golf II 1.3 (1984)-nadmiar oleju!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 30, 2006 22:15
Lokalizacja: pszczyna

golf II 1.3 (1984)-nadmiar oleju!!!

Post autor: jarosław » pt lut 03, 2006 14:38

od jakiegoś czasu obserwuję wzrost poziomu oleju(jest oczywiście rozrzedzony) informuję że pompka paliwowa jest wymieniona(od 6 msc),płyn chłodniczy w normie tzn-nie ubywa. prawdopodobnie paliwo jakoś się przedostaje,-ale jak? :otepienie: czy ktoś może mi pomóc?
pozdrawiam! :kufel:



piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: piotrek111 » pt lut 03, 2006 16:25

Ja miałem to samo.A ssanie czasami nie chodzi Ci za długo.Ssanie możesz regulować u mnie to pomogło.



jarosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 30, 2006 22:15
Lokalizacja: pszczyna

Post autor: jarosław » pt lut 03, 2006 20:37

wydaje mi się że rzeczywiście ssanie chodzi za długo, tym bardziej że teraz jeżdżę wyłącznie krótkie miejskie odcinki! a jak się reguluje ssanie (automatyczne)?? :-&



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lut 03, 2006 20:55

jarosław pisze:tym bardziej że teraz jeżdżę wyłącznie krótkie miejskie odcinki
i to może być przyczyna ze Ci rośnie poziom oleju, na krótkich odcinkach wytrąca się woda z paliwa i nie nadąża juz odparować więc odkłada sie w misce olejowej, proponuję pojeżdzić od czasu do czasu na dłuższych odcinkach, powinno pomóc


:-k ...

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lut 03, 2006 23:25

Może być też przyczyną że właśnie ssanie Ci za długo chodzi i samochód na zimnym nieprzepala wszystkiego a co za tym idzie to paliwo dostaje sie tłokami, pierścieniami do miski olejowej i masz co róż wyższy poziom oleju. Sprawdż sobie czy w oleju nie czuć paliwa jak tak to masz odpowiedż



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lut 03, 2006 23:35

Tomasz Żaguń pisze:Może być też przyczyną że właśnie ssanie Ci za długo chodzi i samochód na zimnym nieprzepala wszystkiego a co za tym idzie to paliwo dostaje sie tłokami, pierścieniami do miski olejowej i masz co róż wyższy poziom oleju. Sprawdż sobie czy w oleju nie czuć paliwa jak tak to masz odpowiedż
Nic dodać nic ująć, prócz tego, że twój silniczek nowy juz nie jest i może wypada sprawdzic ten luz pomiędzy pierścieniami a cylindrami - czy już nie zaduży, no i układ zapłonowy i zasilania, bo co by nie mówić paliwo w oleju zjawiskiem normalnym nie jest



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości