problemy podczas zmiany biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Don_Sulco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 27, 2009 15:53
Lokalizacja: Wrocław

problemy podczas zmiany biegów

Post autor: Don_Sulco » sob sie 22, 2009 14:53

Czołem!
Od pewnego czasu dziwne rzeczy dzieją się podczas zmiany biegów.
Otóż po zmianie biegu z 1 na 2 słyszę delikatny zgrzyt zaś jeśli zmieniam z 2 na 3 czuję pewien opór (jakby coś blokowało) zanim dźwignia wejdzie na 3ke (czasem muszę wrzucić na luz a potem już normalnie wchodzi 3ka). Te dolegliwości nie występują za każdym razem lecz co jakiś czas, choć mam wrażenie że coraz częściej. Dodam że biegi zmieniam spokojnie a niedawno miałem wymieniane sprzęgło.
Golfik ma 167 tys. przebiegu i jest z 2002 r. Ogólnie jeździ się nim super, nic więcej mu nie dolega.
Co może być przyczyną tych objawów i czy ewentualnie sam mogę sprawdzić co mu dolega.
Pozdr. i z góry dziękuje za odpowiedź.


Nothing's Forgotten, Nothing is ever Forgotten...

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » ndz sie 23, 2009 20:20

Czy dzieje się to tak samo na zimnym silniku i ciepłym ??? Czy może jest jakaś różnice przed rozgrzaniem auta i po ??? ;)


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Awatar użytkownika
Don_Sulco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 27, 2009 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Don_Sulco » ndz sie 23, 2009 20:47

Raczej dzieje się tak przy ciepłym silniku.
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2009 20:49 przez Don_Sulco, łącznie zmieniany 1 raz.


Nothing's Forgotten, Nothing is ever Forgotten...

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » ndz sie 23, 2009 21:07

Don_Sulco pisze:Raczej dzieje się tak przy ciepłym silniku.
U mnie była taka sytuacja, że na zimnym silniku wszyskie biegi wchodziły bezproblemowo, a po rozgrzaniu silnika miałem problemy z wrzuceniem 3 i 5.

Poziom oleju w skrzyni był OK i już się szykowałem do wymiany skrzyni, ale pewien koleś poradził mi, żeby zalał olej motula.

Od tamtej pory jak ręką odjął, nie mam żadnych problemów.


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz sie 23, 2009 23:07

A moze masz problem z wysprzęgleniam. W mk4 jest system wspmagania tzw CSC sprzęgła. I niekiedy on nie wydala i sprzęgło jest nie do końca wciśnięte. Może zauważyłesze jak ciężko wchodzą biegi to sprzęgło bierze normalnie czy troche niżej? Dzieje sie to właśnie najczęściej na ciepłym silniku.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Don_Sulco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 27, 2009 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Don_Sulco » pn sie 24, 2009 21:51

Witam ponownie
Dzięki za podpowiedzi, na początek sprawdze poziom oleju w skrzyni, kupiłem już banieczke na dolewke w razie czego. Tylko mam pytanie, gdzie znajduje się wlew oleju do skrzyni biegów, może mógłby ktoś wkleić zdjęcie poglądowe.
Dzięki :)


Nothing's Forgotten, Nothing is ever Forgotten...

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » pn sie 24, 2009 21:58

heh... trochę ciężko będzie zrobić zdjęcie ;)

wlew masz na skrzyni biegów z boku, jest to korek aluminiowy wkręcany dobrze jest widoczny od dołu ;)


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Awatar użytkownika
daruhe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: sob lip 11, 2009 11:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: daruhe » śr sie 26, 2009 00:24

mam identyczny problem.. s. jak wrzucam 1 szybciej to zgrzyta,ale jak powoli to jest okej..tak samo jak najpierw lekko 2 a potem 1.. i czasami tez mam ze zachacza itd przy wrzucaniu 3..
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 13:07 przez daruhe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Don_Sulco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 27, 2009 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Don_Sulco » sob sie 29, 2009 13:42

Witam ponownie
Dzięki za podpowiedzi, byłem u mechanika, tam dolaliśmy oleju do skrzyni (ok 350 ml) i jak na razie to dolegliwości ustąpiły. Jednak chciałbym wymienić olej w skrzyni i tu moje pytanie co polecacie ? Na dolewke kupiłem Orlenowski 75W90 ale chciałbym zalać coś naprawde dobrego żeby mieć spokój na dłuższy czas.


Nothing's Forgotten, Nothing is ever Forgotten...

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » sob sie 29, 2009 21:39

Motul Gear FF


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości