Podloga Mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Masa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Podloga Mk3

Post autor: Masa » sob lut 04, 2006 12:02

Witam. Mam takie pytanie. W Golfie 3 przed tylnim rzedem siedzen w podlodze sa jakies uszczelki(okragle) , po dwie na kazda strone.Nad ta uszczelka jest tylko izolacja akustyczna(przynajmniej tak mi sie wydaje) Problem polega na tym ze mi ta uszczelka wypadla bo skorodowalo na okolo niej ale tylko po lewej stronie auta(w sumie 2 sztuki) Pytanie brzmi co robic , gdzie sie z tym udac i czy jest to jakos specjalnie niebezpieczne (jak pukalem w ta czesc podlogi to wogole wydawalo mi sie jak by byla wykonana nie z metalu a z jakiegos plastiku..... Poradzccie cos. Aha , i jeszcze jedno. Koncowka wydechu jest od auta izolowana jakims kawalkiem blachy bodajze aluminiowej.Na wolnych obrotach i przy wolnej, bardzo wolnej jezdzie zajebiscie mi stuka(nie wiem , moze to drgania z silnika sa przenoszone) Mozna ja wogole wywalic czy raczej sie przyda ? Panowie z bialegostoku , poradzccie jakiegos dobrego mechanika, koniecznie ! Z gory dzieki jak by ktos cos mi na ten temat powiedzial !



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 04, 2006 12:30

co do uszczelek to czesto obgniwa wokolo nich bo tam jest dosyc cienka blacha.A sa to kanaly techniczne w ktorymi zabezpieczali od wewnatrz blache w fabryce.Mi wypadl jeden taki koreczek z progu od spodu tez obrdzewial to zaszpachlowalem ta dziure żywicą na to zasmarowalem bitexem po wyschnieciu zapryskalem barankiem i wyglada jak fabrycznie robione :) z tym pukaniem to jest tak ze tam jest cienkie polacie blachy i puste w srodku do tego zapryskane barankiem i taki dzwiek moze byc slychac...a moze pukasz w bak.... :D (hehe żartuje).
Ta aluminiowa blacha jest na takie gwiazdeczki zakrecana tak?I jest zaraz przed bakiem i wchodzi troszke pod niego.Pewnie sie odkrecila jakas i puka lepiej nie wywalaj to jest fabryczne i ma miedzy innymi za zadanie odizolowac cieplo od wydechu na tej czesci i zakryc idace pod nia przewody od recznego hamulca,od glownego hamulca,od katalizatora itp. dokrec ja zwykla nakretka z podkladka :)

pozdrawiam



Masa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Masa » sob lut 04, 2006 12:35

Ok. Ale czy mi to dalej nie pordzewieje bo moze sie okazac ze ktoregos dnia pieknego nie bede mial przed tylnia kanapa podlogi.......... Sama zywica wystarczy czy moze na wszelki wypadek wzmocnic to jeszcze czyms ??



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » sob lut 04, 2006 12:40

mi tez wypadly te gumowe korki z podlogi i ja udalem sie do blacharza, ktory wstawil w to miejsce blaszke i zaspawal moim zdaniem to najlepszy pomysl i najpewniejszy ze nic sie nie wydarzy w przyszlosci
jesli dziurka jest niewielka to moze byc zywica i ten sposob co opisal kolega wyzej



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 04, 2006 12:47

Ja zrobilem dokladnie tak...szczotką drucianą wytarlem rdze do golej blachy az gleboko pod fabryczny podklad,pozniej na to zasmarowalem podkladem jak wyschlo dalem zywice zeby zakleic dziure,pozniej bitex i na to dopiero baranek. I wczesniej napsikalem tym kanalem preparatu do zabezpieczania profili zamknietych zwracajac uwage zeby szczegolnie ta rdze pokryc od wewnatrz(Flunizol chyba to byl).
Mozesz jeszcze dac podklad ze srodkiem odrzewiajacym ostatni sporo o tym mowy na forum ale wedlug mnie porzadnej szczotce drucianej nic nie dorowna.

pozdrawiam

Ja mysle ze spawanie to ostatecznosc...jak blacha spawana to juz pozniej szybko leci.



krisszyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 02, 2005 18:03
Lokalizacja: besko

Post autor: krisszyb » sob lut 04, 2006 21:28

U mnie też wystąpił ten problem, zastanawiałem się nad zastosowaniem żywicy, ale z niej zrezygnowałem i udałem sie do blacharza który zrobił mi piękną wstawkę za co zapłaciłem 20zł. Nastepnie zakonserwowałem od spodu i srodka podkładem i barankiem no i nie martwię się ze łatka z żywicy czy czegos podobnego odpadnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości