wymiana oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wymiana oleju

Post autor: Forester » czw lut 02, 2006 12:02

lepsze dla silnika czestsze wymiany oleju mineralnego czy zadsze polsyntetyka? i jakie terminy, bo jesli dla polsyntetyka przyjmiemy 15tkm lub 1rok, to kiedy wymieniac mineral?

i jeszcze drobne pytanko - chcialbym spooscic troche oleju, gdzie jest do tego korek? gdzies pod silnikiem? jak wyglada? i kolo czego sie znajduje? do odkrecania trzeba jakiegos specjalnego klucza?
dzieki, pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » czw lut 02, 2006 12:07

Pod silnikiem, a dokładniej pod miską oklejową, wygląda jak śruba.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lut 02, 2006 12:29

lukaszww pisze:Pod silnikiem, a dokładniej pod miską oklejową, wygląda jak śruba.
a jeszcze dokładniej to na misce olejiwej jest korek(klucz 13 lub 14 oczkowy)


:-k ...

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: wymiana oleju

Post autor: pieko » czw lut 02, 2006 13:00

Forester pisze:lepsze dla silnika czestsze wymiany oleju mineralnego czy zadsze polsyntetyka? i jakie terminy, bo jesli dla polsyntetyka przyjmiemy 15tkm lub 1rok, to kiedy wymieniac mineral?

i jeszcze drobne pytanko - chcialbym spooscic troche oleju, gdzie jest do tego korek? gdzies pod silnikiem? jak wyglada? i kolo czego sie znajduje? do odkrecania trzeba jakiegos specjalnego klucza?
dzieki, pozdro!!
Ja olej wymieniam co 15tysia km. nie zaleznie jaki to jest olej, czy minerał czy półsyntetyk
A jezeli chodzi o ten spust oleju ,to tak jak moi przedmówcu mówia w dnie miski olejowej znajduje sie korek spustowy w postaci sruby i moze on byc skierowany do dołu albo w bok.Zalezy jaka masz miche.Pozdro.



krisszyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 02, 2005 18:03
Lokalizacja: besko

Post autor: krisszyb » czw lut 02, 2006 13:13

ja wymieniam olej co 10tkm i wg. mnie tak minerał jak i półsyntetyk powinno się wymieniać po takim samym przebiegu. Wiem z doświadczenia iż większość wymienia jednak co 10tkm i jest najczęściej półsyntetyk (pod warunkiem że nie chodził wcześniej na mineralnym).
oleju to raczej nie radził bym upuszczać przez korek tylko pojechać do najbliższego warsztatu i troszkę odessac gdyż przez korek raczej cieżko ucelowac ile spuścic,wiem bo sam miałem taki problem.



wara99

Post autor: wara99 » czw lut 02, 2006 14:25

co 10 tysi wymiana taki czy inny olej.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 02, 2006 14:32

Jak już pisali koledzy to czy mineralny czy inny nie ma nic wspólnego z czestotliwością wymian, a wymieniać powinieneś tak jak pisałeś a możesz pomiędzy 10 a 15 kkm lub rok. A gdzie jest korek to już mam nadzieje, że z poprzednich opisów wiesz.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw lut 02, 2006 14:48

a ile kiliometrow po wymianie olej robi sie czarny?

niedawno auto bylo w warsztacie, min wymiana oleju - po 170 km olej czarny, wydawalo mi sie ze jak wymienialem poprzednio u znajomego mechanika to dosyc dlugo utrzymywal bursztynowy kolor , nie pamietam ile km ale napewno dluzej - moze koles w warssztacie wcale oleju nie wymiel? tylko dolal(0,5cm ponad max).... i stym sie wiaze kolejne pytanie:

czy nadmiar oleju moze uszdzic pompe olejowa?
dzieki, pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 02, 2006 14:53

Forester pisze:a ile kiliometrow po wymianie olej robi sie czarny?
a nawet po 50 km jak silnik stary
Forester pisze:czy nadmiar oleju moze uszdzic pompe olejowa?
pompe nie - tylko spalanie oleju wzrośnie



krisszyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 02, 2005 18:03
Lokalizacja: besko

Post autor: krisszyb » czw lut 02, 2006 14:57

u mnie olej to czrny robi się zaraz jak zapale auto, ale to diesel i podobno tak ma być, a u ciebie w benzyniaku olej powinien byc w miarę ładny prawie do następnej zmiany. Nadmiar oleju pompy to raczej nie uszkodzi ale może wypchnąc olej gdzies indziej.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw lut 02, 2006 15:00

chyba ciezko mi wyjasnic o co mi chodzi :hmm:
Adamtd pisze:Jak już pisali koledzy to czy mineralny czy inny nie ma nic wspólnego z czestotliwością wymian, a wymieniać powinieneś tak jak pisałeś a możesz pomiędzy 10 a 15 kkm lub rok.
myslalem ze to ma jakies znaczenie bo:

mineral tanszy- mozna czesciej wymieniac, powiedzmy 10tkm - wiec w sumie jezdzi sie na "czystszym" oleju niz gdybym lal polsyntetyk co 15tkm, tylko nie wiem czy dla zywotnosci silnika ma znaczenie: mineral czy polsyntetyk - tylko chyba tu chodzi o czestotliwosc wymian.

i jeszcze jedno: teraz sobie dopiero przypomnialem ze jak kupowalem auto to koles mi mowil ze mineral jest zalany, a ja 3 raz wymienialem olej na ... polsyntetyk i jak dotad wyciekow nie ma (poza uszczelniaczem walka rozrzadu) - moze to swiadczyc ze silnik jest w bdb stanie ?
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw lut 02, 2006 15:33

Dlaczego zmieniłeś na inny olej ??? Trzeba było lać tej samej marki i klasy...no chyba że był to Superol:):):)

Za częste wymienianie oleju też nie jest dobre...bo olej nabiera prawidłowych właściwości smarno-chłodzących po ok. 2000 km od wymiany (nie znaczy, że wcześniej ich nie ma tylko że wtwdy ma najlepsze)...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw lut 02, 2006 15:45

Michael G60 pisze:Dlaczego zmieniłeś na inny olej ??? Trzeba było lać tej samej marki i klasy...no chyba że był to Superol:):):)

Za częste wymienianie oleju też nie jest dobre...bo olej nabiera prawidłowych właściwości smarno-chłodzących po ok. 2000 km od wymiany (nie znaczy, że wcześniej ich nie ma tylko że wtwdy ma najlepsze)...
pewnosci ze zmienilem z minerala na syntetyk to tez nie mam, bo to byla tylko taka sugestia handlarza ze moge do niego lac mineral. metki zadnej nie bylo, a na liczniku niecale 100tkm wiec zalalem polsyntetykiem lotosa, potem 2X mobila,

slyszalem ze mobil sie "popsol" wiec moze nastepnym razem wleje cos innego (castrol, shell)


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw lut 02, 2006 16:05

Wlej VALVOLINE - sprowadzany z Holandii a Castrol, Shell, Mobil - to wszystko rozlewane w Polsze jest...
Może być i LOTOS - ludzie wciskają kit że np. na Lotosie silniki się zacierają...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości