2009 23:36

masz krokowy .sprawdz sobie przepustnice moze brudna,lub czujnik polozenia moga tez byc polaczenia elektryczne,moze pompa paliwa moze nie ma cisnienia jej przekaznik.szczelnosc wlotu powietrza.w moim golfie GTI tez AGG silnik gasl przy 140 i powyzej ale przywyklem i po prostu odpalalem silnik na nowo i kontynuowalem jazde zeby nie gasl to zwalnialem.sprzedalem bo nie moglem znalezc usterki.a jak go kupilem jakis baran zle podlaczyl radio i popalil przewody w instalacji dobrze ze zajzalem bo by sie spalil.


pozdrowienia

Killof102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt gru 08, 2006 23:28
Lokalizacja: Jawor/Stanisławów
Kontakt:

Post autor: Killof102 » śr sie 26, 2009 23:22

Mam silnik 2e i dzieje sie to samo. Przy zejściu z obrotów lubi zgasnąć i czasami mu obroty falują. Dodam, że jak zgaśnie przy zejściu z obrotów to trzeba go troche pokręcić by zapalił. Podłączałem do VAG i zero błędów w silniku. Co robić ?


GOLF II 1,8 GT 90 PS - ex
GOLF III 2,8 VR6 174 PS - ex
GOLF III 2,0 GTI 115 PS - ex
GOLF IV 2,3 V5 GTI 170 PS - EX
SKODA OCTAVIA 1,9 TDI 4x4 101 PS - :)

Awatar użytkownika
FidoRS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 03, 2009 20:02
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: FidoRS » czw sie 27, 2009 08:04

Miałem dokładnie identyczne objawy. Poprostu pozbyłem się luzu pancerza linki gazu poprzez przesunięcie pancerza na regulatorze o dwa ząbki. Regulator jest tam gdzie kończy się pancerz i wychodzi z niego linka w komorze silnika.


Fido R.S.
Naprawiłem lewą prowadnice szybra bez ścągania podsufikti :) - jak coś to pisać
Dla wszystkich, którzy nie mają MFA -> motostat.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości