[MK2] Nie pali na jeden gar ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

7Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 17, 2006 19:55
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: 7Sylwek » śr lut 01, 2006 19:07

Ja mam silnik 1.3 MH z automatycznym ssaniem i mam pytanie czy aby włączyć ssanie należy nacjsnąć raz do końca pegał gazu przed włączeniem zapłonu czy po, bo w instrukcji piszą,że przed. (gaz do końca i puścić, zapłon, rozrusznik)



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » śr lut 01, 2006 21:42

7Sylwek pisze:Ja mam silnik 1.3 MH z automatycznym ssaniem i mam pytanie czy aby włączyć ssanie należy nacjsnąć raz do końca pegał gazu przed włączeniem zapłonu czy po, bo w instrukcji piszą,że przed. (gaz do końca i puścić, zapłon, rozrusznik)
Dokladnie tak.Ja tak odpalam od zawsze.Ale wydaje mi sie ze zapłon to tu nic do rzeczy niema bo poprzez te nacisniecie gazu przymyka sie przepustnica(wyraznie to slychac).JA najpierw zalaczam zapłon potem naciskam i puszczam gaz i heja.
Pozdro...


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
krystian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt paź 12, 2004 00:53
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: krystian » czw lut 02, 2006 00:37

Ja juz sobie poradzilem z problemem. Pomoglo przeczyszczenie gaznika i regulacja ... pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc ...



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » śr lut 08, 2006 20:52

ja mam golfa III ABD na jednopunktowym wtrysku i mam zupelnie ta sama sytuacje ,nie mam zielonego pojecia co to jest



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » czw lut 16, 2006 16:26

kurcze ja z tym problemem walcze juz od dawna i dalej nic, mam silnik 1.8 monowtrysk oznaczenie silnika to RP, aha autko glof 2 GT, i normalnie nie wiem co jest grane, jak zimny to zazwyczaj dobrze pali, czasami gasnie, jak cieply to po zatrzymamiu sie autko juz zaczyna swirowac, obroty spadaja az w koncu gasnie, zapalam go a tu znowu lipa i tak w kolko, podczas jazdy jest ok, z wyjatkiem wolnej jazdy na pierwszym biegu bo problem znowu wraca. nie wiem teraz czy to gdzies w silniku mi cos nawalilo czy w elektryce ale problem jest taki ze mechaniory nie moga tego znalezc.Swiece nowe boscha, kable nowe (wysokiej jakosci), cisnienie w cylindrach 12, guma pod wtryskiem dobra. Moze to czujnik Halla? Aha zauwazylem ze leci mi woda ( bo po zapachu nie sadze aby to byla benzyna z tlumika a uklad wydechowy wyglada na szczelny) a i jeszcze jedno zapala mi sie kontrolka od silnika (ta zolta) ale po wcisnieciu sprzegla jak obroty spadna kontrolka gasnie, i tak na okraglo, pomoga odpiecie klemy i ponowne podlaczenie, ale przeciez nie moge tak non stop robic. Prosze doradzcie cos :cry:


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

racer18

Post autor: racer18 » sob lut 18, 2006 20:12

Sprawdź ciśnienie na cylindrach bo może olejem zarzucać świece z głowicy lub spod tłoczka i czasem takie objawy mogą być właśnie dzięki temu. Inna możliwość sprawdzenia to zamiana świecy i przewodu z sąsiedniego cylindra (długość powinna pasować) i wtedy sprawdzić po zdjęciu którego przewodu trąca bardziej silnikiem, jak zmieni się cylinder to masz odpowiedź. Jeśli kopułka z palcem zmieniona, gaźnik jest ok i ta czynność którą opisałem nie pomoże to sprawdź cewkę.
Pozdro...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości