Podlaczenie alarmu do seryjnego centralnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinkoz2910
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:35
Lokalizacja: Pogórze / k. Skoczowa
Kontakt:

Podlaczenie alarmu do seryjnego centralnego

Post autor: marcinkoz2910 » wt sie 25, 2009 22:18

witam

zakładałem sobie alarm do golfa 4 z seryjnym zamkiem centralnym (elektrycznym) i opcją komfortu czyli domykanie szyb z kluczyka

i pozostało mi kilka opcji niepodłączonych, czyli:

- odcięcie zapłonu (mam wszystko już podłączone tylko gdzie i jaki kabelek przeciąć żeby było to odcięcie? może być od pompy lub cewki)

- domykanie szyb po zamknięciu auta z pilota (podłączyłem ten przewód pod sygnał zamykania zamka i wszystko fajnie zamyka szybki ale odbija rygielki... i na dodatek nie wiem dlaczego po otwarciu auta z pilota otwiera troszkę szyby... jak to rozwiązać? podpiąć się pod inny przewód? czy może jakąś diodę czy przekźnik muszę zastosować?)

- sygnał krańcówki drzwi (gdzie szukać przewodu i jaki ma on kolor który bedzie podawał sygnał o otwarciu drzwi? potrzebuje takiego wspólnego co będzie reagował na oby dwoje drzwi, wersja 3D)

- dioda sygnalizacyjna (które przewody w przelotce w drzwiach są od diody LED przy rygielku? bo chciałbym się pod nią podłączyć z nowym alarmem)


potrzebuję kolory przewodów i przybliżoną lokalizację gdzie je szukać
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 07:57 przez marcinkoz2910, łącznie zmieniany 3 razy.


[size=150][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194204]Mój Golf[/url] [/b][/size]

[size=150][color=green][b][url=http://www.golf3.pl]Golf 3 Klub Polska[/url] [/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » wt sie 25, 2009 22:31

marcinkoz2910 pisze:- odcięcie zapłonu (mam wszystko już podłączone tylko gdzie i jaki kabelek przeciąć żeby było to odcięcie? może być od pompy lub cewki)
pompa paliwa może być ;)
marcinkoz2910 pisze:po otwarciu auta z pilota otwiera troszkę szyby...
hmm... moim zdaniem centralka alarmu za długo podaje prąd na otwarcie i w efekcie szyby się otwierają. to tak jakbyś włożył kluczyk do zamka i przytrzymał w pozycji otwierania. może da się gdzieś w alarmie przestawić czas podawania napięcia przy otwieraniu.


I'll be back...

szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

Post autor: szaki » wt sie 25, 2009 22:58

co do diody sygnalizacyjnej to nie to co masz w drzwiach. W drzwiach masz deadlocka, natomiast dioda sygnalizacyjna informuje o stanie (uzbrojenie) alarmu. Podlączenie do diody deadlock mozna wykonac sciagajac tapicerke, ale na twoim miejscu zalozylbym osobna diode sygnalizujaca stan alarmu, a deadlock niech osobno informuje o zaryglowaniu pojazdu
Co do szybek - tak jak przedmówca - za dlugi sygnal na zameczki leci, powinnobyc regulowane, zerknij i instrukcje alarmu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 385 gości