Luźny żółty przewód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dannovan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 18:36
Lokalizacja: z daleka

Luźny żółty przewód

Post autor: Dannovan » śr sie 19, 2009 20:19

Witam

Mam przed sobą dłuższą trasę, więc postanowiłem przeglądnąć co i jak z płynami w aucie.
Wszystko jest dobrze, poza tym, że zauważyłem źle dokręconą nakrętkę do zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego. Odkręciłem ją i okazało się, że była nakręcona na luźny przewód, który jest na zdjęciach poniżej. Dokręciłem nakrętkę tym razem porządnie (płyn jest w porządku). Jednak ciągle zastanawiam się do czego może służyć ten luźny przewód.
Dodam, że kilka dni temu byłem u mechanika, który wymienił mi pęknięty wężyk, który idzie gdzieś obok turbiny i przekręconą śrubę do spuszczania oleju, przez co miałem ubytek 1l oleju na tydzień. Kazałem mu przeglądnąć także inne podzespoły, być może podczas odkręcania nakrętki musiał zakręcić ją na końcówkę tego przewodu. To tylko moje domysły.

Pytanie moje jest następujące: Do czego powinien być ten przewód przypięty, zaglądałem gdzie mogłem ale żadnych pomysłów nie mam.
Dodam, że jest to Golf MK4 85kW 1.9 TDi.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sie 19, 2009 20:22 przez Dannovan, łącznie zmieniany 3 razy.



Robfor5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 10:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Robfor5 » śr sie 19, 2009 21:04

Tak się zastanawiam, czy Ty przypadkiem nie masz Webasta?
Jeżeli tak to jest to przewód do jego diagnostyki.



Dannovan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 18:36
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Dannovan » śr sie 19, 2009 21:27

Tak mam Webasto, w takim razie rozumiem, że mam się nie przejmować i znalazł się on tam przypadkiem a zakrętka zbiorniczka była źle dokręcona a dokładnie dokręcona na nim.



Robfor5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 10:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Robfor5 » śr sie 19, 2009 21:55

Dokładnie tak.



Dannovan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 18:36
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Dannovan » śr sie 19, 2009 22:27

Dziękuję za pomoc :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości