Bardzo duza utrata plynu chlodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Bardzo duza utrata plynu chlodniczego

Post autor: wojtekma » pn sie 24, 2009 14:09

od kilku tygodni dolewam tylko wody demineralizowanej bez dodatku plynu i jak silnik sie rozgrzeje to cieknie mi ciurkiem ze zbiorniczka wyrownawczego (tam jest jakies odprowadzenie zeby nadmiar usunac i to z tego leci) jak odkrece karek to widze ze bardzo paruje ta woda i sie ogolnie gotuje. to mozliwe ze az tak paruje ze ciurkiem z tego odprowadzenia leci? czy moze cos nie tak z korkiem lub z tym zbiorniczkiem? ewentualnie moze termostat? uszczelka pod glowica raczej nie poszla(oleju nie przybywa, nie kopci, w zbiorniczku nie ma tlustych plam, na korku nie ma osadu) 1.9 tdi 110



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » pn sie 24, 2009 15:51

przewody sa miekkie sprawdzalem, wydaje mi sie ze to raczej nie uszczelka pod glowica... ewidentnie widac jak woda w zbiorniczku sie gotuje i bardzo paruje jaka moze byc tego przyczyna? moze to byc od ego ze ciagle zalewam woda bez dodatkow i teraz praktycznie jest tam sama woda wiec temp wrzenia moze byc nizsza? czy to moze termostat?



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » pn sie 24, 2009 22:38

chyba jednak woda sie nie gotuje tylko wyrzuca z silnika... wiec raczej uszczelka pod glowica:/ mniej wiecej ile kosztuje taka uszczelka i wymiana? prosze o sugestie co jeszcze przy okazji moglbym/powinienem wymienic-myslalem o pierscieniach cos jeszcze?



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt sie 25, 2009 07:09

wojtekma pisze:mniej wiecej ile kosztuje taka uszczelka i wymiana?
uszczelka około 90PLN, sama robota z 300, średnio z 500 wołają,
ale jakby się okazało że coś jeszcze cza porobić to dla przykładu płaciłem 1270 za: uszczelniacze,pierścienie, szlif głowicy, uszczelkę głowicy i klawiatury inne pierdołki olej,płyn chłodniczy :bigok:

[ Dodano: 25 Sie 2009 07:11 ]
wszystko zależy od typu silnika, ja mam 1.6 8V SR AKL, najlepiej uzupełnij profil


Obrazek

Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Re: Bardzo duza utrata plynu chlodniczego

Post autor: OIL » wt sie 25, 2009 11:23

wojtekma pisze:od kilku tygodni dolewam tylko wody demineralizowanej bez dodatku plynu i jak silnik sie rozgrzeje to cieknie mi ciurkiem ze zbiorniczka wyrownawczego (tam jest jakies odprowadzenie zeby nadmiar usunac i to z tego leci) jak odkrece karek to widze ze bardzo paruje ta woda i sie ogolnie gotuje. to mozliwe ze az tak paruje ze ciurkiem z tego odprowadzenia leci? czy moze cos nie tak z korkiem lub z tym zbiorniczkiem? ewentualnie moze termostat? uszczelka pod glowica raczej nie poszla(oleju nie przybywa, nie kopci, w zbiorniczku nie ma tlustych plam, na korku nie ma osadu) 1.9 tdi 110
wojtekma looknij do mnie do profilu i zobacz ostatni post tam masz poglądowe ceny części przy wymianie uszczelki pod głowicą


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 427 gości