Problem z centralnym zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

guciores
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 24, 2009 10:45
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: guciores » pn sie 24, 2009 11:48

Witam. Jestem nowy i w razie czego proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce.
Mam problem, a mianowicie:
Przy zamykaniu drzwi pompa centralnego zamka (pneumatyczna golf III) zamyka samochód i buczy do momentu gdy lekko przekręcę kluczyk w przeciwną stronę. Jak za długo przytrzymię kluczyk to tylko otworzę jedne drzwi i potem już centralny w ogóle nie działa - zamyka tylko te jedne drzwi. Co jest grane i jak to naprawić? Czy to awaria pompy czy nieszczelny układ?
Dodam iż nie dawno rozleciał mi się zamek od strony kierowcy i jest założony nowy z osobnym kluczykiem i nowa klamka. Czy to może być przyczyną awarii?? Coś uszkodzono przy wymianie??? Uszczelki nowej klamki nie dolegają w 100% do blachy.

Czy miał ktoś taki problem???

Bardzo proszę o odpowiedź bo strach parkować z niepewnym zamkiem. :grrr:
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 09:19 przez guciores, łącznie zmieniany 2 razy.


guciores

Awatar użytkownika
karampa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 20:42
Lokalizacja: CSE Sępólno Krajeńskie
Kontakt:

Post autor: karampa » wt sie 25, 2009 08:32

Nieszczelnosc układu wystepjue gdy pompka chodzi dłuzej niz 3 -5 sec jezeli chodzi dłuzej to słuchaj w gdzie słychac powietrze


:)

guciores
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 24, 2009 10:45
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: guciores » wt sie 25, 2009 09:18

karampa pisze:Nieszczelnosc układu wystepjue gdy pompka chodzi dłuzej niz 3 -5 sec jezeli chodzi dłuzej to słuchaj w gdzie słychac powietrze
Chodzi dłużej ale nic nie słychać nigdzie. A mikrowyłącznik w drzwiach? Może być powodem?
Dziś rano samochód był cały mokry(nie parkuje w garażu) i w ogóle żadne drzwi się nie zamkły, nie było słychać pompki. Ale jak wyschnie to pompa daje znak życia. Mikrowyłącznik???


guciores

irton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 25, 2009 15:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: irton » wt sie 25, 2009 15:56

a mnie problem z zmakiem spotkal dzis rano tylko ze u mnie slychac szum w okolicach tylnych drzwi za kierowcą... co to może być i jak to naprawić... ogolnie przy uzyciu centralnego zamka teraz zamykaja sie tylko tylne drzwi za pasazerem...



Awatar użytkownika
karampa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 20:42
Lokalizacja: CSE Sępólno Krajeńskie
Kontakt:

Post autor: karampa » wt sie 25, 2009 22:03

guciores pisze: Mikrowyłącznik???
w golfie 3 jak zamykasz kluczykiem niema to znaczenia moze byc uszkodzony central powinien działać,przyjzyj sie pompce w bagazniku moze sie kończy.
Zrob tak daj impuls do zamkniecia lub otwarcia niech pompka chodzi, zdejmnij wezyk z niej i dodknij palcem czy ssie lub tłoczy,jezeli niema reakcji pomka do wymiany

[ Dodano: 25 Sie 2009 22:06 ]
irton pisze:a mnie problem z zmakiem spotkal dzis rano tylko ze u mnie slychac szum w okolicach tylnych drzwi za kierowcą... co to może być i jak to naprawić... ogolnie przy uzyciu centralnego zamka teraz zamykaja sie tylko tylne drzwi za pasazerem...
słuchaj gdzie szumi tam rozbieraj plastiki,jest nieszczelnosc wystarczy zakleic izolacją i po kłopocie


:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości