Uruchamianie autka z pilota (starter) / ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Uruchamianie autka z pilota (starter) / ???

Post autor: bulekk » śr lut 01, 2006 20:50

Heyka

Otóż na allegro spotkałem się z czymś takim:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83095913
co mnie szczerze mówiąc troche zainteresowało.

Na ile opis działania urządzenia jest zgodny ze stanem faktycznym ?
Czy mogę sobie np. z okna wciskając przyciski w pilocie uruchomić
silnik ??

Mam automatyczną skrzynię, żadnego sprzęgła, także sprawa jest troche ułatwiona
(tak mi się wydaję).

Zamontowałem ostatnio centralny zamek, również z Allegro, jakieś 40 zł, jak narazie działa i nie narzekam. Tutaj jest coś wspomniane że ten pilot również by działał z tym
centralnym zamkiem, nigdy nie miałem do czynienia z mechaniką i elektryką także
nie wiem na ile to wszystko się sprawdza w praktyce.

Oczywiście chciałbym aby była również możliwość uruchamiania autka normalnie z kluczyka.

----
Odpowiedzcie mi co o tym sądzicie ? Wiem że to jest tylko taki dodatkowy "bajer" ale mnie zaciekawił :]

Pozdr.
KW



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 21:42

bulekk pisze:Na ile opis działania urządzenia jest zgodny ze stanem faktycznym ?
Szczerze?Daj se z tym spokój.
bulekk pisze: Mam automatyczną skrzynię, żadnego sprzęgła, także sprawa jest troche ułatwiona
(tak mi się wydaję).
Tym bardziej są problemy.Powiedz mi co się dziej z autkiem jak masz na P,a jak masz na N?



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » śr lut 01, 2006 21:49

Szczerze mówiąc ten opis i ta cena nie wróżą nic dobrego z tego towaru... a poza tym co ten system zrobi jak zostawisz auto na biegu?? Pojedzie samo do przodu :bajer: dziwne to troche...


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 21:59

Olaf pisze:Pojedzie samo do przodu
W skrzyni automat nie musisz mieć włączonego biegu,ona na luzie ciągnie o ile nie masz wciśniętego hamulca.



Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulekk » śr lut 01, 2006 21:59

Odpowiadam kolejno.

1. bongo 102: Hm co ma się dziać z autkiem ?? Jeśli mam na P to autko stoi, i jak się je uruchomi, too.... dalej stoi (jest blokada skrzyni).
Jeśli mam na N to jest to samo tylko że bez blokady, coś jak LUZ (ale tego się nie używa, raczej tylko przy pchaniu bądź holowaniu autka).

2. Olaf: Już odpowiadam na Twoje pytanko. A mianowicie, jeśli zostawię autko na biegu, samochód poprostu się nie uruchomi. Automat ma to do siebie, że da się go uruchomić tylko i wyłącznie na P (podczas gdy jest blokada skrzyni, można wtedy samochód normalnie na górce postawić, bez konieczności użycia ręcznego) oraz na N, ale N używa się wyłącznie w przypadkach opisanych w pkt. 1
Na pozostałych biegach (R, 1,2,) samochodu nie da się uruchomić, także obawa że samochód skoczy do przodu bądź do tyłu jest bezpodstawna.

Wg. mnie są jednak plusy takiego bajeru, głównie zimą. Wstajesz sobie rano, ubierasz się, i wychodzisz na balkon, uruchamiasz samochód, idziesz na dół i autko jest już rozgrzane. A raczej nie ma możliwości włączenia zapłonu przypadkowo, gdyż wybaga to "CHYBA" przycisnięcia dwóch przycisków na pilocie.

Ps. Myśle że w manualach byłby większy problem, trzeba by autko zostawiać na luzie + ręczny.

---
Także chciałbym poznać opinie ludzi, którzy już mają takie cacko bądź przynajmniej wiedzą na jakiej to zasadzie może działać.

Pozdr.
KW



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 22:06

bongo102 pisze:W skrzyni automat nie musisz mieć włączonego biegu,ona na luzie ciągnie o ile nie masz wciśniętego hamulca.
miałem na myśli na biegu czyli 1,jakbyś zostawił.Bo w zimie raczej recznego bym nie używał.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 01, 2006 22:10

bongo102 pisze:miałem na myśli na biegu czyli 1,jakbyś zostawił.Bo w zimie raczej recznego bym nie używał.
nie odpali, jest odcięcie prądu na rozrusznik


:-k ...

Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulekk » śr lut 01, 2006 22:11

dokładnie tak jak mówi misiek, a samochód zawsze zostawia się na P



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » czw lut 02, 2006 09:16

Jak do automatycznbej skrzyni biegów a taka wlasnie posiadasz to wsumie niezly bajer taki dodatkowy + !!! Zalozyc zawsze mozna oby Ci dlugo słuzylo.


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lut 02, 2006 09:26

bulekk, Gadget ale mało pożyteczny, zwłaszcza w zimie kiedy są problemy z odpaleniem. Zawsze to lepiej siedzieć w aucie i słyszeć reakcję na przekręcenie kluczyka.Czasem może trzeba dodać nieco gazu, albo co. Szkoda kasy, roboty, lepiej zalej benzynki. Gadget się znudzi po kilku dniach. Ale jak to mówią wybór nalezy do Ciebie. Pytałeś co sądzimy więc odpowiadamy

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 08:28 ]
bongo102 pisze:W skrzyni automat nie musisz mieć włączonego biegu,ona na luzie ciągnie o ile nie masz wciśniętego hamulca.
NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lut 02, 2006 10:17

bodzio_j pisze:NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.
dokładnie, dopiero po wybraniu zakresu (D, 1, 2 ) jazdy auto zaczyna "pełzać"


:-k ...

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw lut 02, 2006 10:27

Nie jeździłem automatem z VW ale jeździłem kiedyć hondą civic z automatem i tam było ta że na D, 1 lub 2 jak puściło sie hamlulec to auta zaczynało pełzać, ale tylko na równym jak było pod górkę to stało w miejscu nie cofało sie i nie pełzało powoli do przodu. Pewnie w VW jes tak samo.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lut 02, 2006 10:29

misiek10111 pisze:dokładnie, dopiero po wybraniu zakresu (D, 1, 2 ) jazdy auto zaczyna "pełzać"
i jeszcze R :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lut 02, 2006 10:48

bodzio_j pisze:misiek10111 napisał/a:
dokładnie, dopiero po wybraniu zakresu (D, 1, 2 ) jazdy auto zaczyna "pełzać"
i jeszcze R
kurcze zapomniałem że jest jeszcze funkcja R jak rakieta :hmm:

[ Dodano: 06-02-02, 09:49 ]
Pabloss pisze:Nie jeździłem automatem z VW ale jeździłem kiedyć hondą civic z automatem i tam było ta że na D, 1 lub 2 jak puściło sie hamlulec to auta zaczynało pełzać, ale tylko na równym jak było pod górkę to stało w miejscu nie cofało sie i nie pełzało powoli do przodu. Pewnie w VW jes tak samo.
masz w zupełności rację


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości