Brak wskazania poziomu paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Brak wskazania poziomu paliwa

Post autor: bartas_pn » śr lut 01, 2006 16:18

Witam!

jak kupilem 3 miesiace temu golfa do dopiero po czasie zauważyłem (może ze względu na inst. gazową:))ze wskazówka od paliwa stoi w bezruchu(0). Wiem, że jeśli czujnik poziomu jest zepsuty to trzeba go wymienić z pompka, a to jest spory wydatek. Możliwe że zepsuł sie sam wskaźnik na desce? ale czy jego i nie trzeba wymienić ze w-tkimi licznikami?? co radzicie? jak to sprawdzic? ktoś kto jest z Poznania może wie gdzie można dostać te części "osobno"?
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2008 10:50 przez bartas_pn, łącznie zmieniany 1 raz.



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » śr lut 01, 2006 16:47

Mam podobny proble, wskazóweczka z benzyny ledwo mi się przesówa jak zatankuje za 50 zł.

Pytałem o to i ktoś mi napisał że wina leży po stronie kierowcy :)

Jak ma sie LPG to zazwyczaj tankuje się porcje benzyny tylko żeby odpalić i nic pozatym, i wtedy pływak śnieżeje, robi się na nim jakis osad od nie używania i się zawiesza w pozycji w ktorej leży najczesciej... czyli na minimum :D

Jedyna rada... wymienić albo wyczyscic pływak i tankować wiecej benzyny niż na przeżycie.

Kosz wymiany pływaka to okolo 100-150 zł zależy gdzie.
Jak LPG masz w oponie zapasowej to jest cięższe dojscie do baku ponoć i koszty rosną.

Nowy pływak nie jestem pewien ale na allegro pewnie bedzie.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » śr lut 01, 2006 18:42

dochodzi jeszcze taka sprawa u mnie, ze tankowałem do pełna, a wskazówka w żadnym wypadku nawet nie drga, zawsze nieruchomo na rezerwie



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 18:54

Jak zgaszony masz samochodzik to z tej rezerwy opada jeszcze troche?



bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » śr lut 01, 2006 21:27

bongo102 pisze:Jak zgaszony masz samochodzik to z tej rezerwy opada jeszcze troche?
NIE wskazówka lezy nie ruchomo, opiera sie n atym "patyczku" i nigdy nawet nie dgra. Co o to jest chłopaki?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 21:33

A wez sprawdz czy czasem nie masz gdzieś braku styku na kabelkach idących ze zbiornika paliwa.Przy samym baku.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 01, 2006 21:38

bartas_pn pisze:
bongo102 pisze:Jak zgaszony masz samochodzik to z tej rezerwy opada jeszcze troche?
NIE wskazówka lezy nie ruchomo, opiera sie n atym "patyczku" i nigdy nawet nie dgra. Co o to jest chłopaki?
ano sprawdz przy zbiorniku czy przewody sie nie odlaczyly lub nie zasniedzialy styki ewentualnie odzukaj przewody od wskaznika (tez przy zbiorniku) odlacz je od plywaka i zewrzyj jesli ruszy sie wskaznik to znaczy ze cos nie tak z plywakiem



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 21:47

kesier pisze: ano sprawdz przy zbiorniku czy przewody sie nie odlaczyly lub nie zasniedzialy styki ewentualnie odzukaj przewody od wskaznika (tez przy zbiorniku) odlacz je od plywaka i zewrzyj jesli ruszy sie wskaznik to znaczy ze cos nie tak z plywakiem
A czemu cytujesz prawie kropka w kropke moją wypowiedz?Nic innego nie przychodzi ci do głowy?



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 01, 2006 21:52

a nie przyszlo Ci wlasnie do glowy ze moglismy pisac jednoczesnie i w trakcie kiedy ja otworzylem ten temat to twojej wypowiedzi jeszcze nie bylo popatrz na czasy wyslania zwykly zbieg okolicznosci



Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kal-el » śr lut 01, 2006 21:52

U mnie osobiście też wskaźnik paliwa nie działa.Bardzo szybko spada na rezerwe potem się podnosi i praktycznie długo na niej siedzi.Cholera wie ile jest zupy w baku.Z tego co widze to typowa fabryczna wada golfa III.Za dużo podobnych przypadków widziałem...szkoda



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 21:56

kesier pisze:a nie przyszlo Ci wlasnie do glowy ze moglismy pisac jednoczesnie i
Przyszło,ale różnica jest 5 minut.O.k.nieważne.



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » czw lut 02, 2006 16:06

ja tez tak miałem tankowałem i nic pojechałem do autoelektryka i wina leżała po stronie przewodów także najpierw to sprawdz pozdro


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

synojca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:59
Lokalizacja: MALOPOLSKIE

Post autor: synojca » czw lut 02, 2006 16:12

A tak przy okazji czy da się jakoś dodatkowo zrobić lamke do rezerwy.
Bo oryginalnie w większości nie ma.
Chyba że ma się liczniki od SEATA.



piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: piotrek111 » czw lis 13, 2008 23:24

Witam. Odgrzebałem stary temat. Mam takie pytanie. W golfie mk3 (96r.) nie pokazuje wskaźnik paliwa (cały czas zero). Po złączeniu przewodów z czujnika nie wychyla się wskazówka więc założyłem drugi licznik. Dalej nie pokazuje nic. Wskazówka tak jakby drgnie może o 1mm.Wychodziło by, że uszkodzone są przewody. Czy przewody z czujnika idą bezpośrednio do licznika czy przechodzą jeszcze przez jakieś elementy? Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości