silnik gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Carter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:21
Lokalizacja: warszawa

silnik gaśnie

Post autor: Carter » czw lut 02, 2006 12:46

Witam wszystkich
trzy miesiące temu kupiłem golfa MK II GT 1.8 RP. Na dzień dzisiejszy włożyłem juz w samochód 1600 (głównie w silnik) zł. Wymienione wszystkie płyny, filtry, kolektor ssący i uszczelka, świece, przewody, itp. Od jakiegos czasu mam poważne problemy z silnikiem tzn- zauważyłem, że powyżej 4tys obrotów nie trzyma mocy, a wczoraj podczas jazdy silnik zupełnie odmówił posłuszeństwa, obroty spadały do 100-200, odbijało i znowu spadało, w końcu gasł. Po odpaleniu znowu to samo a silnik zupełnie stracił moc i niestety jazda się zakończyła. Przeczekałem jakis czas i dojechałem bez problemu do domu. Dzisiaj rano odpalił (z tym nie ma problemu i jakos dojechałem do pracy ale bylo czuć, że nie jest rewelacyjnie) - jeżeli macie jakies pomysly to dajcie znać!!!

pozdrawiam
Carter



Awatar użytkownika
JedEn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: www.wagens.pl
Kontakt:

Post autor: JedEn » czw lut 02, 2006 13:14

Carter, sprawdz sonde lambda, czesto pada w golfach, na rozgrzanym silniku bede problemy z jazda, samochod odmawia posluszenstwa...



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw lut 02, 2006 17:18

witam
może układ paliwowy.
albo zatkane, albo pompka siada.
pozdro.

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 16:21 ]
a co do sądy to niewiem czy to ona, może??.
sąda ustala skład mieszanki, jak padnięta to wtedy doi paliwo wiaderkami.



jurek22a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 21:30
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: jurek22a » czw lut 02, 2006 23:47

Nie ma co wrózyć z fusów Jedź na diadnostykę komputerową (jesli masz złącze)



Awatar użytkownika
krzysiek_morski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:13
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: krzysiek_morski » pt lut 03, 2006 00:00

To może być wina paliwa (woda w paliwie) sam to przeżyłem.Gdzie ostatnio tankowałeś. Po takich mrozach nie wiadomo ile wody się skropliło.



Carter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:21
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Carter » pt lut 03, 2006 12:05

dzięki Panowie
na pewno pod skalpel pójdzie jako pierwsza sonda lambda. Najgorsze jest to, że robię samochód u mechanika ,który jeździ takim samym golfem (mówiłem mu juz o problemie trzy razy), a mam ciągle wrażenie, że działa on na czuja. Wymienimy to, wymienimy tamto i niedługo cały silnik wymienię, a problem pozostanie, nie wspomne juz o cenie finalnej jaka mnie wyniesie za golfa.
Oczywiście zczytuję wasze uwagi pilnie i chyba mu karteczkę zaniosę co moze byc nie tak.

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 12:12 ]
Witam
no i znowu po kolejnych wymianach - okazało się, że sonda lambda jest ok i silniczek krokowy też. Podobno padł czujnik temperatury i mam teraz nowy i jak na razie jeździ bez zastrzeżeń, aczkolwiek wczoraj przez krótki moment obroty zaczęły znowu szaleć. Przy okazji okazało się, że poduszka pod silnikiem byla od innego, słabszego modelu i trzeba było ja wymienić i jeszcze pare innych rzeczy. Ogólnie statystyka jest taka, że na dzień dzisiejszy, po dwumiesięcznym użytkowaniu golfa wydałem na niego 2 tys złotych i nie wiadomo czy to koniec.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości