Rzuca silnikiem na biegu jalowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Rzuca silnikiem na biegu jalowym

Post autor: speede » śr sie 12, 2009 10:01

Witam. Od jakiegos czasu troche rzuca silnikiem na biegu jalowym. Nie ma znaczenia czy cieply czy zimny, tak jakby wypadal zaplon. Podczas jazdy jest ok. Moc wydaje mi sie ze tez ok. Jest to silnik 1,6 102 KM SR. Jedynie co zauwazylem ze z rana troche bardziej to sie odczuwa i podczas zapalenia czuc strasznie beznzyne z rury wydechowej, czasem dlawi sie jak dodaje gazu- ale to tylko podczas pierwszego odpalania. Najbardziej mnie irutuje te rzucanie i nierownomierna praca silnika. Co moze byc przczyczyna. Bylem na Vagu to mam uszkodzona druga sonde za katem- ale wydaje mi sie ze ona nie ma na to wplywu- wymienilem i jest tak samo. Moze ktos z Was ma podobny problem ztym silnikiem to prosze o rade.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr sie 12, 2009 10:50

sprawdź nieszczelności w dolocie powietrza i wężyki podciśnienia


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » śr sie 12, 2009 13:42

wezyki sa ok, sprawdzalem, odma tez, jednak mimo to silnik ma takie jakies dziwne od czasu do czasu drgawki (delikatne). Nie wiem co moze byc jeszcze przyczyna. Tak samo sie zachowuje na LPG i benzynie.



Awatar użytkownika
marcin chmielew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 05, 2009 22:32
Lokalizacja: rypin

Post autor: marcin chmielew » pt sie 14, 2009 05:18

JA W SWOIM 1.4 MIAŁEM TO SAMO PRZY ODPALENIU RZUCAŁ SILNIKIEM I LEKKO BYŁO CZUĆ PALIWO PO CZASIE SIĘ TROCHĘ POPRAWIŁO PRZYCZYNĄ BYŁA POMPKA PALIWOWA ZMIENIŁEM I JEST OK :bigok:



Awatar użytkownika
venomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: venomek » pt sie 14, 2009 07:47

Jaka temp. była na vagu? Nieraz uszkodzony czujnik temperatury nie pojawia się jako błąd i potrafi nieźle namieszać. Sprawdź to.


Kto się frajerem urodził kanarkiem nie zdechnie - niestety.

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pt sie 14, 2009 08:29

temeratura na Vagu taka sama co na wskazaniu na desce. Po wymianie sondy drugiej bez zmian, ale za to nie mam juz check engine. :) bo denerwowala mnie ta zolta kontrolka. Zas praca silnika bez zmian, jest to delikatnie lekko odczowalne rzucanie silnikiem, szczegolnie podczas pierwszego rozruchu to naciskajac na gaz troche sie dlawi i pyrcha, czasem strzeli,-potrafi zgasnac jak nie dodaje gazu. Zas podczas jazdy jest ok ciagnie i pracuje rowno. Jedynie na biegu jalowym jest to odczuwalne. Czy moze byc wina w cewce?



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » pt sie 14, 2009 09:32

speede, sprawdź sobie w jakim masz stanie świece. Ja miałem zalane olejem i nie było dobrej iskry, a pozatym też mocno było czuc niewypaloną benzyne



Awatar użytkownika
2nec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 14, 2009 06:21
Lokalizacja: EL
Kontakt:

Post autor: 2nec » pt sie 14, 2009 09:40

Ja miałem cos podobnego tylko niekoniecznie przy odpalaniu ale od czasu do czasu samo sie tak jakby zalaczalo to drganie silnikiem. Chodzilem pytalem sie wlasnie o wezyki ktos mi nawet powiedzial ze poduszka na silniku pozniej ktos to zdementowal a jak pojechalem do znajomego do warsztatu to okazalo sie ze nie pracowal na jednym cylindrze o ile dobrze sie w tym orientuje. Wymiana uszczelki pod glowica i problem zniknal. Dobrze ze to byla osoba mi znajoma wiec wziela tylko za uszczelke pieniadze bo sadze ze w warsztacie to by bylo dosyc kosztowne.


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/8480][img]http://www.motostat.pl/user_images/8480/icon3.png[/img][/url]

greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 09:44

identyczny objaw jak u Piter.5 - przyczyna - jedna z 4 nowych świec padła
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 09:44 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pt sie 14, 2009 13:52

Witam, wlasnie swiece wymienialem rok temu czyli ok 15 tysiecy oraz przewody. Bylo ok. az do czasu kiedy musialem wymienic jeden wtryskiwacz gazowy akurat siedzial na 4 sylindrze w kolektorze od dolu, tam gdzie cewka zaplonowa, moze ruszylem swiece czy moze cewke no nie wiem ale po wymianie tego wtrysku ( bo mi puszczal) na beznyznie i na gazie pracuej tak samo- delikatne wypadanie zaplonu. Czy za pomoca Vaga wykryje ta usterke? bo mam zamiar podjechac w tygodniu i zdiagnozowac. Co do uszczelki to raczej wykluczam obiaw, plynu nie ubywa. To tak jakby wypadala iska sporadycznie. Swiece wstawilem oryginalne. VW audi. Troche jest to dokuczliwe. Musze przyznac ze silnik VW SR jak wszystko rowno pracuje i jest ok to prace ma bardzo cicha, wogole nie slychac. Co mozna sprawdzic jeszcze.?



greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 16:46

świece sprawdź - nie czytasz postu czy jak - nówkę świecę szlag trafił po 100km



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » ndz sie 16, 2009 19:31

Witam, czytam posty, tak samo mialem przed wymiana czyli na starych swiecach. To nie sa swiece. W tygodniu jade podjade jeszce na kompa i zobaczymy co bedzie. Dzis jak odpalilem z rana to nawet troche strzela w kolektor i sie dusi.Mala przygazowka i jest ok. Tak jest za kazdym razem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 411 gości