Wentylator Chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Wentylator Chłodnicy

Post autor: Reksio » ndz sie 23, 2009 15:13

Cześć Wszystkim. Gdy włącze klimatyzacje nie obraca mi się ten duży wentylator na chłodnicy, mały chodzi. Gdy popukam w obudowe silnika wentylatora to zaczyna się pomału obracać po czym znów się zatrzymuje. Nie wiem czy to można naprawić czy lepiej kupić nowy.

[ Dodano: 23 Sie 2009 15:05 ]
Dzisiaj jadąc samochodem zauważyłem że wskaźnik termperatury wskazuje 60 stopni przejechałem jeszcze z 40 km i różnie pokazywał 70 raz 60 i tak cały czas. Wróciłem do domu zgasiłem samochód za jakieś 20 minut odpaliłem go i wskaźik pokazał 60 stopni a po 2 sekundach wskoczył na 80 i później powoli doszedł do 90 i tak już zostało. Co to może być czujnik czy termostat podejrzewam że może to być czujnik i za to może nie chodzi mi wentylator. POMOCY



jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Post autor: jarekzgora » ndz sie 23, 2009 16:11

Jeśli chodzi o pierwszą część postu, miałem dokładnie to samo i po prostu wymieniłem wentylator na nowy. Na forum pisze coś o naprawach wentylatorów, ale wątpię czy to rozwiązałoby ten problem.
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2009 16:11 przez jarekzgora, łącznie zmieniany 1 raz.


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » śr sie 26, 2009 00:20

Co do wentylatora, to jest on rozbieralny, z reguły spadają lub zacinają się szczotki na silniku wentylatora. Trzeba wyjąć, rozebrać i zobaczyć, ewentualnie nowe szczotki założyć, w każdym razie duże szanse naprawy. Co do czujnika, wymień i zobacz jakie będą wskazania, jak wskazanie będzie ok, temp. na czujniku ma być równiutko 90 st, nieważne czy upał czy zimo, czy trasa (oczywiście po rozgrzaniu auta). Napisz po wymianie czujnika co się dzieje, i jak coś bo będziemy myśleć co dalej (czy termostat, czy może coś innego).


Pozdrawiam Grzesiek.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości