Przepływomierz 1,3 Naprawa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzyb_ek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 28, 2008 15:46
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Przepływomierz 1,3 Naprawa

Post autor: grzyb_ek88 » pn sie 17, 2009 16:53

Mam pytanie czy da sie jakos rozebrac przeplywomierz z 1,3 poniewaz strzelil mi na gazie i wygial zapadke przeplywomierza ;/ szukalem tematu ale nie moglem znalesc i gdzie moze byc przyczyna strzelajacego gazu? z gory dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn sie 17, 2009 16:57

grzyb_ek88 pisze:zukalem tematu ale nie moglem znalesc i gdzie moze byc przyczyna strzelajacego gazu?
pierwsza sprawa to super-sprawny układ zapłonowy, czyli świece, kable WN, kopułka i palec. LPG jest bardzo wrażliwy na niedomagania układu zapłonowego, wtedy będzie strzelał, kichał prychał itp.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grzyb_ek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 28, 2008 15:46
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: grzyb_ek88 » pn sie 17, 2009 18:32

kopulka i palec sa praktycznie nowe czyli swiece i kable dzieki wielkie patrze przeplywomierz to cale szczescie nie taki duzy koszt na allegro kolo 80/100zl musze na szrotach poszukac ale pierwszo sprobuje sam to naprawic :) dzieki za pomoc



pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » wt sie 18, 2009 08:55

jeżeli to ta klapka i będzie można ją wymienić to daj znac
ja mam uszkodzony ale klapka jest
Jezeli były strzały to ten czujniczek co jest w takim plastikowym koszyczku sie urywał
u mnie tak było
Koszt faktycznie nie jest duzy, ale jak sie zakłada któryś z kolei to sie kaska mnoży
ja założyłem klape przeciw wybuchowa i na razie jest ok



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 18, 2009 09:02

grzyb_ek88, gdzieś opisywałem, nie mogę znaleźć. W skrócie: denko przepływomierza jest zanitowane i ma brzegi zalane elastyczną masą, trzeba te nity wywiercić, wyjąć denko. Potem to już mechaniczna robota mająca na celu takie ustawienie klapki żeby nie ocierała. Coś trzeba będzie naprostować, a na oś. być może odpowiednie cienkie podkładki dystansowe. Wcześniej jeszcze trzeba podważyć i zdjąć plastykową pokrywkę co jest od góry, i wykręcić potencjometr który tam jest, żeby go nie uszkodzić przy prostowaniu. W sumie nic trudnego tylko trochę czasu trzeba na dobre naprostowanie ośki (to ona raczej w ułożyskowaniu się krzywi - nie sama klapka bo ta jest solidna.
Na koniec denko przykręcasz małymi wkrętami samogwintującymi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
grzyb_ek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 28, 2008 15:46
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: grzyb_ek88 » wt sie 18, 2009 10:28

Dzieki wielkie koledzy pobawie sie moze i uda sie zrobic :) a klapka przeciw wybuchowa? Na jakiej zasadzie i gdzie to sie wstawia?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 18, 2009 10:39

są takie odpowiednie, klapka antywybuchowa łącznie z gumowym pierścieniem antywybychowym. Jedną stroną nakładasz na wyjście przepływki i mocujesz 3 wkrętami, z drugiej strony zakłada się na to rurę od wtrysku i mocuje opaską. W 100 procentach nie zabezpieczysz tym przepływomierza ale zawsze coś. Być może trzeba będzie rurę od wtrysku skrócić po założeniu tego zabezpieczenia bo się inaczej będzie chciała zgiąć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
grzyb_ek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 28, 2008 15:46
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: grzyb_ek88 » wt sie 18, 2009 17:37

aha rozumiem zostanie napewno to zrobione na dniach, przeplywomierz zostal zrobiony tak jak doradzaliscie dzis na wieczor jak silikon wyschnie zostanie zalozony na samochodzie i sprawdzony czy dziala jak powinien... dzieki wielkie za pomoc (jestem winien <pifko>)
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2009 17:37 przez grzyb_ek88, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości