Denerwujący zgrzyt po odpaleniu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Denerwujący zgrzyt po odpaleniu.

Post autor: Golf GTD » czw sie 20, 2009 16:27

GOLF II 1.3 NZ (wtrysk) benzyna

Mam odcięcie zapłonu.

Nie odpalam z kluczyka tylko robię kombinacje i na końcu zamiast kluczyk wduszać do końca naciskam przycisk i puszczam kiedy zapali.

Na początku wydawało mi się, że za długo trzymam przycisk "kluczyk" wciśnięty i dlatego mi tak zgrzytnie zawsze raz nawet udało mi się odpalić bez zgrzytu bo puściłem szybciej przycisk i silnik się dławną i zaskoczył.

Samochód pali na dotyk, ale zawsze słychać zaraz po odpaleniu bardzo krótko taki zgrzyt jakbym za długo trzymał przycisk "kluczyk".

To jest normalne ? Ja nie wiem, ale to jest nie do wciśnięcia tak żeby nie zgrzytło, chyba, że wszyscy inni użytkownicy mają mega szybki refleks.

Jeżeli nie to czym grozi ignorowanie tego zgrzytu ?

Samochód pali idealnie tylko ten zgrzyt więc nie wiem czy żyć beztrosko czy uruchamiać mechanika ? (I tak spotkam się z mechanikiem, bo wymieniam taką czarną puszkę przed prawym tylnym kołem "pompa paliwa" bo moja cieknie z pół litra przez noc potrafi jak odpowiednio pochylony, paradoksalnie na prostej równej drodze nic nie cieknie, już kupiłem drugą używaną, sprzedawca zapewnia że 100% sprawna, mechanik mówił, że może mi uszczelnić starą, ale będzie musiał tą plastikową obudowę rozwalić, więc kupiłem już komplet).



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » czw sie 20, 2009 16:30

to zgrzytanie to może być bendix w rozruszniku



Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Golf GTD » czw sie 20, 2009 16:38

Obrazek

Bendix to jest to z tymi ząbkami co wystaje czy tam wewnątrz ?

Ale co się z nim dzieje że zgrzyta ? Zeszlifowały się te ząbki czy co ?
Ostatnio zmieniony czw sie 20, 2009 16:40 przez Golf GTD, łącznie zmieniany 1 raz.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » czw sie 20, 2009 16:40

kolego rozbierz i przeczyść rozrusznik jak to nie pomoże to czeka Cie wymiana albo bendix-u albo całego na nowy

[ Dodano: 20 Sie 2009 16:47 ]
tu masz instrukcje :
:-)
Ostatnio zmieniony czw sie 20, 2009 16:48 przez Lucki, łącznie zmieniany 1 raz.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » czw sie 20, 2009 18:40

Według mnie to jest wyrobiona tulejka w skrzyni, w momencie "powrotu" bendixa ośka nie jest już obciążona i przez to wpada w chwilowa jakby wibracje i to daje taki efekt zgrzytu.Takie jest moje zdanie nie wiem czy to moze byc to u Ciebie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości