Golf mk3 2.0 Gaśnie !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golfmk3gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 03, 2009 11:57
Lokalizacja: szczecin

Golf mk3 2.0 Gaśnie !!!

Post autor: golfmk3gti » pt sie 21, 2009 14:12

Witam, przetrzepałem cale google i oczywiście nic konkretnego na swoj problem nie znalazlem mianowicie 12 odpowiedzi zadna prawidlowa :/ a wiec problem wygląda nastepująco: gdy jade autem i np. wcisnę sprzegło auto spada mi tak z obrotow ze potrafi zgasnąć, nie dzieje sie tak za kazdym razem, ale praktycznie za każdym spada na takie nickie obroty ze zapala sie kontrolka od ładowania- czasem auto zgaśnie czasem nie. Dodam jeszcze ze na poczatku objawy te były nieco słabsze, teraz tak sie nasilily ze juz ciezko sie jezdzi. Prosze o pomoc



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » pt sie 21, 2009 15:32

golfmk3gti, sprawdz obudowę filtra powietrza, moze gdzie jest pęknieta i za dużo powietrza dostaje i się poprostu dławi. Posprawdzaj również wezyki od podcisnienia, może sa gdzieś spękane, również sprawdz rórę łączacą obudowe filtra. Bo jeszcze moze być krok, tzn. silniczek krokowy, moze juz sie wyrobił, i w momencie schodzenia z obrotów już nie trzyma ustawionych 900rpn.



golfmk3gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 03, 2009 11:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: golfmk3gti » pt sie 21, 2009 17:04

Obudowy filtra powietrza nie ma, jest założony filtr stożkowy. Co do weżyków do podciśnienia są ok, podobny problem miałem w mk2 GTI i tam własnie szfankowały te wężyki-lewe powietrze,(jednak musi tam byc naprawde wszystko szczelne nie popękane bo nie bedzie prawidłowo chodzić).nie wydaje mi sie to także silniczek krokowy gdyż auto trzyma obroty idealnie na 900 i nic sie nie buja. Narazie rozmawiałem z mechanikiem i stawiam na czyszczenie przepustnicy.
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 17:06 przez golfmk3gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Post autor: Freeq » pt sie 21, 2009 17:22

Skoro zapala Ci się kontrolka ładowania to sprawdź alternator... Być może masz przebite diody lub zwarcie między uzwojeniami...
Masz LPG? Jeśli tak to wymień filtr gazu... Sprawdź też w jakim stanie jest filtr paliwa.
Sprawdzałeś świece, przewody, kopułkę i palec?
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 17:24 przez Freeq, łącznie zmieniany 1 raz.



golfmk3gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 03, 2009 11:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: golfmk3gti » pt sie 21, 2009 18:07

kaczor82829 ma rację, wyczyściłem przepustice (spirytus w szpraju :grin: ) i auto śmiga jak nóweczka, powiem wiecej nawet nie zdejmowałem całego ustrojstwa z kolektora ssącego, tylko zdjąłem rure dolotową i od zewnątrz dokładnie wyczyściłem przepustnice (czarna była :panna:) Temat możemy zamknąć
Dzięki za pomoc!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości