5 minut jazdy i temperatura pokazuje 3/4 wskaznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Czerwony Diabeł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 30, 2006 18:02
Lokalizacja: Opole

Post autor: Czerwony Diabeł » śr lut 01, 2006 21:03

a moze za pozno ci sie otwiera termostat



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 21:13

Czerwony Diabeł pisze:a moze za pozno ci sie otwiera termostat
Ciekawe Diabeł a może Gofer1?



tata61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 07, 2006 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tata61 » czw lut 02, 2006 20:02

Zapowietrzony układ chłodzenia



GOFER 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30, 2006 17:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: GOFER 1 » czw lut 02, 2006 21:36

Nie jest zapowietrzony bo silnik pracowal tez na otwartym korku ale zauwazylem jedna rzecz.Wracam z roboty (3km) i temperatura juz jest w polowie.Wczesniej jak bylo jeszcze wszystko ok to pokazywalo mi troszke poza polowa na wskazniku czyli bylo ok 90 stopni wiec teraz powinno byc jakies 80 stopni. Troche dziwne bo jak odkrece korek od zbiorniczka i wloze palec to powinienem sie poparzyc a ja moge trzymac palec w srodku i czuje ze plyn jest dosc cieply. Moze jednak padlo cos w liczniku ?

Jeszcze jedno.jakas godzine po powrocie z pracy pojechalem do sklepu(1 km) zostawilem auto na 20 minut potem zrobilem ze 2 km i znow zostawilem auto na jakies pol godziny po czym wsiadlem do auta,zagrzalem swiece odpalilem i pojechalem do domu- jakies 2,5 km czyli silnik nie byl calkiem zimny a mimo wszystko wskaznik tak samo sie zwiekszal i tyle samo pokazal co rano na lodowatym silniku po przejechaniu 3 km.



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt lut 03, 2006 17:45

Uklad chlodzenia jest cisnieniowy, wiec powinien pracowac z zamknietym korkiem dla lepszej wydajnosci. Plyn w zbiorniczku jest zimniejszy od silnika - czujnik temp jest na silniku. Poza tym plyn w zbiorniczku prawie nie krazy po ukladzie wiec nie bardzo ma jak sie mocno nagrzac.



GOFER 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30, 2006 17:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: GOFER 1 » pt lut 03, 2006 18:08

Wszystko ok i na pewno masz racje ale dojezdzam do domu na klekotajacym jeszcze silniku a temperatura jest juz na 90 stopni.Jak dzisiaj przyjechalem to nie gasilem silnika tylko podnioslem maske.dotknalem gornego weza i byl cieplawy a dolny zimny i jakby pusty.Poczekalem kilka minut temp juz pokazywala prawie full.Po nastepnych kilku minutach dolny waz jakby nabral powietrza ale dalej byl zimny.Poczekalem jeszcze chwile ale sie znudzilem wiec zrobilem ok 1 km.Jak przyjechalem to dolny waz byl letni i dol chlodnicy tez wiec raczej termostat jest ok.Wychodzi na to ze to albo czujnik albo zegary sa zje..ne. Chyba ze macie jeszcze jakas rade to tez to sprawdze.Jak narazie ide wymontowac zegary.Czekam na wasze komentarze.



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt lut 03, 2006 18:32

Odepnij wtyczke od czujnika temp i zewrzyj piny. Wskazowka powinna wychylic sie na maxa. Mozesz tez pomierzyc rezystancje czujnika w roznych temp i porownac z prawidlowymi wartosciami. Wtedy bedziesz na 100% pewien czy czujnik jest ok.



GOFER 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30, 2006 17:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: GOFER 1 » pt lut 03, 2006 19:34

Po pierwsze u mnie jest czujnik z takim kółeczkiem na ktore zakladam zenska koncowke(konektorek) i nie za bardzo wiem do czego ja przylozyc zeby sie wskazowka wychylila na maxa.Po drugie piszesz o jakichs rezystancjach a ja niewiem o co chodzi i jak to sprawdzic bo jestem zielony.Po trzecie poszedlem odpiac licznik(kiedys kilka razy go juz odpinalem i po kolejnym razie nie dzialala mi kontrolka od wody ktora miga przy starcie) i zauwazylem ze na wtyczce jest wgieta jedna blaszka.Odgialem ja i po przekreceniu zaplonu zaczela dzialac ale zauwazylem ze miga caly czas(zimny silnik).Moze to pomoze wam w okresleniu mojego problemu.Kiedys tak kontrolka jak przekrecilem stacyjke mignela kilka razy i przestala a pozniej to juz niewiem jak bylo bo do dzisiaj ta blaszka nie stykala.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lut 03, 2006 19:47

Jeśli masz - a tak to jakoś na zdjęciu wyglada -czujnik z jednym tylko stykiem, to drugi sty( pin) to masa czujnika. Zwarcie pinów w Twoim przypadku polega na połączeniu końcówki z masą i wtedy wskazówka powinna wychylić się na max.



GOFER 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30, 2006 17:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: GOFER 1 » pt lut 03, 2006 19:54

A co z ta mrugajaca dioda ??? Do czego ona jest podlaczona ?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lut 03, 2006 20:26

GOFER 1 pisze:A co z ta mrugajaca dioda ??? Do czego ona jest podlaczona
Dioda powinna sygnalizować przegrzanie silnika, albo za niski poziom płynu chłodzącego. W zbiorniczku wtrównawczym powinien być czujnik.



GOFER 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30, 2006 17:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: GOFER 1 » pt lut 03, 2006 20:37

Moze i jest czujnik w zbiorniczku bo na gorze wystaja 2 blaszki zeby podlaczyc przewody ale problem w tym ze jak go kupilem to kabli tam nie bylo i do dzisiaj niema a dioda mimo wszystko dzialala.Gdzie jeszcze to moze byc podlaczone ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt lut 03, 2006 22:51

Rezystancja, czyli opór. Mierzy sie to najprosciej multimetrem (miernikiem uniwersalnym). Czujnik temperatury dziala w ten sposob ze wraz ze zmiana temp zmienia sie jego rezystancja, co powoduje wieksze lub mniejsze wychylenie wskazowki. Wiec poslugujac sie termometrem i miernikiem mozesz sprawdzic czy Twoj czujnik jest ok mierzac jego opór przy roznych temperaturach i porownujac z wartosciami wzorcowymi. uff :)



GOFER 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30, 2006 17:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: GOFER 1 » sob lut 04, 2006 17:36

...a jest mozliwe ze ta migajaca dioda jest podlaczona do czujnika temperatury czy raczej szukac innego przewodu ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości