słaba iskra zalewa świece

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

słaba iskra zalewa świece

Post autor: mlek0 » wt sie 18, 2009 18:34

witam mam taki problem posiadam MK3 1.6 z 94r w LPG na 1 wtrysku gaz ten pierwszy jaki był . LPG zamontowany w 2005 . Iskra na świecach jest nierównomierna i przeskakuje obok elektrod czasem zanika, zmieniałem świece ta sama sytuacja, czy to kable wysokiego napięcia do wymiany, czy może cewka zapłonowa?jak to sprawdzić?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sie 18, 2009 19:21

mlek0 pisze:czy to kable wysokiego napięcia do wymiany, czy może cewka zapłonowa?jak to sprawdzić?
jeśli wymieniłeś świece i dale to samo to winne mogą być i przewody i cewka
cewkę można pomierzyć omomierzem ale ja bym zaczął od wymiany przewodów WN, zerknij też na kopułkę rozdzielacza zapłonu (czy nie popękana jest i jak styki w niej wyglądają) i na palec w nim - na styki na nim, nie zaszkodzi od razu przeczyścić drobnym papierem


:-k ...

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: mlek0 » śr sie 19, 2009 18:25

kable wymieniłem palec i kopułe na 2 swiecach słaba iskra a na kolejnych 2 zanika wiec co to moze byc ?? nadal nie odpala ani na LPG anie na BP



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sie 19, 2009 21:57

mlek0 pisze:palec i kopułe na 2 swiecach słaba iskra a na kolejnych 2 zanika wiec co to moze byc ?
wiesz co? miałem podobny przypadek w mk2, powodem tego był za duży luz osiowy na aparacie (cała ośka z palcem i resztą chodził na boki) czyli jak trafiło to była iskra, jeśli oska (z palcem) za bardzo się odsunęła na "bok" od środka kopułki - to zwiększała się szczelina pomiędzy stykiem palca a stykiem kopułki i stąd była słabsza iskra na wybranych świecach

[ Dodano: 09-08-19, 21:57 ]
dodam że wymiana aparatu na inny (lepszy ) pomogła


:-k ...

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: mlek0 » czw sie 20, 2009 13:13

dodam że wymiana aparatu na inny (lepszy ) pomogła
za kable zabuliłem 200zł za kopułe i palec łącznie 60zł i to było ze srednije półki podobno moze byc to cewka dzis to sprawdze



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt sie 21, 2009 21:44

mlek0 pisze:za kable zabuliłem 200zł za kopułe i palec łącznie 60zł i to było ze srednije półki podobno moze byc to cewka dzis to sprawdze
watpie zeby to byla wina cewki, zanim kupisz to lepiej znajdz kogos kto ma golfera i podmien.



Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: mlek0 » wt sie 25, 2009 19:18

PISZE bo udało mi sie wykryć usterkę tego po wykręceniu cewki okazało sie ze była klejona i przy deszczu złapała wilgoć co za tym idze poszło mi prawie cały zapłon dorwałem zapłon na giełdzie za 50zł prawie nowy xD i cewke za 70zł wymieniłem i wydawało sie ze było by gites ale dodam ze wcześniej wymieniłem kable i duperele dzis wpadłem na pomysł zeby dac stare kable i okazało sie ze jeden kabel z tych niby NOWYCH jest trafny gdy pokazałem paragon zeby mi je wymienili i zwrocili kase bo 200zl piechota nie idze sprzedawca z AUTOPARTNERA MOWI że to nie jego brocha ..... znim sie później rozlicze mniejsza z tym czyli podsumowując jesli bedziecie mili takie same objawy sprawdzajcie to wykręcając z 2 auta najlepiej te czesci i zobaczcie czy jest różnica jesli nie ma zacznij ta od podstaw swiece kopuła zapłon ,kable, palec az bedzie gites a i nie ustawiajcie na opozniony zapłon jesli macie swiece dobite lub kable bo beda takie objawy nawet przy niskich wiatrach xD



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 285 gości