[Mk III] sciaga do lewej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kemoT1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 15, 2009 23:01
Lokalizacja: polska

[Mk III] sciaga do lewej

Post autor: kemoT1984 » ndz sie 16, 2009 16:28

siema wszystkim!!

troszke tu narazie sie krece po tym forum i nie wiem czy dobrym miejscu zamieszczam swoje pytanie...ale z czasem dojde do tego choc na poczatek musze dojsc do tego co jest nie tak z moim autem.

jezdze golfem III 1.9tdi 95' 3D i ciagnie mnie do lewej.niedawno mialem mala przygode ktora przytrafila mi sie na drodze.moze opisze po krotce co sie takiego stalo to ulatwi wam to w pomocy za ktora z gory wielkie DZIEKI!!jadac autem na zakrecie w prawo uderzylem lewym przednim kolem w kraweznik<na skreconych kolach w prawo >uderzenie na tyle mocne ze zgielo stary wachacz i wyrwalo polos(uderznie przy predkosci 30-40km/h).wachacz wymieniony tyle ze ten wachacz ma sworzen zamocowany na stale w porownaniu do prawej strony gdzie tam jest mozliwosc samej wymiany sworznia<moze to ma jakies znaczenie?>.wymienilem wszystkie cztery amorki na nowe,przeminione zostaly kola z przodu na tyl, wywarzone.ustawiona zbierznosc...i teraz jesli chodzi kont pochylenia kola to mowia mi w warsztacie ze nie ma takiej moziwosci,bo nie ma tej lezki na amorku do regulacji..w starych tez nie bylo.auto hamuje prosto przy puszczonej kierownicy.dosc znacznie odczuwam to sciaganie, a przy wiekszej predkosci juz jest nieciekawie.lewa opone tnie na zewnatrz.prawa minimalnie od wewnatrz.cisnienie w oponach prawidlowe.niedlugo mam zamiar zdjac te felgi(jedna z nich ta ktora byla trafiona dostala niezlego kopa i jest obecnie na prawej stronie z tylu) i zalozyc 4 inne kola na chwile by wyeliminowac wine samych kol.najgorsze jest to ze przy wolnej predkosci nawet jak ruszam widze jak odrazu odbija mi kierownice w lewo jakby cos nadawlo taki kierunek??????jesli jestescie w stanie podsunac mi wiecej pomyslow a pewnie jest ich duzo piszcie smialo za co dziekuje!!kazda podpowiedz bedzie dla mnie wazna!!pozdr!!!
Ostatnio zmieniony ndz sie 16, 2009 20:54 przez kemoT1984, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: sciaga do lewej

Post autor: doggie » ndz sie 16, 2009 18:18

kemoT1984 pisze:lewa opone tnie na zewnatrz.prawa minimalnie od wewnatrz.
jak tnie ci tak opony to geometria i zbieżność do poprawki ale chyba u innego mechaniora



Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13145
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » ndz sie 16, 2009 20:54

Witaj na forum, zapoznaj sie z regulam9inem pkt 3 precyzowanie tematu np: [mk IV] bije koło

Po trzecie zły dział odsyłam do technicznego, ale zapewne panowie wyżej podali odpowiedź.


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

kemoT1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 15, 2009 23:01
Lokalizacja: polska

Post autor: kemoT1984 » pn sie 17, 2009 00:42

tak czulem ze zle trafiony dzial,nastepnym razem postaram sie lepiej;)
jesli chodzi o stuk faktycznie cos takiego zauwazylem ...bardzo ciezko jest uslyszesc ale tak jest stuk.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 17, 2009 11:47

kemoT1984, wywnioskowałem z pierwszego postu, że zawieszenie zostało naprawione m. in. wyeliminowane wszystkie luzy, więc jeżeli faktycznie tak jest to jeżeli tnie ci opony to geometria i zbieżność do poprawki, nie sądzę aby uszkodzony przegub (wewnętrzny lub zewnętrzny) powodował "cięcie" opon aczkolwiek w 100% nie można tego wykluczyć



kemoT1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 15, 2009 23:01
Lokalizacja: polska

Post autor: kemoT1984 » śr sie 19, 2009 00:48

>>mettenos<< wszystko pieknie sztywno siedzi luzow nie ma, pojade w inne miejsce moze faktycznie cos nie tak z ta geometria jest.mysle zeby zmienic kola na inne tak na chwile by byc pewien ze nie jest pwodem ktoras z alufelg....zastanawiam sie nad maglownica,moze ona dostala w piz.. i cos nie tak moze z nia jest??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 160 gości