wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robi2502
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 27, 2008 20:13
Lokalizacja: Kutno

wycieraczki

Post autor: robi2502 » śr sie 26, 2009 20:03

Cze...mam w moim golfiku problem z wycieraczkami...po właczeniu ida bardzo wolno tak jakby sily nie mialy i w pewnym momecie stana i robia pozniej takie skoki po kilka cm...jak ponowie właczenie to juz tylko skokami po ok 5 cm ida i caly cykl robia z kilka minut... jak pomoge reka to jakos cykl wykonaja....po wlaczeniu slychac jakies klikanie pod kierownica...reasumujac zachowuja sie tak jakby gumy do szyby sie pokleily i silnik nie mial sily uvciagnac...mial ktos podobny problem...nawet nie wiem czy to moze byc cos z elektryka czy cos mechanicznego...pozdr


robi

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr sie 26, 2009 20:34

Podobny problem mialem w Seacie, wyrobil sie tryb w silniczku wycieraczek.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

robi2502
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 27, 2008 20:13
Lokalizacja: Kutno

wycieraczki

Post autor: robi2502 » śr sie 26, 2009 20:38

hej Ginter...podpowiedz mi jak wygladala naprawa tego elementu...trzeba caly silniczek wymienic czy tylko ten tryb i jak wyjmuje sie ten nieszczesny silnik...dzieki za podp


robi

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr sie 26, 2009 20:58

Nie wiem czy znajdziesz nowy tryb, ja kupilem drugi silniczek uzywke (ale przed zaplaceniem obejrzalem tryb) na allegro. Musisz zdjac podszybie (plastiki przy szybie po podniesieniu maski), zdjac ramiona wycieraczek i odkrecic silniczek..


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

DEX4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 12:45
Lokalizacja: Busko

Re: wycieraczki

Post autor: DEX4 » śr sie 26, 2009 21:07

robi2502 pisze:Cze...mam w moim golfiku problem z wycieraczkami...po właczeniu ida bardzo wolno tak jakby sily nie mialy i w pewnym momecie stana i robia pozniej takie skoki po kilka cm...jak ponowie właczenie to juz tylko skokami po ok 5 cm ida i caly cykl robia z kilka minut... jak pomoge reka to jakos cykl wykonaja....po wlaczeniu slychac jakies klikanie pod kierownica...reasumujac zachowuja sie tak jakby gumy do szyby sie pokleily i silnik nie mial sily uvciagnac...mial ktos podobny problem...nawet nie wiem czy to moze byc cos z elektryka czy cos mechanicznego...pozdr
Witam,
Jeżeli po włączeniu wycieraczek słyszysz przy szybie od strony kierowcy jak pracuje silniczek wycieraczek to nie jest to nic z elektryką. Najprawdopodobniej zaśniedziały Ci przeguby wycieraczek. Sam miałem tak niedawno i po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.

Tu masz ładnie opisane krok po krok u co należy zrobić by wyczyścić te przeguby:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: wycieraczki

Post autor: PinkFloyd » śr sie 26, 2009 22:28

DEX4 pisze:
robi2502 pisze:Cze...mam w moim golfiku problem z wycieraczkami...po właczeniu ida bardzo wolno tak jakby sily nie mialy i w pewnym momecie stana i robia pozniej takie skoki po kilka cm...jak ponowie właczenie to juz tylko skokami po ok 5 cm ida i caly cykl robia z kilka minut... jak pomoge reka to jakos cykl wykonaja....po wlaczeniu slychac jakies klikanie pod kierownica...reasumujac zachowuja sie tak jakby gumy do szyby sie pokleily i silnik nie mial sily uvciagnac...mial ktos podobny problem...nawet nie wiem czy to moze byc cos z elektryka czy cos mechanicznego...pozdr
Witam,
Jeżeli po włączeniu wycieraczek słyszysz przy szybie od strony kierowcy jak pracuje silniczek wycieraczek to nie jest to nic z elektryką. Najprawdopodobniej zaśniedziały Ci przeguby wycieraczek. Sam miałem tak niedawno i po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.

Tu masz ładnie opisane krok po krok u co należy zrobić by wyczyścić te przeguby:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Zgadza sie ja miałem to samo- silniczka nie kupuj- ale nie udało mi sie wyczyscic przy wybijaniu pekła oska tak była zapieczona i kupiłem nówkę za 34zł http://www.allegro.pl/item718683644_mec ... _nowy.html i dział juz rok ok, a w ASO kosztuje oryginał 250zł a uzywka ok 100zł



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr sie 26, 2009 22:29

No najpierw przeczyścić radzę cały mechanizm wycieraczek najlepiej WD40 powinno pomóc -- ja bym na to obstawiał



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » śr sie 26, 2009 22:37

robi2502, Dwa tygodnie temu miałem identycznie to samo -rozbiórka czyszczenie ,wyskrobanie syfu z tulejek , smarowanko ,złożenie do kupy i radocha z nienagannej pracy .Przy rozbiórce z tulejek zachować szczególną delikatność -lepiej dłużej a dobrze i bez uszkodzeń mnie zjęło to 1,5 godzinki - powodzonka.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości