Wymiana żarówki przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

Wymiana żarówki przód

Post autor: freeman67 » czw sie 20, 2009 21:25

Czy któś może mi napisać jakie żarówki wchodzą do świateł mijania (nie xenon) w golfie 5. jak się nie mylę to H7 i proszę o jakiś manual jak to zrobić trzeba do serwisu czy dam radę sam. dodam że to pilne bo jutro mam sporą trasę.
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 08:56 przez freeman67, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Wymiana żarówki przód MK5

Post autor: doggie » pt sie 21, 2009 21:08

freeman67 pisze:Czy któś może mi napisać jakie żarówki wchodzą do świateł mijania (nie xenon) w golfie 5. jak się nie mylę to H7 i proszę o jakiś manual jak to zrobić trzeba do serwisu czy dam radę sam. dodam że to pilne bo jutro mam sporą trasę.
standardowe H7, są dwie w każdej lampie - a wymiana to nic skomplikowanego - zdejmujesz pokrywkę reflektora, wyhaczasz trzymający ją drucik, wyjmujesz starą, wkładasz nową, zamykasz :bigok: żadna filozofia a dostęp jest bardzo dobry



freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

reflektor

Post autor: freeman67 » ndz sie 23, 2009 19:43

Oj kolego średnio potłumaczyłeś. Opisze bo to zrobiłem. żarówki faktycznie H7. a teraz wymiana. odkręcam taki plastik w kształcie pokrywki od słoika. jak to odkręcisz to wystaje taki plastyczek który również przekręcasz i wtedy wyciągasz plastyczek z żarówką. wyjmujesz z niego żarówkę wkładasz nową. wkręcasz ponownie plastyczek i zakręcasz pokrywkę i koniec. dostęp normalny bez problemów.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: reflektor

Post autor: doggie » pn sie 24, 2009 07:25

freeman67 pisze:Oj kolego średnio potłumaczyłeś.
być może, nie często się robi taką operację więc pamięć może być zawodna, ale coś w tym było :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 144 gości