temperatura jeszcze raz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

temperatura jeszcze raz

Post autor: ufok79 » czw lut 02, 2006 13:25

sporo sie naczytalem informacji na ten temat na forum ale nie do konca wiem co u mnie nawala;/

no wiec od pazdziernika, czyli odkad mam mojego Golfika NIGDY wskazowka temperatury nie osiagnela 90stC. Ani w listopadzie na kilkusetkilometrowej trasie w Niemczech ze srednia predkoscia ok 120 km/h (max 70stC) ani na ok 20 km trasach do pracy z predkoscia ok 60km/h. podobno te silniki bywaja "chronicznie niedogrzane" ale to juz chyba przesada;/

wczoraj po powrocie z pracy wskazowka nie pokazywala nawet 70stC. sprawdzilem tez rury od chlodnicy i gorna byla ciepla ale nie goraca a dolna ledwo letnia. Ogrzewanie wlaczam najczesciej na 1 i dmuchawe tak samo.

mysle nad wymiana termostatu ale wole sie upewnic bo po co mam sie pchac w dodatkowe koszty jezeli sie okaze ze "ten typ tak ma".

bardzo prosze o opinie uzytkownikow golfikow z silnikami tdi



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 02, 2006 14:42

ufok79 pisze:wczoraj po powrocie z pracy wskazowka nie pokazywala nawet 70stC. sprawdzilem tez rury od chlodnicy i gorna byla ciepla ale nie goraca a dolna ledwo letnia
Ja tdi nie mam ale głos zabiorę. Więc najpierw zrób co najprostsze - nagrzej silnik w trakcie jazdy do tych 70 stopni, a potem na postoju do wyższej temp. (jak sie uda) I jeśli będzie ponad 80 wtedy zacznij dotykać węży. A wentylator Ci się kiedyś załczył?? Jeśli tak to przy jakiej temperaturze?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » czw lut 02, 2006 15:30

W moim TDI po nagrzaniu cały czas trzyma 90st. nie ważne czy miasto czy trasa.
Jedynie teraz gdy byly mrozy po 20st to po nagrzaniu do 90 st gdy jechałem przez kilka kilometrów jakies 30km/h temp. spadała do 70 st. A poza tym zawsze nagrzewa sie do 90 i tak zostaje!
pozdrawim



jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » czw lut 02, 2006 15:36

Latem w trasie to widziałem 90 stopni i tak było cały czas.W mieście na krótkich odcinkach jak włacze dmuchawę i teraz zimą to ledwo wskazówka drgnie.Termostat był zmieniany.pozdro



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw lut 02, 2006 15:36

Wcale ten typ tak nie ma i żaden typ VW tak nie ma...

WYMIEŃ TERMOSTAT...koszt ok. 30 PLN firmy VAHLER...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

marcinck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 12:43
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: marcinck » czw lut 02, 2006 15:47

miałem to samo ale w benzynie 1.8 od kąd kupiłem golfa temp. nie wzrosła mi powyżej 70 stopni wczoraj kupiłem termostat WHALERA w Fota na Barci Mieroszewskich w Sosnowcu bo z tego co wiem to jestes z Sosnowca. No i zabrałem sie za wymiane 4 godzinki i stracone nerwy:) ale po wymianie kilka minut troche pogazowałem i doszło do 90 stopni po czym wentylator sie właczył wieć wszystko ok juz jest.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw lut 02, 2006 16:12

Jak wyzej koledzy pisza termostat wymien. jak nie dasz rady to za wymiane max 30zl biora.. to jakas chroniczna przypadlosc wszystkich aut sprowadzanych ze termo padniete..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » czw lut 02, 2006 19:58

dzieki za odpowiedzi;) co do wentylatora to niestety nie sprawdzalem czy sie kreci a dogrzac go teraz do 80 stopni to mi sie wydaje niemozliwe skoro w pazdzierniku ledwo do 70 dochodzil.

dzisiaj padl mi niestety amorek z tylu i wymienie od razu ten termostat. sam nie dam rady ale juz kupilem wahlera za 30 zl (do marcinck: tez na Br Mieroszewskich ale w Simex'ie) i tylko rozejrze sie za tanim warsztatem.

Przy okazji kupilem amorki Bilsteina gazowo-olejowe 109zl/sztuke. Mam nadzieje ze to dobry wybor i wytrzymaja troche dluzej niz 2 latka:)



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw lut 02, 2006 21:10

zanim się naciągniesz na koszty to zmierz termometrem (który mierzy wysoką temperaturę) temperaturę płynu w zbiorniczku wyrównawczym po nagrzaniu silnika. Może poprostu coś z czujnikiem jest nie tak i pokazuje za mało. Jak będziesz zmieniał termostat to polecam Wahlera, też ostatnio taki zakładałem i jest ok :)


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » ndz lut 05, 2006 01:05

dzisiaj wymienialem amortyzatory i przy okazji w warsztacuie sprawdzali termostat. po rurach od chlodnicy i temperaturze nawiewu wyszlo ze raczej dobry.

teraz postaram sie sprawdzic czujnik temperatury. slyszalem ze taki oryginalny kosztuje prawie 90zl. moze ktos kupowal zamiennik - bede wdzieczny za informacje gdzie szukac i czego:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości