Wąż od odmy, zmniejsza się poziom oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

IIgrzesiekII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:32
Lokalizacja: Bogatynia

Wąż od odmy, zmniejsza się poziom oleju

Post autor: IIgrzesiekII » sob sie 15, 2009 12:22

Cześć, mam taki problem. Przedwczoraj zaglądnąłem pod maskę (co jakiś tydzień-dwa to robię, przed myciem). Sprawdziłem olej, było 5mm pod kreska minimum a 1400 km wcześniej dolałem 1l oleju (mobil 10W40). Porozglądałem się w komorze silnika i oglądałem sam silnik (w celu zobaczenia wycieku) i tak po chwili strasznie zaniepokoił mnie wąż od odmy (prowadzi do filtra powietrza, pewnie to się jakoś fachowo nazywa). Był cały pogryziony (1-2 miesiące wcześniej miałem "lokatora" który pogryzł mi 2 węże od pompy wody (oczywiście wymieniłem)). Była dziura na dziurze a przy samym dole, były ślady oleju (nie za wiele ale ręce dało się wybrudzić). Wyczyściłem i tymczasowo zakleiłem specjalną taśmą. Czy to przez to może ubywać oleju ? w tygodniu postaram się najszybciej wymienić ten wąż. Co jeszcze mogę zrobić ?

[ Dodano: 17 Sie 2009 01:20 ]
I jak ? wie ktoś czy to przez to ubywa mi oleju ?



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » pn sie 17, 2009 12:24

Generalnie odma jest nad poziomem oleju więc conajwyżej jakaś mgiełka może się wydostawać (na podziałce tego niezauważysz nawet pod długim czasie). Litr oleju po półtora tysiąca km to jest poważniejsza sprawa. Posprawdzaj ciśnienie na cylindrach i próbę olejową, potem będziemy myśleć.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

IIgrzesiekII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:32
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: IIgrzesiekII » pn sie 17, 2009 17:32

Zakleiłem bardzo mocno i szczelnie ten wąż, przejechałem 200 km i poziom oleju dalej taki sam. Ale oczywiście podjadę, zobaczą go i po kłopocie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 334 gości